Silesion.PL

serwis informacyjny

Marcin Krupa ponownie wygrywa wybory na prezydenta Katowic.

fot. facebook.com/krupamarcinpl

Wyniki sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos na zlecenie TVN24, Polsat News i TVP Info rzucają światło na wyniki niedzielnych wyborów samorządowych w Katowicach. Marcin Krupa utrzymał fotel prezydenta miasta, zdobywając imponujące 66,5 proc. głosów, co oznacza, że wybory zakończyły się już w pierwszej turze.

Rywalizacja była zdecydowana, choć wyniki pozostałych kandydatów nie zagrażały pozycji Krupy. Dawid Durał z komitetu Katowice 2050 zyskał 9,4 proc. poparcia, Leszek Piechota z PiS uzyskał 9,7 proc., Jacek Budniok z Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców zdobył 7,1 proc., a Marek Strzałkowski z komitetu Gaia System – Młodzi dla Przyszłości Teraz osiągnął 7,3 proc.

Warto jednak podkreślić, że opublikowany sondaż exit poll nie jest ostatecznym wynikiem wyborów. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone po zakończeniu liczenia głosów, więc należy zachować ostrożność w interpretacji tych danych. Ostateczne wyniki wyborów samorządowych w 2024 roku zostaną ogłoszone po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich głosów przez właściwe organy.

Wyniki exit poll: wybory na prezydenta Katowic

  • Marcin Krupa (Forum samorządowe, popierany przez KO) – 66,5 proc. 
  • Leszek Piechota (PiS) – 9,7 proc.
  • Dawid Durał (niezależny) – 9,4 proc.
  • Marek Strzałkowski (niezależny) – 7,3 proc.
  • Jacek Budniok (Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy) – 7,1 proc.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024