Silesion.PL

serwis informacyjny

Legia Cup 2022

Legia Cup fot.legiacom

Legia Cup fot.legiacom

Po przerwie spowodowanej pandemią wraca międzynarodowy turniej Legia Cup U11. Rywalizacja, w której wezmą udział m.in. Manchester United, RB Salzburg, PSV Eindhoven, Hertha Berlin, Sparta Praga oraz Legia Warszawa odbędzie się w najbliższy weekend 26-27 listopada na boisku bocznym przy Łazienkowskiej 3. 

Ostatnia edycja turnieju Legia Cup odbyła się w listopadzie 2019 roku. Wówczas zwyciezcą okazał się być belgijski RSC Anderlecht, który w pokonanym polu pozostawił m.in. Juventus czy RB Salzburg (więcej o tej edycji TUTAJ). Realizację kolejnych edycji uniemożliwiła pandemia koronawirusa, która na wiele miesięcy wstrzymała międzynarodową rywalizację.

– Legia Cup, który wraca po pandemicznej przerwie, to jeden z najmocniej obsadzonych turniejów juniorskich w Polsce o uznanej już marce. Ma on również wartość szkoleniową dla naszej Akademii, która dzięki rywalizacji z rówieśnikami z zachodnich klubów może inspirować się i wzbogacać swój piłkarski warsztat. Na obiektach Legii ponownie będziemy gościć młodych zawodników takich drużyn jak Manchester United, PSV Eidhoven, Hertha Berlin czy Red Bull Salzburg, co pokazuje, że utrzymujemy rangę i jakość sportową turnieju na europejskim poziomie. Dziękujemy partnerom turnieju za zaangażowanie w jego rozwój i promocję juniorskiego futbolu. Zapraszamy do oglądania – mówi prezes Legia Soccer Schools i organizator turnieju Adam Orlikowski.

W edycji 2022 udział weźmie 12 zespołów:

1. Legia Warszawa
2. Manchester United (Anglia)
3. Aston Villa (Anglia)
4. RB Salzburg (Austria)
5. Hertha Berlin (Niemcy)
6. PSV Eindhoven (Holandia)
7. Sparta Praga (Czechy)
8. DAC 1904 Dunajska Streda (Słowacja)
9. PDA/Vistula S.C. (USA)
10. DTFS (Czechy/Niemcy)
11. Reprezentacja Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej
12. UKS Varsovia (zwycięzca turnieju eliminacyjnego dla Klubów Partnerskich Legii)


W tym roku grać będą drużyny złożone z chłopców z rocznika 2012 i młodszych. Turniej będzie rozgrywany w formule „każdy z każdym”, o kolejności zdecyduje dorobek punktowy po dwudniowej rywalizacji. Każdy mecz będzie trwał 15 minut.

Partnerami turnieju są adidas, Województwo Mazowieckie, m.st. Warszawa oraz Minister Sportu i Turystyki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024