Silesion.PL

serwis informacyjny

Policyjna kontrola autobusów miejskich w Chorzowie.

kontrolka informująca o awarii była celowo zamaskowana czarną taśmą, aby nie rzucać się w oczy. fot. Śląska Policja

Kontrolka informująca o awarii była celowo zamaskowana czarną taśmą, aby nie rzucać się w oczy. fot. Śląska Policja

Niesprawny układ hamulcowy, drewniany kołek pod siedzeniem i lusterko przymocowane na opaski zaciskowe. To tylko niektóre z usterek, jakie ujawnili policjanci chorzowskiej drogówki. Działania ukierunkowane na sprawdzenie stanu technicznego autobusów miejskich niestety wykazały nieprawidłowości.

Chorzowska drogówka niedawno zorganizowała działania ukierunkowane na sprawdzenie stanu technicznego autobusów miejskich. Niestety, przeprowadzone kontrole ujawniły szereg nieprawidłowości, które mogą zagrażać bezpieczeństwu pasażerów.

W ostatnich tygodniach do chorzowskiego Wydziału Ruchu Drogowego wpłynęło kilka skarg dotyczących zachowania kierowców autobusów miejskich oraz ich stylu jazdy. Zaniepokojeni pasażerowie nie tylko skarżyli się na nieodpowiednie zachowanie, ale również zwracali uwagę na naruszenia przepisów drogowych popełniane przez kierowców. Niepokojące sygnały skłoniły policjantów do podjęcia działań w celu sprawdzenia stanu technicznego pojazdów oraz ewentualnych wykroczeń popełnianych przez kierowców.

W trakcie kontroli, policjanci zwracali szczególną uwagę na stan techniczny autobusów, przykładając wagę do bezpieczeństwa przewożonych osób. Niestety, ujawnione usterki potwierdziły obawy pasażerów. Najpoważniejszym problemem, który zagrażał bezpieczeństwu, było niesprawne działanie układu hamulcowego. Dodatkowo, kontrolka informująca o awarii była celowo zamaskowana czarną taśmą, aby nie rzucać się w oczy.

Drewniany kołek stabilizujący fotel kierowcy fot Sląska Policja
Drewniany kołek stabilizujący fotel kierowcy fot. Sląska Policja

Naprawy pewnych usterek również pozostawiały wiele do życzenia. Przykładem nieodpowiedzialnego likwidowania usterki było przymocowanie lusterka na opaskach zaciskowych oraz stabilizacja fotela kierowcy za pomocą drewnianego kołka. Dodatkowo, w skrzynce bezpieczników policjanci natrafili na plątaninę kabli, co stanowiło potencjalne zagrożenie.

Podczas przeprowadzonych działań kontrolnych, policjanci zatrzymali łącznie 3 dowody rejestracyjne w związku z wykrytymi usterkami i naruszeniami przepisów drogowych. Kontrole te stanowią część działań podejmowanych w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym osobom oraz eliminowania nieprawidłowości w funkcjonowaniu miejskiego transportu publicznego.

Wykryte nieprawidłowości są poważnym sygnałem dla odpowiednich służb kontrolnych, aby podjąć działania zaradcze i zapewnić, że autobusy miejskie spełniają odpowiednie normy bezpieczeństwa. Konieczne jest regularne monitorowanie stanu technicznego pojazdów oraz wdrażanie skutecznych procedur naprawczych, aby zagwarantować bezpieczeństwo podróżującym oraz ich komfort.

źródło: Śląska Policja / Chorzów

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

1 thought on “Policyjna kontrola autobusów miejskich w Chorzowie.

  1. Przecież taki stan techniczny to jest jeżdżąca trumna w której może zginąć kilkadziesiąt osób, masowe ludobójstwo. I teraz prokurator powinien na wykrywaczu kłamstw polecieć “z góry na dół” i sprawdzić kto wiedział o stanie technicznym tego autobusu/ów – od prezesa, poprzez dyrektora, kierownika działu mechaników, mechaników, aż do kierowców. Każdy kto wiedział że NARAŻA ŻYCIE PASAŻERÓW- 25 lat więzienia.

Comments are closed.