Silesion.PL

serwis informacyjny

Kontrakt Szymona Lewkota ze Śląskiem Wrocław przedłużony

Kontrakt Szymona Lewkota ze Slaskiem Wroclaw przedluzony

Kontrakt Szymona Lewkota ze Slaskiem Wroclaw przedluzony

Do 2025 roku został przedłużony wygasający za dwanaście miesięcy kontrakt Szymona Lewkota ze Śląskiem. Wrocławianin zostaje w klubie na dłużej!

Środkowy pomocnik pierwsze kroki w futbolu stawiał w WKS Śląsk, kilka lat spędził również w klubie FC Wrocław Academy, skąd trafił do Śląska Wrocław w 2017 roku. Występował w Centralnej Lidze Juniorów oraz drugim zespole. Jesienią 2018 roku trafił na wypożyczenie do Ślęzy Wrocław, w której grał 1,5 roku. Po powrocie do klubu z Oporowskiej był ważną postacią rezerw w rozgrywkach eWinner 2. Ligi, zaliczając 16 meczów. We wrześniu, przeciwko Pogoni w Szczecinie, zadebiutował w PKO Ekstraklasie.

Na pewno to dla mnie wyjątkowy moment, bo Śląsk to wyjątkowy klub. Myślę, że każdy wrocławianin chciałby grać w tym zespole. Już w dzieciństwie chodziłem na mecze na stadion przy ul. Oporowskiej, ale jeszcze więcej radości niż kibicowanie z trybun, daje mi teraz występowanie na murawie w tych barwach – mówi 22-letni pomocnik, który zaliczył również spotkania na pozycji środkowego obrońcy.

Choć debiut w Ekstraklasie Lewkot zaliczył już jesienią, przełomowa okazała się dla niego runda wiosenna, szczególnie końcówka sezonu. W 27. kolejce przeciwko Rakowowi Częstochowa Szymon po raz pierwszy pojawił się w wyjściowym składzie i tego miejsca nie oddał już do końca sezonu. W sumie zaliczył 7 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej, z czego trzy ostatnie w pełnym wymiarze czasowym.

Szymon to zawodnik z dużym potencjałem, który zdążył już pokazać zarówno na poziomie 2. Ligi, jak i Ekstraklasy. Jest związany ze Śląskiem i cieszę się, że już teraz przedłużyliśmy kontrakt o kolejne trzy lata. Mam nadzieję, że nadal będzie się dynamicznie rozwijał i stawał coraz ważniejszą postacią w naszej drużynie – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Kontrakt Szymona Lewkota, wygasający w czerwcu 2022 roku, został przedłużony o kolejne trzy lata. Wrocławianin zostaje w Śląsku do końca czerwca 2025 roku. Gramy dalej!

fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024