Silesion.PL

serwis informacyjny

Lekkoatletyka: Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy U20 Jerozolima 2023

Na zdjęciu Maks Szwed MP2023 fot. Tomasz Kasjaniuk

Na zdjęciu Maks Szwed (MP2023) fot. Tomasz Kasjaniuk

Siedemdziesiątka młodych zawodników będzie reprezentować Polskę podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy U20 w Jerozolimie. Zawody od 7 do 10 sierpnia odbywać się będą na stadionie Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie.

Jednym z liderów reprezentacji Polski będzie Maksymilian Szwed. Specjalizujący się w biegu na 400 metrów sprinter łódzkiego AZS-u podczas niedawnych mistrzostw Polski juniorów w Lublinie uzyskał czas 45.70. To najlepszy wynik w tym sezonie w Europie oraz najlepszy rezultat uzyskany przez polskiego juniora na tym dystansie od 35 lat.

Będę starał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Rola lidera europejskich tabel nie wprowadza dodatkowej presji. Po prostu chcę ponownie dobrze pobiec i pokazać, że moje wyniki z tego sezonie nie są dziełem przypadku, a efektem ciężkiego treningu – mówi przed mistrzostwami Europy Maksymilian Szwed.

Na bieżni może królować też Marek Zakrzewski. Sprinter AML-u Słupsk – nie licząc zawodnika z Rosji – jest obecnie najszybszym Europejczykiem w biegu na 200 metrów oraz zajmuje jedno z czołowych miejsc w tabelach biegu na 100 metrów. Podopieczny Tomasza Czubaka przed rokiem został w Jerozolimie mistrzem Europy do lat 18.

Wyniki jakie uzyskał Marek na mistrzostwach Polski w Lublinie pokazują, że razem z trenerem wykonali dobrą pracę. Wtedy nieco pomagał wiatr, ale nie zmienia to faktu, że Zakrzewski będzie jednym z faworytów zawodów w Jerozolimie. Zna ten stadion, wygrał tam przed rokiem. To też dodatkowy atut – zauważa trener główny bloku sprintu w Polskim Związku Lekkiej Atletyki Sławomir Landyszkowski. Generalnym sponsorem reprezentacji Polski jest Grupa ORLEN.

Ciekawie zapowiada się też start Zuzanny Maślanej w pchnięciu kulą. Zawodniczka, która w tym roku rekord Polski doprowadziła do poziomu 17.25 jest wiceliderką europejskich tabel.

Zuzanna ma doświadczenie w startach na imprezach międzynarodowych. Rok temu była trzecia na mistrzostwach świata juniorów. Do Jerozolimy pojedzie z pewnością pewna swoich możliwości i chociaż w tabelach Niemka Ndubuisi wyprzedza ją o przeszło 25 centymetrów to nie znaczy, że nasza zawodniczka nie ma szans na wygraną – mówi kierownik szkolenia młodzieży w Polskim Związku Lekkiej Atletyki Marcin Góra.

27. Mistrzostwa Europy U20 odbędą się pomiędzy 7 i 10 sierpnia. Zawody zorganizuje Jerozolima, która w roli gospodarza wydarzenia zastąpiła jesienią ubiegłego roku rumuńskie miasto Kluż-Napoka.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

2 thoughts on “Lekkoatletyka: Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Europy U20 Jerozolima 2023

  1. obserwuje juz 2 rok zmagania lekkoatletów do lat 20 w Jerozolimie i nijak nie mogę zrozumieć dlaczego nie ma uczestnictwa zawodników gospodarzy?!czyżby sport młodziezy izraelskiej był izolowany w europie?

    1. temat niepoprawny politycznie ,śmierdzący jak kasta nietykalnych w Indii:)

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024