Silesion.PL

serwis informacyjny

Dance Coffin czyli Tańczący z trumnami podbijają świat.

Astronomia lub Dancing Coffin (Funeral Coffin Dance) to mem z afrykańskimi mężczyznami, którzy niosą trumnę i tańczą pod Astronomią. Filmy są wstawiane na końcu filmów, które kończą się niepowodzeniem.

Pochodzenie memu Dancing Coffin

Taniec z trumną to starożytna tradycja powszechna w Ghanie. Mieszkańcy tego kraju zatrudniają specjalnych tancerzy na pogrzeb, aby z radością wysyłać zmarłych do następnego świata. Trzy różne filmy z tańczącymi chanami są popularne w Internecie. Pierwszy z nich pojawił się na YouTube w 2015 roku.

Następnie pojawiły się inne filmy demonstrujące tę tradycję. W tym najpopularniejsze filmy, z których rozprowadzano memy. Film został przesłany 27 lipca 2017 r. I uzyskał ponad 2 miliony wyświetleń.

Nie wiadomo dokładnie, kto i kiedy wpadł na pomysł zrobienia z tego memu. Najwcześniejszy znany pojawił się w Tiktok 26 lutego 2020 r. Użytkownik @lawyer_ggmu wziął jako podstawę wideo z narciarzem, który bezskutecznie wskakuje na trampolinę. Ale zamiast upadku pokazano wideo z tańczącymi Ghańczykami. Cała ta akcja rozgrywa się pod utworem Astronomia EDM kompozytora Tony’ego Igy’ego.

Zgodnie z pomysłem tańczący afrykanie z trumnami pokazują, że niepowodzenie w pierwszym filmie zakończyło się śmiercią bohatera. Wkrótce zaczęły pojawiać się inne filmy o podobnym formacie. Trend rozwinął się w marcu i skonsolidował w kwietniu 2020 r. Główną cechą memu było wykorzystanie toru Astronomia w tle.

Znaczenie memu Coffin Dance

Afrykanie z trumnami to mem nawiązujący do fatalnego finału wydarzenia. W przypadku filmów z Tiktok używany jest popularny gatunek. Należy do nich na przykład mem: Reżyseria Robert B. Weide.

https://www.youtube.com/watch?v=7Zn-nGMs-uI

W przypadku zwykłych memów tancerze z trumną są zwiastunami rychłej śmierci. Temat ten stał się szczególnie popularny wśród memów na temat chińskiego koronawirusa.

https://www.youtube.com/watch?v=2r3JhemaIeo

Taniec żałobny została reaktywowana w czasie pandemii koronawirusa i powszechnej izolacji społeczeństwa. W 2017 r. pojawił się film o żałobnikach z Ghany , którzy tańczą z trumną w dość skomplikowany sposób. Ponad trzy miliony osób obejrzało oryginalne wideo, które zostało wyemitowane przez BBC, ale nie zajęło dużo czasu, aby sam stał się memem.

W wywiadzie dla BBC, lidera żałobników, Benjamin Aidoo powiedział: – “Postanowiłem dodać do niego choreografię, więc jeśli klient do nas przyjdzie, po prostu pytamy:„ Czy chcesz tego uroczyście, czy może chcesz trochę popisu? A może chcesz trochę choreografii? ”. Po prostu pytają, a my to robimy“.

Jaki utwór umieszczany jest w filmach Coffin Dance?

Piosenka opisana w filmowych memach pogrzebowych to „Astronomia” Vicetone & Tony Igy. Ten utwór EDM został wydany w 2014 roku jako współpraca dwóch artystów. Vicetone to holenderski duet muzyki elektronicznej utworzony przez Ruben den Boer i Victor Pool. Tony Igy jest z Rosji.

Dj Koltsov Feat Alex Rostov- Storm ( DJ Annihilation remix) – 3 listopada 2010

Kim są Dancing Pallbearers?

Dancing Pallbearers znani również jako Dancing Coffin to ghańska grupa żałobników niosących trumnę, którzy znajdują się w regionie Ashanti w Ghanie. Są lokalnie nazywani Nana Otafrija Pall-Bearing and Waiting Service lub Dada awu.

