Silesion.PL

serwis informacyjny

List otwarty właściciela Warty Poznań S.A., Bartłomieja Farjaszewskiego

Warta Poznan herb koszulka

Warta Poznan herb koszulka

Drodzy Kibice, Przyjaciele, Szanowni Państwo!

Wkrótce miną cztery lata od momentu, kiedy zdecydowałem się na przejęcie Warty Poznań. Kiedy wiosną 2019 roku  po raz pierwszy zwróciłem się do Was, w formie listu otwartego, spotkał się on z bardzo pozytywnym odzewem, który pomógł nam w codziennym budowaniu nowej jakości Warty Poznań. Jednym z  jego rezultatów na polu personalnym było dołączenie do naszego grona osoby Bartosza Wolnego, obecnego prezesa Klubu.

Zachęcony licznymi reakcjami na tamten list, postanowiłem napisać do Was ponownie.

Przez ponad 3 lata wydarzyło się naprawdę dużo. Najwięcej radości oczywiście dostarczają nam wszystkim wyniki sportowe. Niewątpliwie są one obrazem tego, iż do naszego Klubu dołączają  osoby, które swoją pracą na wszystkich obszarach, każdego dnia wnoszą bardzo dużo jakości.

Wspólnie wywalczyliśmy niespodziewany awans do Ekstraklasy po 25 latach, z niemal najniższym wtedy budżetem w I Lidze, następnie utrzymanie się w piłkarskiej elicie – na jakże wysokim i zaskakującym dla nas wszystkich 5. miejscu, najwyższym od ponad 70 lat! W trwających jeszcze rozgrywkach znaleźliśmy się na ostrym zakręcie, ale już teraz, na dwie kolejki przed końcem sezonu wiemy, że znów zagramy w Ekstraklasie! Radość i satysfakcja jest ogromna. Cieszymy się, że znów udało nam się osiągnąć coś, co zgodnie z logiką nie miało prawa się wydarzyć. Znów udowodniliśmy, że to nie budżety grają w piłkę, a liczy się pomysł, zaangażowanie, odpowiednia atmosfera i przede wszystkim ludzie – ci w szatni piłkarskiej, w pokojach trenerów i klubowych gabinetach. Korzystając z okazji, wszystkim, którzy są zaangażowani w ten projekt, z całego serca dziękuję. Pokazujecie, że #WARTO!

Wyniki meczów to coś, co Kibiców interesuje najbardziej, jednak zgodnie z naszym planem rozwoju (dostępnym na klubowej stronie internetowej) podejmujemy wiele inicjatyw, które nie trafiają na czołówki serwisów, ale są dowodem na to, że myślimy o Warcie Poznań także w szerszym ujęciu. Ambitnie pracujemy z młodzieżą i  tej wiosny jesteśmy jedynym klubem w Polsce, który ma swoje drużyny we wszystkich Centralnych Ligach Juniorów. Także tych w żeńskim futbolu, a nasza młoda drużyna kobiet właśnie awansowała do III ligi! Rozwija się sekcja amp futbolu Warty Poznań, która rozgrywa właśnie trzeci sezon w PZU Amp Futbol Ekstraklasie i ma w niej ugruntowaną pozycję.

Poza boiskiem Klub walczy też z wykluczeniami, wspiera seniorów. Budujemy wokół Klubu społeczność, promujemy zdrowy tryb życia, inspirujemy do działania. Jako „Zieloni” czujemy potrzebę, żeby mówić i działać na rzecz środowiska naturalnego.

Nasze działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu są coraz częściej dostrzegane i nagradzane. Docierają do nas wyrazy wsparcia nie tylko mieszkańców Poznania i Wielkopolski. To dla mnie dowód na to, że nasz pomysł na zasłużony, 110-letni klub, który dobrze odnajduje się w roli nowoczesnej, aktywnej organizacji, jest dobrym kierunkiem rozwoju. Jest on zbieżny z wizją, którą dla Poznania mają władze miasta.

