Silesion.PL

serwis informacyjny

Kontrakt Szymona Lewkota ze Śląskiem Wrocław przedłużony

Do 2025 roku został przedłużony wygasający za dwanaście miesięcy kontrakt Szymona Lewkota ze Śląskiem. Wrocławianin zostaje w klubie na dłużej!

Środkowy pomocnik pierwsze kroki w futbolu stawiał w WKS Śląsk, kilka lat spędził również w klubie FC Wrocław Academy, skąd trafił do Śląska Wrocław w 2017 roku. Występował w Centralnej Lidze Juniorów oraz drugim zespole. Jesienią 2018 roku trafił na wypożyczenie do Ślęzy Wrocław, w której grał 1,5 roku. Po powrocie do klubu z Oporowskiej był ważną postacią rezerw w rozgrywkach eWinner 2. Ligi, zaliczając 16 meczów. We wrześniu, przeciwko Pogoni w Szczecinie, zadebiutował w PKO Ekstraklasie.

Na pewno to dla mnie wyjątkowy moment, bo Śląsk to wyjątkowy klub. Myślę, że każdy wrocławianin chciałby grać w tym zespole. Już w dzieciństwie chodziłem na mecze na stadion przy ul. Oporowskiej, ale jeszcze więcej radości niż kibicowanie z trybun, daje mi teraz występowanie na murawie w tych barwach – mówi 22-letni pomocnik, który zaliczył również spotkania na pozycji środkowego obrońcy.

Choć debiut w Ekstraklasie Lewkot zaliczył już jesienią, przełomowa okazała się dla niego runda wiosenna, szczególnie końcówka sezonu. W 27. kolejce przeciwko Rakowowi Częstochowa Szymon po raz pierwszy pojawił się w wyjściowym składzie i tego miejsca nie oddał już do końca sezonu. W sumie zaliczył 7 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej, z czego trzy ostatnie w pełnym wymiarze czasowym.

Szymon to zawodnik z dużym potencjałem, który zdążył już pokazać zarówno na poziomie 2. Ligi, jak i Ekstraklasy. Jest związany ze Śląskiem i cieszę się, że już teraz przedłużyliśmy kontrakt o kolejne trzy lata. Mam nadzieję, że nadal będzie się dynamicznie rozwijał i stawał coraz ważniejszą postacią w naszej drużynie – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Kontrakt Szymona Lewkota, wygasający w czerwcu 2022 roku, został przedłużony o kolejne trzy lata. Wrocławianin zostaje w Śląsku do końca czerwca 2025 roku. Gramy dalej!

fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).