Silesion.PL

serwis informacyjny

Katowiccy policjanci zatrzymali Gruzinów, podejrzanych o napad na właściciela kantoru.

Zatrzymania aresztowanie Slaska Policja

Zatrzymania aresztowanie Slaska Policja

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tychach oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili udaną akcję zatrzymania grupy obywateli Gruzji podejrzanych o rozbój na właścicielu kantoru. Przestępstwo miało miejsce 23 marca 2023 r. w Tychach, gdzie sprawcy ukradli blisko 200 tysięcy złotych. Mundurowym udało się odzyskać część skradzionych pieniędzy.

23 marca doszło do napadu na kantor w Tychach. Według ustaleń policji, obywatele Gruzji wcześniej pojawiali się w pobliżu placówki, by poznać plan dnia właściciela i zebrać potrzebne informacje. Aby nie rzucać się w oczy, zmieniali samochód, którym przyjeżdżali. W dniu ataku, kiedy upewnili się, że będą w stanie zdobyć znaczną sumę pieniędzy, zaatakowali. Na ulicy Jaskrów celowo wjechali fordem w samochód pokrzywdzonego, zmuszając go do zatrzymania. Zaraz po zderzeniu, z samochodu wybiegło czterech zamaskowanych i agresywnych mężczyzn, którzy siłą skradli pieniądze przewożone przez właściciela kantoru.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania przestępców. Tego samego dnia odnaleźli porzucony przez nich samochód na jednym z parkingów w Tychach. Ustalili również, że uciekli innym pojazdem, który udało się szybko zlokalizować.

W ustaleniu tożsamości dwóch z nich pomógł również przedstawiciel MSW Gruzji płk. George Gamsakhurdia Attaché ds. policyjnych. Dzięki tej współpracy, 29 marca, w jednym z mieszkań we Wrocławiu śląscy policjanci zatrzymali pięciu obywateli Gruzji w wieku od 27 do 55 lat, którzy, jak się okazało, również za wschodnią granicą dopuszczali się brutalnych przestępstw na tle rabunkowym.

Czterech z zatrzymanych usłyszało zarzut rozboju oraz uszkodzenia cudzej rzeczy i zostało umieszczonych w areszcie na wniosek tyskiego prokuratora. Przestępstwo, którego dopuścili się Gruzini, grozi im karą do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo nadal trwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach, a kryminalni gromadzą i analizują zebrany materiał dowodowy.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024