Silesion.PL

serwis informacyjny

Ku Jezioru (Epidemia) – rosyjski serial telewizyjny

Ku jezioru sezon 3 serial

Ku jezioru sezon 3 serial

Ku Jezioru” (Epidemiya) to rosyjski serial telewizyjny science-fiction (a także pełnometrażowy film „Epidemiya. Vongozero”, oparty na debiutanckiej powieści rosyjskiej pisarki Yany Wagner „Vongozero” (2011), przetłumaczony na dwanaście języki.

Serial miał swoją premierę 14 listopada 2019 roku w rosyjskim serwisie internetowym VOD: Premier. Pierwsze cztery odcinki były publikowane na platformie co tydzień w czwartki, odcinki 5-8 były publikowane co tydzień w piątki. Ostatni odcinek pierwszego sezonu został wyemitowany 3 stycznia 2020 roku.

Pierwsze dwa odcinki w rosyjskim serwisie internetowym VOD: Premier. Nowe odcinki były publikowane co tydzień w czwartki. Ostatni odcinek drugiego sezonu został wyemitowany 2 czerwca 2022 roku.

O czym jest serial Ku Jezioru (Epidemia)?

Mieszkańców Moskwy atakuje nieznany śmiercionośny wirus , którego głównymi objawami są kaszel i przebarwienie oczu, a śmierć następuje po trzech do czterech dniach. Jak oprzeć się infekcji, nikt nie wie. Stolicę ogarnia epidemia, stopniowo zamieniając ją w miasto umarłych: media bagatelizują liczbę zachorowań, pieniądze tracą na wartości, nieznani uzbrojeni ludzie poddają kwarantannie budynki z ludźmi, działają bandy rabusiów, ci, których jeszcze nie ma zarażeni desperacko walczą o żywność i benzynę, zaczyna panować bezprawie i chaos . Miasto jest zamknięte na kwarantannę, wszystkie wejścia do niego są zablokowane.

Uciekając przed epidemią, Siergiej wraz ze swoją nową kochanką, jej synem Miszą, własnym synem, byłą żoną, która nie mogła mu wybaczyć, ojcem i sąsiadami, którzy do nich dołączyli, jadą do Karelii . Tam, na bezludnej wyspie pośrodku Wongozero, chcą ukryć się przed groźbą infekcji na statku schronienia.

Na tle straszliwej globalnej katastrofy rozgrywa się również okrutny dramat rodzinny. Ludzie, którzy normalnie nigdy nie znaleźliby się pod jednym dachem, muszą teraz zjednoczyć się, aby spróbować uciec przed narastającą epidemią. Po drodze nie tylko zmierzą się z różnymi niebezpieczeństwami, ale także przezwyciężą rodzinne kłopoty, nauczą się nie tylko przetrwać, ale także wybaczać.

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 01 odcinek 01

Nowy nieznany wirus zamienia Moskwę w miasto umarłych. Nie ma prądu, pieniądze straciły na wartości, ci, którzy jeszcze nie są zarażeni, rozpaczliwie walczą o żywność i benzynę. Siergiej, jego ukochana i jej autystyczny syn mieszkają poza miastem, gdzie wciąż jest bezpiecznie. Ale nie może zostawić byłej żony i syna w tarapatach, mimo że ona go nienawidzi. Siergiej jedzie do Moskwy i cudem zabiera kobietę i dziecko z umierającej stolicy. Po drodze dołącza do nich także ojciec bohatera i dość bezczelni sąsiedzi.

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 01 odcinek 02

Próbując oderwać się od rabusiów, bohaterowie utkneli na środku drogi w samochodzie. Aby uratować grupę, ktoś musi wrócić do wsi

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 01 odcinek 03

Im dalej bohaterowie oddalają się od zainfekowanej Moskwy, tym bardziej ujawniają się ich nienajlepsze ludzkie cechy…

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 01 odcinek 04

Na wsi bohaterowie przypadkowo spotykają karetkę z lekarzem, który zdaje się wiedzieć, jak wyleczyć wirusa…

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 01 odcinek 05

Bohaterowie zdają sobie sprawę, że zapomnieli o chłopcu w lesie. Wracają do nieszczęsnej wioski, w której rozpoczęła się wojna miejscowych mieszkańców przeciwko sprzątaczom…

