Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowicka młodzież pokaże, jak gra w piłkę na „piłkarskim tik-toku”

Co łączy nowe technologie i tradycyjną piłkę nożną? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w aplikacji 4Goal.app stworzonej przez katowickich przedsiębiorców. To platforma społecznościowa nastawiona na dzielenie się w sieci swoimi umiejętnościami piłkarskimi z innymi. Za jej pomocą uczniowie z Katowic (i nie tylko) będą mogli wziąć udział w konkursie i podjąć wyzwanie z 4Goal.app. Akcja wystartowała 16 października.

– W Katowicach stawiamy na innowacje, nowe technologie i wsparcie kreatywności. Niewątpliwym impulsem do tego była organizacja Intel Extreme Masters, który od lat przyciąga do Katowic dziesiątki tysięcy fanów esportu. Realizujemy ogromny projekt budowy Hubu gamingowo-technologicznego, który ma stać się kolejnym kamieniem milowym w rozwoju miasta, a do tego nie zapominamy o pracy organicznej. W ciągu trzech ostatnich lat przeznaczyliśmy 1 mln zł na nagrody dla najlepszych katowickich start-upów, które miały możliwość rozwoju w ramach naszego autorskiego programu jakim jest Katowicka kopalnia start-upów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Obserwowanie na rynku projektów zainicjowanych w ramach programu jest jego najlepszą reklamą. Cieszę się, że nasi mieszkańcy tworzą firmy ukierunkowane na rozwój i skalowanie na cały świat, ale nie zapominają o społeczności lokalnej – dodaje.

4Goal.app to katowicki start-up, który stworzył aplikację społecznościową, w której użytkownicy mogą wymieniać się krótkimi filmami piłkarskimi. Nie tylko sami mogą publikować swoje postępy w grze w piłkę nożną, ale również podejmować wyzwania ekspertów. Aplikacja była już nagrodzona wyróżnieniem Mobile Trend Award, a zespół brał udział w programie akceleracyjnym Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie dostał się do finałowej 11stki. 4Goal.app to też finalista drugiej edycji miejskiego konkursu „Kopalnia Start-upów” w 2022 roku.

– Twórców aplikacji dostrzegliśmy już na początku zeszłego roku, kiedy zgłosili się do naszego konkursu „Kopalnia Start-upów” i zostali wybrani do finałowej dziesiątki. Od tego momentu zaczęła się ich współpraca z Miejskim Inkubatorem Przedsiębiorczości Rawa.Ink. Obserwujemy jak aplikacja z Katowic rośnie i staje się globalna – mówi Mariusz Jankowski, naczelnik wydziału obsługi inwestorów.

Zespół start-upa 4Goal.app fot. 4Goal.app

16 października rusza konkurs dla uczniów katowickich szkół i uczniowskich klubów sportowych, czyli „Wyzwij 4Goal.app“, w którym szkoły mierzą się w tworzeniu zadań dla uczestników aplikacji, które mają być prostymi wyzwaniami piłkarskimi takimi jak: element treningu, zagranie czy sztuczka techniczna. Dla pozostałych mieszkańców organizatorzy również przygotowali wyzwanie w postaci konkursu, w które będzie należało odtworzyć w charakterystycznym dla Katowic miejscu zadanie wykonane przez eksperta. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach do gry w piłkę będzie mógł wziąć udział w trzecim wyzwaniu „Kibic Fair Play“.

Laureatów konkursu poznamy 17 listopada. Warto w nim wziąć udział, bo do wygrania są m.in. bilety na sektor VIP na mecz GKS Katowice lub bony do sklepów sportowych. Szczegóły konkursu dostępne są w Regulaminie, dostępnym na stronie internetowej rawaink.katowice.eu.

Aplikację można pobrać ze sklepów App Store oraz Google Play.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023