Silesion.PL

serwis informacyjny

Kursy na spawanie – kiedy warto i gdzie się zapisać?

Kursy na spawanie – kiedy warto i gdzie sie zapisac

Kursy na spawanie – kiedy warto i gdzie sie zapisac

Kursy spawalnicze nadal cieszą się dużym zainteresowaniem i zapisuje się na nie wiele osób, które chciałyby otrzymać uprawnienia spawacza. Kiedy warto zdecydować się na takie szkolenie? Gdzie się na nie zapisać?

Perspektywy zawodowe w pracy spawacza

Spawacz jest osobą zajmującą się spawaniem różnymi technikami. Jego umiejętności przydatne są w wielu gałęziach przemysłu, dlatego też obecnie spawacze nie mają większych trudności w znalezieniu dla siebie zatrudnienia.

Pracy można poszukiwać w polskich zakładach, ale również wyjechać do innego kraju, gdzie często na spawaczy czekają znacznie lepsze warunki pracy oraz wyższa płaca.

 

Kto może zostać spawaczem?

Aby rozpocząć pracę jako spawacz, konieczne jest uczestnictwo w kursie spawania oraz uzyskanie uprawnień spawalniczych, które nadawane są po zaliczeniu egzaminu na spawacza.

Podstawowe wymogi, by zapisać się na kurs spawalniczy:

  • pełnoletność
  • wykształcenie minimum podstawowe
  • brak przeciwwskazań zdrowotnych

 

Jak odbywają się kursy na spawanie?

Dostępne kursy spawalnicze są prowadzone w różnych wariantach technik spawania, w tym TIG, MIG/MAG, metoda elektryczna 111 czy metoda gazowa 311. Dostępne są także kursy, które uczą kilku metod jednocześnie.

Organizowane przez ośrodki szkoleniowe kursy na spawanie – https://www.oss-welder.pl/kursy-spawania/ składają się z dwóch głównych części – teoretycznej oraz praktycznej.

Teoretyczna część kursu na spawanie pozwala na poznanie budowy spawarki oraz procesu spawania pod kątem teoretycznym. Podczas niej uczestnicy dowiadują się także o zasadach bezpieczeństwa podczas spawania.

Praktyczna część kursu obejmuje pracę ze spawarką pod okiem instruktora, który pokazuje, jak należy prawidłowo spawać elementy.

Kurs zakończony jest egzaminem, po którego zaliczeniu uczestnik otrzymuje uprawnienia spawalnicze.

 

Kurs na spawanie – gdzie się zapisać?

Aktualnie kursy na spawanie organizowane są przez wiele ośrodków szkoleniowych działających na terenie Polski. Z ich ofertami można łatwo zapoznać się online i poznać ceny i najbliższe terminy zajęć.

Warto zdecydować się na ośrodek szkoleniowy, który ma pozytywne opinie od swoich kursantów i od lat działa na rynku, co jest świadectwem wysokiej jakości nauczania.

 

Cena kursu spawalniczego – ile kosztuje?

Szkolenie spawalnicze jest wydatkiem rzędu 1800-2200 złotych w zależności od wybranego rodzaju kursu oraz ośrodka szkoleniowego.

W cenie kursu zawarta jest jego część teoretyczna i praktyczna, egzamin, a także materiały dydaktyczne oraz dostęp do zaplecza do nauki. Aktualne cenniki można znaleźć na stronach ośrodków.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024