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 01 odcinek 06

Bohaterowie mierzą się z epidemią. A teraz każdy z nich będzie musiał dokonać wyboru: walczyć o własne życie lub próbując ratować życie zarażonych…

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 01 odcinek 07

Po dotarciu do Wongozero bohaterowie zdają sobie sprawę, że ich ewentualne miejsce zbawienia stało się już czyjąś przystanią…

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 01 odcinek 08

Ostatni odcinek sezonu i główny sprawdzian dla bohaterów! Jak zakończy się ich niebezpieczna podróż? Czy bohaterowie nauczą się nie tylko przetrwać no ale wybacz…

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 02 odcinek 01 (09)

Poznajemy czterech młodych ludzi – Tarasa, Alene, Eziza i Sonye – zupełnie nieprzystosowanych do przetrwania w apokalipsie.

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 02 odcinek 02 (10)

Bohaterowie pierwszego sezonu mieszkają w opuszczonej jednostce wojskowej bez amunicji i jedzenia. Siergiej cały dzień siedzi przy kominku i patrzy…

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 02 odcinek 03 (11)

Nastya przenosi bohaterów do ich rodzimej pogańskiej społeczności, gdzie nikt nie wie o wirusie i globalnej epidemii. Polinie i Miszy wciąż się spieszy…

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 02 odcinek 04 (12)

Bohaterowie dołączają do grupy kierowanej przez Żenię i udają się do obozu dla uchodźców w Europie, ale z powodu konfliktu…

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 02 odcinek 05 (13)

Stan Leny się pogarsza. Z pomocą bohaterom przychodzi karelska czarodziejka Lakka. Anton jest zazdrosny o swoją matkę o Nastyę i próbuje…

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 02 odcinek 06 (14)

Prawosławny pielgrzym Rodion stracił rodzinę z powodu wirusa w połowie drogi do klasztoru Sołowieckiego. Z żalu oszalał i został, by żyć w pociągu.

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 02 odcinek 07 (15)

Lakka ma wizję i prosi bohaterów o natychmiastowe opuszczenie kryjówki. Okazuje się, że pociąg jest sprawny, a bohaterowie decydują się na podróż pociągiem do klasztoru.

Ku Jezioru (Epidemia) – sezon 02 odcinek 08 (16)

Finał sezonu! Bohaterowie wraz z wojskiem trafiają do kolonii karnej, gdzie zostają zaatakowani przez grupę byłych więźniów.

Co się działo w sezonie 1 serialu “Ku jezioru”?

Nowy nieznany wirus zamienia Moskwę w miasto umarłych w ciągu zaledwie kilku dni. Początkowo choroba objawia się zwykłym przeziębieniem, ale po kilku dniach osoba zaczyna krwawić wewnętrznie, a oczy „przebarwiają się”. Wkrótce następuje śmierć. Metropolia pogrąża się w mroku, pieniądze tracą na wartości, a ci, którzy nie są zarażeni, muszą pilnie opuścić miasto, walcząc z innymi ludźmi o gaz i żywność. Główny bohater Siergiej ( Kirill Kyaro ) wraz ze swoją konkubiną Anną ( Victoria Isakova ) i jej autystycznym synem Miszą ( Eldar Kalimulin ) z pierwszego małżeństwa mieszka poza miastem, gdzie nie ma jeszcze zarazy. Jednak wkrótce wydarzenia wirują z taką prędkością, że staje się jasne: nie można stać w miejscu.

Przed ucieczką z miasta Siergiej postanawia zabrać ze sobą swoją byłą żonę Irinę ( Mariana Spivak ) i syna Antona ( Savely Kudryashov ). Cudem udaje mu się dostać do zamkniętej stolicy i wyjąć kobietę i dziecko. Sąsiad Siergieja, Leonid ( Aleksander Robak ), dowiedziawszy się o jego planach wyjazdu do Karelii, by przeczekać ciężkie czasy, dołącza do niego i zabiera ze sobą jego ciężarną żonę Marinę ( Natalya Zemtsova ) i córkę alkoholiczkę Polinę ( Victoria Agalakowa ).