Dancing Pallbearers, prowadzony przez Benjamina Aidoo, założył grupę jako regularną usługę żałobników niosących trumnę. Później wpadł na pomysł dodania choreografii do ich pochodu z trumną. Za taniec z trumną podczas pogrzebu pobierane są dodatkowe opłaty. Dancing Pallbearers po raz pierwszy zyskał na znaczeniu w 2017 r., kiedy zostali opisani w wiadomościach BBC .

W kwietniu 2020 r. grupa stała się przedmiotem mrocznie komediowego memu internetowego, gdy do krótkich filmów z różnych wpadek doklejano klipy tańczących z trumnami (domyślnie ofiary poprzednich klipów), zostały szeroko przesłane na YouTube i TikTok. Klipy są zazwyczaj łączone z piosenką „Astronomia” rosyjskiego artysty muzycznego Tony’ego Igy’ego . Wiele zastosowań tego memu jest powszechnie związanych z pandemią koronawirusa 2019-20.

W Brazylii mem społecznościowy został przeniesiony na ulice, jako billboard z tancerzami trumiennymi był wyświetlany z podpisem „zostań w domu lub zatańcz z nami

Jak do tego doszło? Nie wiem

Pierwszy z trzech najpopularniejszych filmów, które zyskały popularność w związku z tym trendem, został opublikowany na YouTube przez Travelin Sister 22 stycznia 2015 r. Przedstawał fenomen kulturowy Ghany tańczących opiekunów. Film uzyskał ponad 2,9 miliona wyświetleń w ciągu pięciu lat. Kolejny film, raport BBC News Africa, ostał przesłany do YouTube 27 lipca 2017 r. Film ten uzyskał ponad 681 000 wyświetleń w ciągu trzech lat.

Trzecie wideo, które przedstawiało opiekunów przypadkowo upuszczających trumnę podczas tańca, zostało po raz pierwszy opublikowane przez użytkownika Facebooka Bigscout Nana Prempeth 2 maja 2019 r., Zyskując ponad 2900 reakcji, 4600 akcji i 350 000 wyświetleń w ciągu jednego roku. 3 maja 2019 r. Film został ponownie umieszczony w YouTube, gdzie uzyskał ponad 725 000 wyświetleń w ciągu jednego roku.

Dokładna data pierwszego mema Coffin Dance połączona z utworem „Astronomia” Tony’ego Igy’ego, jest nieznana. 26 lutego 2020 r. użytkownik TikTok @lawyer_ggmu (poprzednio @khvichagogava) opublikował najwcześniejszą znaną instancję memu (stworzoną przez nieznanego autora), w której wideo w połączeniu z piosenką zostało wykorzystane jako Clip FAIL . TikTok uzyskał ponad 4,5 miliona wyświetleń i 474,700 polubień w ciągu jednego miesiąca.

W następnych tygodniach wideo zyskało znaczną popularność na TikTok jako punkt zwrotny dla klipów FAIL w sposób podobny do memów video To be Continued i We will be Back Back. Na przykład 6 marca 2020 r. konto TikTok Trickshots opublikowało wersję memu, która uzyskała ponad 2,9 miliona wyświetleń i 237 000 polubień. 12 marca mem autorstwa użytkownika TikTok @xacamnhuong uzyskał ponad 2,7 miliona wyświetleń i 330 800 polubień. 14 marca mem autorstwa @ .minh_hieu zyskał ponad 7,2 miliona wyświetleń i 478 400 polubień.

W następnych tygodniach mem został rozpowszechniony na Twitterze , Instagramie i innych platformach internetowych. Na przykład 20 marca 2020 r. Strona na Facebooku J eky przesłała edycję, która otrzymała ponad 660 reakcji i 2600 akcji w ciągu jednego tygodnia. Na YouTube opublikowano kompilacje memów Dancing Pallbearer, często nazywanych memami Dancing Coffin lub memami Astronomia.

Zainteresowanie i wyszukiwania fraz w ciągu ostatnich 90 dni na świecie:

Zainteresowanie i wyszukiwania fraz w ciągu ostatnich 90 dni w Polsce

Śmierć jak festiwal

Setki gości, całodzienne uroczystości, ogromne sumy pieniędzy: pogrzeby to święto w Ghanie – a dla wielu pułapka finansowa.

