Silesion.PL

serwis informacyjny

JKH GKS Jastrzębie blisko triumfu w Polskiej Hokej Lidze

SIL esion pl

SIL esion pl

W środę po emocjonującym meczu jastrzębianie wygrali w Krakowie po dogrywce. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 3-1 dla Ślązaków. Dzień wcześniej hokeiści GKS Tychy wywalczyli brązowe medale.

We wtorek w Krakowie świetnie spisał się duet Jewgienij Sołowjow – Damian Kapica. Rosjanin strzelił dwa gole, a reprezentant Polski zaliczył dwie asysty. – Jewgienij ma zmysł do zdobywania bramek, ułatwia mi to grę. We wtorek zagraliśmy super w obronie, stwarzaliśmy też dużo sytuacji. Zrehabilitowaliśmy się trochę za dwa przegrane spotkania w Jastrzębiu – mówił Damian Kapica w TVP Sport po wygranej Cracovii 2:0.

Dwa ciosy

Środowe spotkanie rozpoczęło się bardzo pechowo dla gości. Uderzył Dmitiri Kostromitin, bramkarz JKH GKS Jastrzębie Patrik Nechvatal odbił krążek rękawicą, ale guma wpadła mu za plecy. Przez większość meczu utrzymywał się wynik 1:0. Znakomicie spisywał się bramkarz Pasów Denis Pierewozczikow, który obronił mnóstwo strzałów. W końcówce jednak przyjezdni wyrównali po golu wychowanka jastrzębskiego klubu, Kamila Wałegi. W dogrywce złote trafienie zaliczył Zackary Phillips, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

W sobotę, 3 kwietnia jastrzębianie będą podejmować Cracovię. Mecz rozpocznie się o godz. 14:30 i będzie transmitowany w TVP Sport. Jeśli drużyna Roberta Kalabera wygra, JKH GKS Jastrzębie po raz pierwszy w historii zdobędzie mistrzostwo Polski.

Obrońca tytułu z brązem

Drużyna Krzysztofa Majkowskiego w rywalizacji o trzecie miejsce nie dała szans rywalowi z pobliskich Katowic. Tyszanie wygrali wszystkie trzy spotkania, we wtorek pokonując GieKSę na wyjeździe 4:1. Bardzo dobrze w „Satelicie” prezentował się Paul Szczechura, były gracz klubów NHL zdobył dwa gole. – Sezon kończymy zwycięstwem i zdobyciem brązowego medalu, ale liczyliśmy na inne stopnie podium. Niestety skończyliśmy na najniższym. Nasze oczekiwania były zdecydowanie inne. Na pewno po porażce z Cracovią nie obawialiśmy się o formę fizyczną, tylko o strefę mentalną. Zawodnicy pokazali jednak profesjonalizm, zaangażowanie i w trzech spotkaniach rozstrzygnęliśmy serię – mówił Krzysztof Majkowski, szkoleniowiec GKS Tychy, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Partnerem fazy play-off hokejowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski w sezonie 2020/2021 jest Województwo Śląskie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023