Silesion.PL

serwis informacyjny

Kąpielisko “Fala” w Parku Śląskim otrzyma drugie życie

Kapielisko Fala w Parku Slaskim dostanie drugie zycie

Kapielisko Fala w Parku Slaskim dostanie drugie zycie

6 marca 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą, który podjął się budowy nowego kąpieliska “Fala” w Parku Śląskim w Chorzowie. To miejsce ulegnie kompletnemu odnowieniu. Całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 135 milionów złotych. Prace mają zostać zakończone najpóźniej we wrześniu 2024 roku.

W podpisaniu umowy uczestniczyli: marszałek Jakub Chełstowski, poseł RP Wojciech Saługa, wicemarszałek Łukasz Czopik, członek zarządu Krzysztof Klimosz, radni Sejmiku: Dorota Konieczny-Simela i Marek Kopel oraz prezes Parku Śląskiego Paweł Bilangowski.

Prace związane z modernizacją Parku Śląskiego trwają od kilku lat. Po Ogrodzie Japońskim, remoncie Kręgów Tanecznych, wielkiej inwestycji jaką była totalna przebudowa Planetarium Śląskiego i rozpoczętych niedawno pracach przy Kanale Regatowym, czas na miejsce kultowe – „Falę”, która pozostanie przy swojej historycznej lokalizacji – zaznacza Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. –  Remont będzie możliwy dzięki programowi Jessica, z którego środki udało się pozyskać jeszcze dzięki poprzedniemu zarządowi województwa, na czele z panem marszałkiem województwa Wojciechem Saługą oraz aktualnemu wsparciu Sejmiku.    Łącznie będzie to ponad 135 mln zł. „Fala” to wyjątkowa przestrzeń rekreacyjna w sercu Śląska, nowoczesny i przyjazny rodzinom obiekt. Co ważne, czas oczekiwania na realizację tej inwestycji nie będzie długi, bo zajmie raptem 1,5 roku – dodaje marszałek Chełstowski. 

fot. Park Śląski

To bardzo ważny dzień nie tylko dla miłośników Parku Śląskiego. Wraca bowiem miejsce, z którym wiele pokoleń mieszkańców województwa ma wspaniałe wspomnienia z okresu dzieciństwa czy młodości. Gdy ten popularny kompleks z różnych względów kończył swój żywot, wyznaczyliśmy sobie cel, aby go reaktywować i przywrócić do użyteczności. Pierwszym ku temu krokiem był program Jessica. Dziś możemy już mówić o rozpoczęciu jego modernizacji, odtworzeniu dawnej świetności. Chcemy by „Fala” znów gwarantowała relaks i rekreację, dawała radość i zachwycała – dodaje poseł Wojciech Saługa, były marszałek województwa.

Nowa “Fala” w Parku Śląskim będzie pełna atrakcji. Na terenie kąpieliska powstanie basen z charakterystyczną falą, dzika rzeka, wodny gejzer, wodny taras oraz niecka z biczami wodnymi. Lustro wody na zmodernizowanym kąpielisku będzie wynosić łącznie aż 3500 metrów kwadratowych. Zostanie również wybudowana plaża z leżakami.

Dla fanów sportowego pływania dostępne będą trzy tory pływackie o długości 25 metrów każdy. Kultowa wieża do skoków z dwoma poziomami – 3 i 5 metrów – zostanie zachowana, jednak zostanie unowocześniona i odświeżona. Goście, którzy zgłodnieją, będą mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej. Obiekt otrzyma także nowe kasy, przebieralnie, małą architekturę oraz zadaszenie, które zabezpieczy odwiedzających przed palącym słońcem w oczekiwaniu na wejście na teren obiektu.

Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe TRANSCOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach oraz Przedsiębiorstwo MAXIMUS ZBH MUC Spółka komandytowa z siedzibą w Siemianowicach Śląskich, to firmy, które będą realizować budowę nowej “Fali”.

źródło: Park Śląski

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author