Silesion.PL

serwis informacyjny

Krzysztof Respondek nie żyje. Miał 54 lata.

Fot. Facebook/Krzysztof Respondek

W wieku 54 lat zmarł Krzysztof Respondek. Aktor, piosenkarz i niezapomniany członek kabaretu Rak Informację o jego odejściu przekazał bliski przyjaciel, Krzysztof Hanke

Odszedł mój Przyjaciel, artysta kabaretu Rak Krzysztof Respondek. Nic więcej nie potrafię dodać” – napisał Krzysztof Hanke na Facebooku.

Informację o śmierci 54-letniego artysty przekazał na Facebooku także Teatr alternatywny BELFEgoR z Tychów. “Dzisiaj odszedł Krzysztof Respondek, znany i kochany artysta kabaretowy, Ślonzok z kabaretu RAK” – czytamy we wpisie. “Jeszcze 10.12 razem z nami na spektaklu i z jego odwiecznym przyjacielem Krzysztofem Hanke”

Respondek, absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu, zasilił szeregi kabaretu Rak w 1999 roku, wcześniej błyszczał na scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie. Jego wszechstronność artystyczna objawiała się nie tylko w kabarecie – artysta zaprezentował się również w popularnych programach telewizyjnych, wygrywając trzecią edycję “Twoja twarz brzmi znajomo” i biorąc udział w “Jak oni śpiewają”.

Jego obecność w kinie i telewizji była równie wyrazista jak na scenie – widzowie mogli go zobaczyć w filmach takich jak “Barbórka”, “Laura” czy “Okruchy”, jak również w serialach, w tym “Kryminalni”, “Barwy szczęścia”, “Prawo Agaty”, “Hotel 52” czy “Święta wojna”. To właśnie ta ostatnia produkcja przyniosła mu popularność jako wykonawcy piosenki rozpoznawalnej z serialu. Jego praca, wszechstronne talenty i charyzma pozostaną w pamięci wielu, ukazując niezliczone oblicza jego artystycznej duszy. Jego odejście jest ogromną stratą dla polskiego świata rozrywki i kultury.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024