Silesion.PL

serwis informacyjny

Legia Warszawa przedłużyła kontrakt z Bartoszem Kapustką do 30 czerwca 2023 roku.

Legia Warszawa przedluzyla kontrakt z Bartoszem Kapustka do 30 czerwca 2023 r

Legia Warszawa przedluzyla kontrakt z Bartoszem Kapustka do 30 czerwca 2023 r

Warszawska Legia przedłużyła obowiązujący kontrakt z Bartoszem Kapustką do 30.06.2023 roku. W barwach stołecznego klubu pomocnik zdobył tytuł Mistrza Polski w sezonie 2020/21.

To logiczna decyzja, Bartosz Kapustka zasłużył sobie na przedłużenie kontraktu. Przed kontuzją był jednym z najważniejszych zawodników w naszej kadrze. Wierzymy w jego umiejętności i jesteśmy przekonani, że w pełni zdrowia będzie miał tę samą jakość. Liczymy na pomoc Bartka w powrocie na miejsce, które powinien zajmować taki klub jak Legia – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Bartosz Kapustka przyszedł do Legii w sierpniu 2020 roku i stał się jedną z fundamentalnych postaci zespołu. Miał znaczący wkład w zdobycie 16. tytułu Mistrza Polski – w tamtym sezonie rozegrał 32 mecze, w których zdobył trzy bramki.

W kolejnych rozgrywkach ponownie pełnił istotną rolę, również w eliminacjach do europejskich pucharów. W trakcie spotkania z Florą Tallinn, tuż po golu strzelonym po kilkudziesięciometrowym rajdzie, zerwał więzadło krzyżowe i obecnie przechodzi rehabilitację.

Bartosz Kapustka fot. Mateusz Kostrzewa/Legia.com
Bartosz Kapustka fot. Mateusz Kostrzewa/Legia.com

Jestem szczęśliwy i bardzo doceniam ten ruch ze strony klubu. Mam nadzieję, a wręcz przekonanie, że obie strony na tym skorzystają. Dla mnie to nie jest łatwy moment przez kontuzję, tym bardziej dziękuję klubowi za zaufanie. Wierzę, że jeszcze wiele pięknych momentów przeżyję w Warszawie – mówi Bartosz Kapustka.

Pomocnik rozegrał 14 meczów w reprezentacji Polski i strzelił trzy gole. W Legii występuje z numerem 67

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023