Silesion.PL

serwis informacyjny

Maciej Rosołek w Legii Warszawa do 2025 roku

maciej rosoek jacek zielinski fot j partyka

maciej rosoek jacek zielinski fot j partyka

21-letni Maciej Rosołek, dwukrotny Mistrz Polski, podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku.

Maciej Rosołek występuje przy Łazienkowskiej od 2015 roku, kiedy w wieku 14 lat został zawodnikiem Akademii Legii. Do pierwszego zespołu został dołączony latem 2019 roku. Młodzieżowiec zadebiutował w pierwszej drużynie w rundzie jesiennej w meczu z Lechem Poznań, w którym zdobył zwycięską bramkę. W Legii rozegrał łącznie 67 meczów, w których strzelił 10 goli i zanotował 6 asyst. Do tej pory zdobył dwa tytuły Mistrza Polski, w latach 2020 i 2021.

– Dla mnie – chłopaka, który wychował się w Akademii Legii, przez drugą drużynę dotarł do pierwszej, to wielka chwila. Każdemu życzę takiej drogi. Będę walczył o swoje miejsce i jak największą liczbę minut – mówi Maciej Rosołek.

Młody napastnik jest wychowankiem Pogoni Siedlce. W obecnym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy rozegrał 17 spotkań (938 minut). Był wielokrotnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski.

– Mamy wiele powodów do przedłużenia kontraktu z Maćkiem. To bardzo pracowity, już dość dojrzały piłkarsko zawodnik o dobrej fizyczności i pewnym doświadczeniu, który ma umiejętność kreowania sytuacji sobie i kolegom. Bardzo cenię jego zaangażowanie dla zespołu. Będąc w Akademii, w każdej kategorii wiekowej był wyróżniającym się zawodnikiem, który grał dla dobra drużyny, nie dla indywidualnych celów. Może być przykładem dla naszych juniorów w kwestii zaangażowania i odpowiedniego przygotowania. Spodziewam się, że Maciek będzie się rozwijał jak do tej pory i zostanie jeszcze lepszym piłkarzem – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

W Legii Warszawa Maciej Rosołek występuje z numer 39.

Bilans Macieja Rosołka w Legii:

  • PKO Bank Polski Ekstraklasa: 55/7
  • Puchar Polski: 9/3
  • Europejskie puchary: 3/0

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024