Silesion.PL

serwis informacyjny

José Mourinho trenerem AS Roma od sezonu 2021/22

Jose Mourinho będzie nowym trenerem głównym pierwszego zespołu AS Roma począwszy od sezonu 2021-22.

Z trenerem osiągnięto porozumienie, które wiąże go z klubem do 30 czerwca 2024 roku.

Jesteśmy zachwyceni i podekscytowani, mogąc powitać José Mourinho w rodzinie AS Roma” – powiedzieli Prezydent Dan Friedkin i Wiceprezydent Ryan Friedkin. „José jest mistrzem, który zdobył trofea na każdym poziomie i zapewni niezwykłe przywództwo i doświadczenie w naszym ambitnym projekcie. Podpisanie kontraktu z José to wielki krok naprzód w budowaniu zwycięskiej, solidnej i trwałej mentalności w naszym klubie ”.

58-letni José Mourinho jest jednym z trenerów odnoszących największe sukcesy w historii piłki nożnej i może pochwalić się 25 tytułami w karierze. W swojej karierze trenerskiej prowadził Porto, Chelsea, Inter Mediolan, Real Madryt, Manchester United i Tottenham.

Dziękuję rodzinie Friedkin za wybranie mnie na prowadzenie tego wspaniałego klubu i za uczynienie mnie częścią ich wizji” – powiedział Mourinho.-  „Po porównaniu się z właścicielami i Tiago Pinto od razu zrozumiałem, jak duże są ambicje tego klubu. Te aspiracje i ta motywacja to te same, które zawsze mnie motywowały i razem chcemy zbudować zwycięską ścieżkę w nadchodzących latach. Niesamowita pasja kibiców Romy przekonała mnie do przyjęcia posady i nie mogę się doczekać rozpoczęcia kolejnego sezonu. Jednocześnie życzę panu Paulo Fonseca powodzenia i proszę media, aby zrozumiały, że złożę oświadczenia dopiero w odpowiednim czasie.  ”.

Mourinho jest jednym z trzech trenerów, którym udało się wygrać Ligę Mistrzów z dwoma różnymi zespołami, co powtórzył również w Lidze Europy.

Trzykrotnie wygrał Premier League z Chelsea i zdobył mistrzostwo Włoch, Hiszpanii i Portugalii.

„Kiedy José dał nam swoją dyspozycyjność, od razu skorzystaliśmy z okazji, aby porozmawiać z jednym z najlepszych trenerów wszechczasów” – powiedział Tiago Pinto, dyrektor generalny obszaru sportowego. „Byliśmy pod wrażeniem jego chęci wygrywania i zamiłowania do piłki nożnej: nie liczy na trofea w karierze i zawsze skupia się na kolejnych. Ma wiedzę, doświadczenie i przywództwo, aby konkurować na wszystkich poziomach. Zdajemy sobie sprawę, ile czasu, cierpliwości i odpowiednich ludzi potrzeba we właściwym miejscu, aby móc zbudować udany projekt sportowy. Jesteśmy przekonani, że José będzie idealnym trenerem do naszego projektu, zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. Wszyscy razem, z wizją i ambicją Dana i Ryana,

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024