Silesion.PL

serwis informacyjny

Koncert na dachu Areny Gliwice! – śledź na żywo Arenę Online

Sport, koncerty, przedstawienia dla dzieci, zajęcia dla aktywnych, pokazy tańca a nawet sztuki barmańskiej. To wszystko ofertuje Arena Online.

O tym, że sposób zarządzania Areną Gliwice udowadnia, iż może być to jedna z najlepszych przestrzeni w kraju do organizacji dużych wydarzeń mógł przekonać się każdy, kto zagościł tutaj na koncertach czy imprezach sportowych. W sytuacji, w której z powodu ograniczeń wynikających z pandemii koronawirusa, imprezy masowe zostały zawieszone, gliwicki obiekt rozszerzył swoją ofertę o imprezy transmitowane w internecie. Całość jest udostępniana pod szyldem Arena Online na kanale YouTube i profilu facebookowym obiektu.

Rozwijana ramówka

Na potrzeby akcji zaaranżowana została przestrzeń jednej z naszych reprezentacyjnych sal. W holu C Areny stanęła scena, oświetlenie oraz osprzęt do transmisji internetowych. Chodzi o to, by widz poczuł emocje prosto z wnętrza naszego gliwickiego obiektu mówi Łukasz Buszman, manager ds. promocji Areny Gliwice

Do współpracy w tworzeniu oferty programowej zaproszono szereg instytucji kulturalnych, partnerów społecznych czy klubów sportowych. Za nami już treningi z zawodnikami koszykarskiego pierwszoligowca GTK Gliwice, zajęcia jogi i spotkanie z teatrem dla dzieci Lufcik na korbkę. A w piątek, 24 kwietnia, zaplanowano pierwszy koncert. O godzinie 19 zagra zespół Caville, jedno z muzycznych odkryć ostatnich miesięcy, o których eksperci mówią, że „łączą mrok elektroniki z tanecznymi brzmieniami”. Będzie ciekawie i coraz intensywniej. Ramówka Areny Online cały czas się będzie rozwijać, a liczba pozycji w programie będzie wzrastać.

Zależy nam na tym, by każdy z dni, w których odbywać będą się transmisje zyskiwał swój tematyczny szyld. Pojawi się tematyka lifestylowa, zajęcia sportowe, przedstawienia dla dzieci, a także pokazy barmańskie czy szkół tańca. No i oczywiście koncerty dodaje Buszman.

W tym momenty także mocno oryginalne takie, jak… koncert na żywo z dachu obiektu. W tej niecodziennej scenerii, 1 maja, przy promieniach zachodzącego słońca (jeśli pogoda pozwoli) wystąpi dj Trelique z towarzyszeniem saksofonu.

Urodziny w sieci

Akcja Arena Online to nie tylko nowatorska formuła działalności obiektu, ale też przymiarka do rocznicowej imprezy, która odbędzie się w połowie maja w świecie online. Zbliżają się bowiem drugie urodziny Areny Gliwice. Pierwotny przygotowywany plan zakładał wydarzenie z udziałem publiczności. Zespół Areny postanowił, że pomimo specyficznych okoliczności, trzeba się spotkać choć w inny sposób. Ci wszyscy, którzy już się tutaj pojawili, a także Ci, którzy jeszcze nie gościli w arenie, będą mogli wziąć udział w niecodziennym wydarzeniu dziejącym się na żywo w przestrzeniach wielofunkcyjnego obiektu. Impreza transmitowana w sieci potrwa cały dzień, a jej szczegóły przedstawione zostaną po długim weekendzie majowym.

Kalendarz wydarzeń

Więcej o akcji Arena Online na stronie www.arenagliwice.com oraz w mediach społecznościowych Areny Gliwice. Najbliższy tydzień z Areną Online:

Poniedziałek, 27.04.2020 – g. 18.00 Drinki dla każdego GentsEvents (lifestyle) – tu poznasz techniki przygotowania smacznych napojów. Umiejętność przyda się szczególnie kiedy będziemy organizowali znowu organizowali spotkania z przyjaciółmi i znajomymi.

Wtorek, 28.04.2020 – g. 17.00 Piast Gliwice Futsal (sport) – w zdrowym ciele zdrowy duch, kolejna porcja ruchu z partnerami sportowymi.

Środa, 29.04.2020 – g. 17.00 Taniec bez barier (działania dla aktywnych) – zajęcia tańca terapeutycznego dla osób poruszających się na wózkach w każdym wieku; tematyka zajęć będzie dotyczyła innego tańca z grupy standardowych lub latynoamerykańskich.

Czwartek 30.04.2020

11.00 Izabela Witwicka – nauka śpiewu (dla dzieci) – Ci, którzy posiadają już wiedzę o śpiewaniu, zyskają pakiet dodatkowych wskazówek, Ci natomiast, którzy chcą rozpocząć przygodę jako wokalista, zdobędą informacje które pomogą osiągnąć upragniony cel.

12.00 Bajki z Lufcikiem na korbkę (dla dzieci) – kolejna porcja rozrywki dla najmłodszych w formule bajkowych opowieści.

Piątek, 01.05.2020 – g. 19.00 – Koncert Trelique – dach Areny Gliwice – niecodzienny występ w niecodziennym miejscu, a muzycznie w klimacie takich artystów jak Alicia Keys.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024