Przed nami wyjątkowe spotkanie w postaci derbów Poznania. Wielka szkoda, że tylko co drugi taki pojedynek jest rozgrywany w naszym mieście… Nie siedzimy jednak z założonymi rękami. W tym roku powinna nastąpić rozbiórka naszego starego budynku klubowego i rozpoczęcie procesu inwestycyjnego w postaci boisk treningowych. Wierzę również, iż w końcu w tym roku wspólnymi siłami z władzami Miasta Poznania uda nam się potwierdzić budowę naszego nowego stadionu przy Drodze Dębińskiej 12. Wspólnie temu kibicujmy! Ufamy, że mamy szansę stworzyć nowy stadion – skromny, ale nowoczesny, wyróżniający się wieloma wartościami EKO i będącego niewątpliwie nową atrakcją na mapie Poznania. To ma być odpowiednie miejsce dla spotkań biznesowych, ale również dla rodzin z dziećmi – przyjazne, otwarte, żyjące nie tylko w dniach, gdy rozgrywane są mecze piłkarskie.

Wraz z moim przyjściem rozpoczęliśmy wspólnie pewien proces, który został nakreślony w naszym „Planie Rozwoju 2020-23”. Sukcesywnie, małymi krokami, udowadniamy, iż idziemy we właściwym kierunku.

Każdy może ocenić moją pracę na rzecz Warty Poznań na swój sposób. Popełniam błędy, ale jednocześnie staram się wyciągać wnioski, mimo wielu ograniczeń kadrowych, infrastrukturalnych czy finansowych. Pokora i ciężka praca – takie motto niewątpliwie przyświeca w codziennej pracy nie tylko mi, ale wszystkim osobom skupionym wokół Warty Poznań!

Wielokrotnie powtarzałem, iż potencjał jakościowy osób, które udało się zaangażować w Klubie jest czymś naprawdę wyjątkowym. Utalentowani i niezwykle ambitni ludzie, którzy chcą udowodnić, „że można”. Że można osiągnąć cele, mimo wielu przeciwności. Że można osiągać cele, o których nikt z nas nawet nie marzył na początku naszej wspólnej drogi z Wartą Poznań. Cztery lata z rzędu osiągamy coś, o czym wielu mówiło, że nie miało prawa się wydarzyć.

I chcemy robić tego więcej!

Ten Klub jest nie tylko mój. Warta Poznań jest częścią każdego, kto życzy jej dobrze i przykłada choćby najmniejszą cegiełkę do jej rozwoju – dokładnie tak, jak mówiłem, gdy przejmowałem Wartę Poznań cztery lata temu. Każdy obecny sponsor dołożył i dokłada swoją bezcenną cegiełkę do budowy tego Klubu. Bez tego wsparcia na pewno sam nie dałbym rady. Na pewno nie bylibyśmy w miejscu, w którym jesteśmy i nie świętowalibyśmy sukcesów, które odnosimy. Wielkie podziękowania dla Was!

W latach swojej największej świetności, gdy Warta Poznań zdobywała swoje mistrzowskie tytuły, wokół Klubu istniała grupa lokalnych przedsiębiorców. Oni wtedy stanowili o sile Klubu, wspierali go. Liczymy, że tak będzie również teraz. Dlatego chciałbym zaprosić do współpracy kolejnych sponsorów, inwestorów i każdego kto ma pomysł na dalszy rozwój Klubu. Razem budujmy Wartę Poznań i dążmy do tego, by wspólnie świętować sukcesy, których również Ty możesz być częścią!

 Ja w to uwierzyłem cztery lata temu i nie żałuję swojej decyzji.

WARTA POZNAŃ to może być też TWÓJ Klub!

Zachęcam do kontaktu pod adresem b.farjaszewski@wartapoznan.pl

Z poważaniem,
Bartłomiej Farjaszewski
Właściciel Warty Poznań S.A.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024