Silesion.PL

serwis informacyjny

Maciej Rosołek ponownie w Arce Gdynia

Maciej Rosolek ponownie w Arce Gdynia

Maciej Rosolek ponownie w Arce Gdynia

Wypożyczony w ubiegłym sezonie z Legii Warszawa do Arki Gdynia napastnik Maciej Rosołek, ponownie zagra w żółto-niebieskich barwach. Kluby doszły do porozumienia w sprawie powtórnego wypożyczenia, które potrwa do końca  trwającego sezonu.

Blisko 20-letni Rosołek do Arki trafił jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Okres przygotowawczy pokazał trenerowi Dariuszowi Marcowi, że wypożyczony z Legii zawodnik będzie stanowił o sile ofensywy zespołu.

Już w debiucie Rosołek zaliczył asystę – w meczu 1/8 finału Pucharu Polski przeciwko Górnikowi Łęczna (2:1). Debiut ligowy to jeszcze lepszy wystąp – gol w wygranym 1:0 meczu z GKS-em Jastrzębie. Łącznie wiosnę rozegrał w Arce 21 meczów, w których strzelił 11 goli i zapisał 2 asysty.

Wraz z końcem sezonu 2020/21, skończył się okres wypożyczenia Rosołka. Napastnik wrócił do Legii, zdążył w niej rozegrać trzy mecze (dwa w PKO Ekstraklasie i jedno w kwalifikacjach do Ligi Europy), lecz kolejne mecze rozegra już w żółto-niebieskiej koszulce

– Ubiegły sezon pokazał, że Maciek może być pierwszoplanowym zawodnikiem Arki. Jego bramki i bardzo dobra gra przyczyniły się do tego, że walczyliśmy o awans do Ekstraklasy i wygraną w Pucharze Polski do samego końca – mówi prezes Arki Gdynia Michał Kołakowski.

– Cieszymy się, że jeszcze w tym oknie transferowym udało nam się go pozyskać – dodaje.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024