Droga do odosobnionego domu w środku Wongozero okazuje się znacznie bardziej niebezpieczna, niż spodziewali się główni bohaterowie. Muszą stawić czoła ludziom dosłownie zbrutalizowanym z przerażenia, gotowym zabić za litr benzyny, a także uzbrojonym rabusiom, którzy biegają po domach pozostawionych przez właścicieli. Ale nawet w grupie sprawy nie idą zbyt gładko. W ciasnej przestrzeni samochodu Siergiej i Irina nadal porządkują – byli małżonkowie mają do siebie wiele roszczeń. Sytuację pogarsza obecność Anny, której Ira po cichu nienawidzi i oskarża o wszystkie grzechy. Leonid próbuje dogadać się z Poliną, która wymknęła się spod kontroli, która całym swoim wyglądem demonstruje, jak bardzo nienawidzi nowego kochanka ojca.

Wkrótce bohaterowie muszą zmierzyć się z wojskiem, które teraz nazywane jest „czyścicielami”. Żołnierze uzbrojeni po zęby nie stoją na ceremoniach z ludźmi, wpędzając ich do ośrodków kwarantanny. Początkowo obywatele myślą, że tam otrzymają pomoc, ale szybko okazuje się, że z takich „obozów” jest tylko jedno wyjście – na poligon, na którym dochodzi do masakr.

W pewnym momencie u Anny zaczynają pojawiać się objawy choroby. Bohaterom jakimś cudem udaje się spotkać po drodze karetkę, w której przebywa sanitariusz Paweł ( Aleksander Jacenko ), który jest chory na nowego wirusa i ma na niego przeciwciała. Dzięki transfuzji uzdrawiającej krwi stan Anny poprawia się, jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Ale w okresie, gdy kobieta była w stanie półprzytomności, ta pierwsza zbliżyła się – Siergiej i Irina weszli w intymny związek. Byli małżonkowie pilnie udają, że nic się nie stało: Siergiej nie chce zerwać relacji z Anną, zwłaszcza że opamiętała się i dochodzi do siebie, a Ira sympatyzuje z Pawłem – młody człowiek nie skąpi komplementów i miłe słowa, których kobieta nie lubi w małżeństwie.

Pod koniec pierwszej części opowieści bohaterów przeżywa ciąg tragicznych wydarzeń, które dodatkowo pogarszają ich sytuację, przede wszystkim moralną. Borys Michajłowicz ( Jurij Kuzniecow ), ojciec Anny, który był właścicielem domu na Vongozero, zmarł na atak serca, nigdy nie docierając w bezpieczne miejsce. Ze względu na przeżywany stres poród Mariny rozpoczął się przedwcześnie, a dziecko urodziło się martwe. Pogrążona w żalu kobieta nie mogła pogodzić się ze stratą i stopniowo zaczęła wariować: nie pozwoliła pochować dziecka, kołysząc i kołysząc swoim drobnym ciałkiem. Leonid musiał podjąć się rozwiązania tej kwestii, odrzucając własne doświadczenia.

Grupie ocalałych udało się dostać do Wongozero i trochę „odetchnąć”. Okoliczności podczas przymusowej podróży zmusiły Polinę, rozpieszczoną niegdyś dziewczynę z uzależnieniem od alkoholu, do zmiany. Teraz jest przesiąknięta dziwnym chłopcem Miszą, który w ogóle nie rozumie żartów i wie o wszystkim na świecie. W rezultacie młodzi ludzie pobrali się w opuszczonym kościele. Ale Irina i Paweł musieli zostać rozdzieleni: mężczyzna dokonał wyboru na rzecz obowiązku lekarza, ponieważ jego krew może uratować komuś życie, a nie rodzące się uczucie.

Ale idylla nie mogła trwać długo. W domu dochodzi do eksplozji, a Anna wpada w ognistą pułapkę. Bohaterowie tracą nie tylko bezpieczne schronienie, ale także ukochaną osobę.

Co się działo w sezonie 2 serialu “Ku jezioru”?

Cztery miesiące po tragedii w Vongozero grupa ocalałych, teraz już bez Anny, znalazła schronienie w opuszczonej fabryce. Kobiety próbują ułożyć sobie życie, a mężczyźni są zajęci szukaniem przynajmniej jedzenia. Siergiej wciąż jest w pokłonie – nawiedzają go halucynacje, w których widzi płonący budynek, ale nie może pomóc tamtejszym ludziom. Wkrótce Irina orientuje się, że dziwny stan jej byłego męża ma związek z zażywaniem ogólnodostępnych w całym zakładzie narkotyków. Miszy udaje się naprawić znaleziony dozymetr: z jego pomocą młody człowiek dokonuje strasznego odkrycia – znajdują się na terenie elektrowni jądrowej, a źródło, z którego czerpali wodę, jest zatrute promieniowaniem. Krótko przed tym do grupy zostaje przybita dziewczyna w dziwnej żółtej sukience, która nie mówi ani słowa. Bohaterowie postanawiają opuścić fabrykę,

