Silesion.PL

serwis informacyjny

Matusz Mak piłkarzem GKS Katowice

Matusz Mak piłkarzem GKS Katowice

Mateusz Mak związał się kontraktem na dwa lata z GKS-em Katowice. 31-letni pomocnik, który rozpoczął swoją piłkarską przygodę w Babiej Górze Sucha Beskidzka, dołącza do drużyny, która powalczy o awans do Ekstraklasy.

Mak rozpoczął swoją karierę piłkarską jako młody chłopiec w małej miejscowości Babia Góra w Suchej Beskidzkiej. Z czasem dołączył do młodzieżowych zespołów Wisły Kraków i Stadionu Śląskiego, gdzie doskonalił swoje umiejętności i rozwijał swoje piłkarskie zdolności.

Po debiucie w seniorskiej drużynie Ruchu Radzionków pod wodzą trenera Rafała Góraka, Mak spędził tam trzy lata. W sezonie 2011/2012 podjął decyzję o przeniesieniu się do GKS-u Bełchatów, gdzie spędził pięć udanych sezonów, zdobywając cenne doświadczenie na boisku.

Latem 2015 roku Mateusz Mak podjął kolejne wyzwanie i przeniósł się do Piasta Gliwice. To właśnie tam osiągnął swój największy sukces w karierze, kiedy w sezonie 2018/2019 Piast Gliwice zdobył tytuł Mistrza Polski. Mak odegrał ważną rolę w tej historycznej dla klubu kampanii, przyczyniając się do osiągnięcia tego sukcesu.

Po tym sukcesie Mak kontynuował swoją karierę w Stali Mielec, dołączając do drużyny przed sezonem 2019/2020. Wraz z zespołem odniósł kolejny sukces, awansując do Ekstraklasy – najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Jego wkład w postaci 161 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce oraz 96 spotkań w 1. lidze świadczy o jego ogromnym doświadczeniu i umiejętnościach na boisku.

– Mateusz Mak jest drugim transferem do Klubu tego lata. O zawodnika zabiegaliśmy od dłuższego czasu, natomiast Mateusz chciał rywalizować i grać w Ekstraklasie. Teraz również otrzymał propozycję przedłużenia umowy w Mielcu, natomiast kiedy przedstawiliśmy zawodnikowi pomysł na drużynę i na niego w Klubie, długo się nie zastanawiał. Nie bez znaczenia dla decyzji Mateusza była osoba trenera Rafała Góraka, z którym zna się od wielu lat. Dla nas priorytetem było wzmocnienie ofensywy zawodnikiem o wysokich umiejętnościach piłkarskich, przebojowego, pewnego siebie, z bogatym doświadczeniem ekstraklasowym. Mateusz przyszedł do GKS-u chcąc pomóc drużynie w grze o jak najwyższe cele sportowe – mówi Dawid Dubas, dyrektor sekcji piłki nożnej GKS-u Katowice. 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *