Silesion.PL

serwis informacyjny

JKH GKS Jastrzębie prowadzi w finale Polskiej Hokej Ligi

SIL esion pl

SIL esion pl

Za nami dwa mecze finałowe PHL. To były emocjonujące i stojące na bardzo wysokim poziomie potyczki. JKH GKS Jastrzębie prowadzi z Comarch Cracovią 2-0 a rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw. W walce o brąz GKS Tychy jest bliski zdobycia medalu.

W piątek jastrzębianie, grając bardzo uważnie w obronie, wygrali u siebie z Cracovią, nie tracąc gola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0.

Wychowankowie dali zwycięstwo

W sobotę na Jastorze na początku drugiej tercji Pasy objęły prowadzenie 1:0. – Ten stracony gol podziałał nas nas mobilizująco. W sobotę rywal grał lepiej niż dzień wcześniej. Hokeiści Cracovii byli szybcy, grali agresywnie, ale my nie daliśmy się – mówił Dominik Paś. Wychowanek jastrzębskiego klubu był jednym z bohaterem spotkania numer dwa. Strzelił gola, podobnie jak inny zawodnik, który nauczył się grać w JKH GKS Jastrzębie, Radosław Nalewajka. Gospodarze wygrali 3:2. Wśród napastników zwycięskiej ekipy prym wiedzie Roman Rac. Słowacki snajper w obu spotkaniach finałowych zdobył po bramce. W sumie w play-offach strzelił już 6 goli i zaliczył 4 asysty. W sobotnim spotkaniu goście pokazali się też z dobrej strony. Do ostatnich sekund walczyli o korzystny rezultat, często atakując. W bramce JKH jednak świetnie spisywał się Patrik Nechvatal a po strzale Aleša Ježka krążek uderzył w słupek. Kolejne dwa spotkania finałowe zostaną rozegrane na lodowisku w Krakowie, we wtorek, 30 marca o godz. 18:00 i w środę, 31 marca o godz. 16:00. Mecze będą transmitowane w TVP Sport.

Tychy blisko trzeciego miejsca

W meczach o brązowy medal lepszy GKS Tychy. W rywalizacji do trzech zwycięstw, podopieczni Krzysztofa Majkowskiego prowadzą z GKS Katowice 2-0. W piątek górnicze derby tyszanie pewnie wygrali 5:1, w sobotę błyskawicznie zdobyli bramkę, bo Mateusz Gościński trafił do siatki już w 38. sekundzie. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Następne spotkanie zaplanowane jest na wtorek, 30 marca, o godz. 18:00 na lodowisku w Katowicach. Mecz będzie transmitowany na www.polskihokej.tv.

Partnerem fazy play-off hokejowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 jest Województwo Śląskie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024