Krewni Vidy Abeny Agbozo śmieją się, goście tańczą. 600 osób przyszło się z nią pożegnać – a raczej: świętować życie zmarłych. W Ghanie pogrzeby to nie tylko wydarzenia żałobne. Jak pokazuje projekt „Ostatnia podróż” autorstwa fotografa Anny Palacios , są one okazją do radości i świętowania.

Według Palaciosa przekonanie, że śmierć jest bramą do życia wiecznego, jest głęboko zakorzenione w Ghanie i Afryce . Ale pogrzeby są również jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyskich w kraju Afryki Zachodniej: im bardziej imponujący pogrzeb, im więcej gości, tym większa reputacja w społeczności. „Dla wielu pogrzeb jest znacznie ważniejszy niż wesele” – mówi Palacios. „Jest także znacznie droższy”.

Odwrócone obudzenie, pogrzeb i kult razem mogą kosztować nawet 15 000 euro. Często zdarza się, że wydatki obejmują ekstrawagancką trumnę o specjalnym kształcie dostosowanym do życzeń zmarłych i jego rodziny. Na poboczu są też plakaty informujące o pogrzebie. Niektóre rodziny „reklamują” pogrzeb w radiu.

A potem następuje „zamrożenie” ciała: ciała zmarłych są przechowywane w zimnym pomieszczeniu, podczas gdy rodzina organizuje pogrzeb i szuka terminu, kiedy może przybyć jak najwięcej gości. Ponieważ może to być długi proces, ciało jest często trzymane przez miesiące, a czasem nawet przez lata. Koszt: równowartość 3,80 euro dziennie.

Ana Palacios dowiedziała się o tej praktyce podczas pobytu w stolicy Etiopii Addis Abebie w 2014 roku. „Podczas kolacji siedziałem obok księdza z Ghany, który powiedział mi, że za kilka miesięcy weźmie udział w pogrzebie”, wspomina fotograf. „To mnie zaskoczyło: pogrzeb, który znasz z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem?” Tak narodził się pomysł na projekt.

Pogrzeby są wydarzeniami wielodniowymi: pobudka zwykle odbywa się w piątki. Zmarli są pochowani w sobotę. W niedzielę odbędą się targi. Czasami uroczystości trwają kilka dni później. Rodzina zmarłych ponosi koszty wyżywienia gości i zakwaterowania wszystkich przybyłych z daleka.

Według kraju, w którym roczny produkt krajowy brutto na mieszkańca wynosi około 1300 euro, takie ekstrawaganckie pochówki stają się pułapką finansową dla wielu osób. „Wydatki już doprowadziły do ​​bankructwa tysiące rodzin w całym kraju” – mówi Ana Palacios. Szczególnie biedne rodziny często popadają w długi, aby pogrzeb był jak najbardziej bogaty.

Tak więc krytyka tego zwyczaju rośnie od kilku lat. Przedstawiciele Kościoła i politycy apelują o umiar. Minister zdrowia Ghany, Alban Bagbin, podsumował lata temu dezaprobatę: „Inwestujemy w umarłych zamiast żyć”.

Jaki jest tytuł utwóru umieszczanego w Coffin Dance?

W śmiesznych filmikach z udziałem mężczyzn, którzy niosą trumnę najczęściej możemy usłyszeć kawałek „Astronomia” Vicetone & Tony Igy z 9 lipca 2014 roku. Natomiast oryginalnym utworem jest Dj Koltsov Feat Alex Rostov- Storm ( DJ Annihilation remix) z 3 listopada 2010

Kim są mężczyźni z filmików Dancing Coffin?

Dancing Pallbearers znani również jako Dancing Coffin to ghańska grupa żałobników niosących trumnę. Pomysłodawcą jest Benjamina Aidoo z Ghany, który założył grupę jako regularną usługę żałobników niosących trumnę. Później wpadł na pomysł dodania choreografii do ich pochodu z trumną. Za taniec z trumną podczas pogrzebu pobierane są dodatkowe opłaty.

Kiedy powstał pierwszy video mem z Coffin Dance?

Dokładna data pierwszego mema Coffin Dance nie jest znana. Za pierwszego mema uważa się filmik z 26 lutego 2020 r. przesłany przez użytkownik TikTok @lawyer_ggmu (poprzednio @khvichagogava). Film ten na TikTok uzyskał ponad 4,5 miliona wyświetleń i 474,700 polubień w ciągu jednego miesiąca.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024