Silesion.PL

serwis informacyjny

Luksus w dzisiejszych czasach to niezależność finansowa pozwalająca spełniać marzenia

szapnany luksus

szapnany luksus

Ponad 70% Polaków zapytanych przez serwis Prezentmarzeń stara się spełniać marzenia. Tylko 11% czeka biernie licząc, że same się spełnią. Zdaniem 40% respondentów badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” luksusem w dzisiejszych czasach jest niezależność finansowa pozwalająca realizować plany i marzenia. 

Według co trzeciego Polaka biorącego udział w badaniu serwisu Prezentmarzeń wciąż marzymy przede wszystkim o rzeczach materialnych, jak dom czy samochód. Zdaniem 28% ankietowanych są to ekstremalne przeżycia, jak na przykład lot balonem czy skok na bungee. Według 19% respondentów to rzeczy niematerialne, ale związane z pozytywnymi emocjami, na przykład podróże. W odpowiedziach o najważniejsze marzenia Polaków pojawia się również zdrowie dla siebie i najbliższych oraz miłość.

Kluczem do sukcesu w realizacji marzeń jest przede wszystkim determinacja – jak twierdzi 39% spośród 1126 respondentów badania. W opinii 20% ankietowanych Polaków wszystko zależy od statusu materialnego. Zdaniem 17% liczy się osobowość, która bardzo pomaga w spełnianiu marzeń. Dla 10% to pomoc bliskiej osoby sprawia, że marzenia spełniają się. Według 9% to uśmiech losu, a zdaniem 5% ankietowanych to fantazja.

Marzymy o atrakcyjnym spędzaniu czasu wolnego

Co trzeci z nas, jak pokazały wyniki badania „O czym marzą Polacy w 2021 roku?”, chciałby spróbować atrakcji w powietrzu z nutą adrenaliny, na przykład skoku ze spadochronem, lotu paralotnią czy lotu awionetką. Co czwarty ankietowany marzy o spokojniejszych formach spędzania czasu wolnego, jak relaks w spa, masaże oraz zabiegi kosmetyczne. Dla 17% respondentów marzenia w sferze rozrywki są związane z motoryzacją. Dotyczą na przykład jazdy luksusowym, sportowym samochodem albo jazdy off road. Z kolei 11% zapytanych Polaków ma marzenia związane z rozrywkami wodnymi, jak nurkowanie, flyboard czy przejażdżka łodzią motorową.

Pandemia znacząco zmieniła wiele obszarów naszego codziennego życia, ale także sprawiła, że poczuliśmy większą potrzebę aktywnego spędzania czasu oraz realizacji swoich pasji i marzeń bez odkładania ich na później. Widzimy, że Polacy coraz odważniej podchodzą do realizacji własnych zainteresowań i oryginalnych form spędzania czasu. Chętnie próbują sportów ekstremalnych. – komentuje Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Różnorodność sportów ekstremalnych sprawia, że jeśli zdecydujemy się na ekstremalne atrakcje, to możemy wybrać sport odpowiadający posiadanym predyspozycjom. Spróbowanie takiej aktywności z adrenaliną jest okazją, aby przezwyciężyć swoje słabości i wyznaczać sobie nowe granice możliwości. Nie musimy wyjeżdżać z Polski, aby uprawiać sporty ekstremalne. Warunki naturalne i ukształtowanie powierzchni naszego kraju pozwalają na duży wybór miejsc, gdzie możemy korzystać ze sportów ekstremalnych.

Marzenia Polaków, jak potwierdziły wyniki badania, są związane z kilkoma sferami życia. Wśród nich dominują: atrakcyjne spędzanie czasu wolnego – 48% odpowiedzi, udane życie rodzinne – 28% odpowiedzi, satysfakcjonujące życie zawodowe – 16% wskazań oraz udane życie uczuciowe. Zdecydowanie łatwiej nam spełniać marzenia bliskich niż swoje, jak twierdzi 65% ankietowanych Polaków.

Badanie sondażowe „O czym marzą Polacy w 2021 roku?” zrealizował w formie ankiety online serwis Prezentmarzeń w sierpniu 2021. W badaniu wzięło udział 1126 respondentów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author