Dziewczyna, jak się okazało, doskonale orientuje się w lesie i prowadzi grupę do osady, w której mieszkają ludzie oddający cześć pogańskim bóstwom. Brygadzista, po konsultacji z siłami wyższymi, pozwala obcym pozostać. Ale bohaterowie nie mogą tam pozostać długo: podczas święta ku czci Peruna Polina i Misza zbezcześcili święty ołtarz, a teraz muszą zostać ukarani piętnem. Leonid i Siergiej, próbując chronić dzieci, prowokują bójkę, po której uciekają, zabierając ze sobą Nastię (jak się okazało, tak ma na imię dziewczyna). Uciekając przed prześladowcami dowodzonymi przez Bogdana ( Roman Mayakin ), bohaterowie zmuszeni są skoczyć z klifu do rzeki.

Tymczasem w odosobnionym domu w środku karelskiego lasu nadchodzący koniec świata czeka grupę młodych obywateli – Tarasa ( Nikita Yelenev ), jego dziewczynę Alenę ( Victoria Klinkova ), Aziza ( Askar Ilyasov ) i Germana . Sonia ( Julia Yendrossek ). Młodzi ludzie spędzają całe dnie w pijackim odrętwieniu, ale wkrótce ich rezerwy strategiczne zaczynają wysychać, co wywołuje konflikty. W pewnym momencie do domu wychodzi mężczyzna, padając nieprzytomny. Kilka dni później facet dochodzi do siebie i mówi, że jest Żeńką ( Jurij Borysow), służył w siłach specjalnych, ale wraz z kolegami rozbił się helikopterem. Tylko on zdołał przeżyć. W rzeczywistości historia Żeńki rozwinęła się nieco inaczej. Wraz z innymi wojskowymi był zaangażowany w „oczyszczanie” terytorium z zarażonych. Jednak na poligonie, gdzie dostarczono już kilkadziesiąt pozornie zdrowych osób, które miały zostać wyeliminowane, nie wykonał polecenia. Wziąwszy dowódcę jako zakładnika, Żeńka kazał ludziom uciekać, a on sam zniknął wraz z oficerem. Po drodze wywiązała się między nimi walka, w której tylko Żeńka mógł przeżyć.

Po naprawie radia Żenia przechwytuje sygnał, a chłopaki dowiadują się, że Finlandia przyjmuje uchodźców. W domu od dawna nie ma prądu, skończył się gaz i kończy się jedzenie, więc postanawiają ruszyć w stronę granicy. Zatrzymując się na brzegu rzeki, Żenia zauważa tonącego chłopca i rusza mu z pomocą. Udaje mu się uratować Antona, podczas gdy reszta o własnych siłach wydostaje się z wody. Od hipsterów bohaterowie dowiadują się o obozie dla uchodźców w Finlandii i postanawiają razem tam pojechać. Jednak w końcu muszą się rozstać: Leonid prowokuje konflikt, a Taras nie chce przebywać w towarzystwie tego „homofoba”. Żeńka postanawia zostać z nowo przybyłymi.

Tymczasem stan Leni się pogarsza: podczas polowania ciężko zranił się w nogę, a rana zaczęła się ropieć. Mężczyzna jest w stanie półprzytomnym, trzeba go ciągnąć przez las na prowizorycznych noszach. Po pewnym czasie Zhenya proponuje odcięcie nogi – to jedyny sposób na powstrzymanie rozprzestrzeniania się gangreny. Ale w chwili, gdy już szykuje się do opuszczenia topora, z lasu wychodzi dziwnie ubrana kobieta, która bezceremonialnie ogląda ranę i mówi, że człowiekowi jeszcze można pomóc. Lakka ( Daria Jekamasowa), tak ma na imię czarodziejka, naprawdę stawia Lenyę dosłownie na nogi, ale ostrzega, że ​​bogowie będą musieli oddać za jego życie kogoś innego. Siergiej poznaje sekret Iry: ona nosi pod sercem dziecko, być może jego. Kobieta nie chce jednak po raz drugi zostać matką i prosi Lakkę o pomoc w pozbyciu się ciąży. Czarownica mówi, co należy zrobić, ale Irina nie ma odwagi wypić bulionu poborowego.

Żeńce udaje się uruchomić pociąg, który zatrzymał się w środku lasu – młody człowiek przez dwa lata uczył się na maszynistę. Za namową Lucky’ego bohaterowie są w drodze na Sołowki – w klasztorze może im pomóc ojciec Symeon. W trakcie podróży zauważają nowych pasażerów – pociąg został zinfiltrowany przez wojsko, które poluje na chińskiego naukowca. Dowódca oddziału nakazuje zatrzymanie pociągu, ponieważ przed nim jest wysadzony w powietrze most, ale hamulce nie działają. Jedynym sposobem na ucieczkę jest odczepienie ostatniego wagonu. Lenya pomaga Zhenyi to zrobić, ale sam mężczyzna pozostaje w samochodzie, który leci w otchłań.

Jak zakończył się sezon 2 serialu “Ku jezioru”?

Oddział wojskowy pod dowództwem generała Degtyareva i grupa ocalałych udaje się wysłać sygnał o niebezpieczeństwie za pomocą latarni. Dwóch mnichów przybywa im z pomocą na szkunerze. W drodze na Wyspę Sołowiecką wybucha bójka z powodu niechęci wojska do rozstania się z bronią: Degtyarev, zanim zostaje zabity, udaje się zastrzelić Żenię – kula trafia w szyję młodzieńca. A mnich, który próbował przerwać konfrontację, grożąc granatem, wrzucił amunicję z podartym czekiem do ładowni, gdzie w tym momencie znajdowały się kobiety i dzieci. Anton podbiega do granatu i zamyka go swoim ciałem, ratując w ten sposób życie wszystkim innym. Łódź, w której eksplozja uderzyła w dno, szybko napełnia się wodą, więc rozbitkowie zmuszeni są rzucić się za burtę. Na brzegu pędzą do nich ludzie w czarnych sutannach, wśród których bohaterowie rozpoznają starego znajomego – tego samego sanitariusza Pawła (Aleksander Jacenko ), który opuścił je, aby pomagać innym ludziom.

Kiedy będzie trzeci (3) sezon serialu “Ku jezioru”?

Akcja toczy się cztery miesiące po wydarzeniach z pierwszej części opowieści. Główni bohaterowie rozpoczęli nowe życie w Karelii. Żyją jak dzikusy i ledwo wiążą koniec z końcem. W nowym świecie panuje anarchia i bezprawie. Do bohaterów dołącza żołnierz Specnazu Jewgienij. Razem szukają bezpiecznego miejsca, ale wkrótce napotykają tajemniczą wiedźmę i kultystów, którzy żyją według własnych praw i odprawiają rytuały ofiarne. Czy główni bohaterowie poradzą sobie ze wszystkimi trudnościami i wyjdą z tego nie tylko żywi, ale i zdrowi?

Tuż przed premierą ostatniego odcinka drugiego sezonu aktorzy Maryana Spivak i Eldar Kalimulin zasugerowali możliwość kontynuacji. Zakłada to i finał drugiej części. Po pierwsze, publiczność jest zainteresowana rozwojem poruszonego tematu z chińskimi naukowcami, którzy pracowali w rosyjskich obiektach jądrowych. Po drugie, nie jest jasne, czy charyzmatyczny bohater Jurij Borysow zdołał przeżyć . Duchowni powiedzieli, że wirus dotarł również na Sołowki, dziesiątkując dużą liczbę mnichów, ale dzięki Zbawicielowi udało się powstrzymać rozprzestrzenianie się zarazy. Być może tak duchowni nazywali Pawła, który jakimś cudem trafił do klasztoru i pomagał w uzdrawiającej krwi z przeciwciałami

Kiedy będzie 3 sezon serialu Ku Jezioru (Epidemia)?

Prawdopodobnie trzeci sezon pojawi się w okolicach marca 2024 roku.

Ile odcinków ma serial Ku Jezioru (Epidemia)?

Serial Ku Jezioru ma 16 odcinków i podzielony jest na dwa sezony.

Gdzie oglądać serial Ku Jezioru (Epidemia)?

W Polsce serial Ku Jezioru dostę;ny jest na platformie Netflix

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024