Silesion.PL

serwis informacyjny

Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach od 18 listopada do 8 stycznia

Jarmark Bozonarodzeniowy w Katowicach od 18 listopada 2022 do 8 stycznia 2023

Jarmark Bozonarodzeniowy w Katowicach

W piątek 18.11.2022 po raz kolejny w Katowicach pojawi się Jarmark Bożonarodzeniowy. Przygotowano całe mnóstwo unikalnych wydarzeń i rozrywek, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy Katowic i okolic. Montaż jarmarku wystartował 2 listopada 2022. Na płycie katowickiego Rynku już zaczęły pojawiać się charakterystyczne domki, w których zlokalizowane będą stoiska. W tym roku będzie ich 80. Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Katowicach.

Harmonogram katowickiego Jarmarku Bożonarodzeniowego 2022

(uwaga, termin niektórych wydarzeń może ulec zmianie):

  • 18.11.2022 r. (piątek) OTWARCIE JARMARKU
  • 06.12.2022 r. – spotkanie ze Św. Mikołajem
  • 09.12.2022 r. – Parada Mikołajkowa
  • 31.12.2022 r. – Pożegnanie Starego Roku i powitanie Nowego Roku – zabawa z DJ-em
  • 8.01.2023 r. (niedziela) ZAKOŃCZENIE JARMARKU

– Katowicki Jarmark Bożonarodzeniowy to już tradycja, dlatego mimo wdrażanych oszczędności nie wyobrażamy sobie, by nie było go wcale. To atrakcja, z której korzystają nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale i całej Metropolii. Warto go odwiedzić, by poczuć atmosferę świąt, skorzystać z atrakcji, czy też zrobić świąteczne zakupy. Zapraszam na katowicki jarmark, który na naszym Rynku startuje już 18 listopada i potrwa do 8 stycznia – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – W tym roku dodatkowa atrakcją jarmarku będzie mini park świateł. Będzie to ogrodzony teren z rozświetlonymi figurami bożonarodzeniowymi. Dzięki temu, że oświetlenie jest LED-owe koszt zużycia prądu jest niewielki – dodaje prezydent.

Na jarmarkowych stoiskach zagoszczą unikatowe wyroby i najróżniejsze pyszności, sporo nowości, ale również pozycje obowiązkowe na przedświątecznej liście zakupów! W tym roku znajdziemy przede wszystkim wyroby artystyczne i rękodzielnicze, które doskonale sprawdzą się jako świąteczne podarunki dla najbliższych jak również dekoracja domu i wigilijnego stołu. Pojawią się m.in.: świąteczne ozdoby, ceramika artystyczna, bombki szklane, świeczniki, anioły, bombki ręcznie malowane, artystyczne wyroby z drewna, szkła, ceramiki i minerałów. Wizyta na katowickim jarmarku będzie okazją, by kupić bombki szklane z częstochowskiej manufaktury, a także ceramiczne kwiatki, bombki i grzybki z węgierskiej manufaktury z Budapesztu.

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie obejdzie się bez pyszności – na stoiskach znajdziemy podpłomyki alzackie, owoce w czekoladzie, langosze, churrosy, kurtosze, orzeszki prażone, pieczone kartofle, bigos z dziczyzny, pierogi, żurek, fasolka, bogracz, barszcz czerwony, pajdę ze smalcem, wyroby włoskie, salami, cantuchi, szynki parmeńskie, oliwki, suszone wędliny, chleb, sękacze, chałwę słonecznikową. Dla miłośników trunków dostępne będą ekologiczne polskie regionalne wina, wino grzane, herbata zimowa, nalewki śląskie, wino Bio, likiery, poncze a także herbaty i kawy z całego świata.

Dodatkowo na jarmarku pojawi się tak zwana Strefa Ukraińska – Lwów. Będzie to 5 domków, w których znajdziemy taki asortyment jak: ręcznie robiona biżuteria z koralików, ceramika, magnesy, skóry, ręcznie robione zabawki,  szklane świeczniki,  ozdoby choinkowe wykonane ze szkła.

Atrakcje Jarmarku Bożonarodzeniowego w Katowicach

Na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Katowicach podczas każdej edycji pojawiają się niecodzienne atrakcje, dostępne dla widzów tylko raz w roku i tylko w Katowicach. Oprócz wiktoriańskiej karuzeli, bożonarodzeniowej szopki wykonanej ze słomy czy drewnianego pociągu, do którego będzie można wejść, by pooglądać sceny z polskich bajek dostępna będzie także bajkowa wioska, tj. drewniane domki ze specjalnie zaprojektowanymi, unikatowymi sceneriami. Zobaczyć w nich będzie można: zespół św. Mikołaja śpiewający i grający na instrumentach, śpiewającego, ołowianego żołnierzyka, chór aniołków, chatkę trolli i skrzatów, warsztat stolarski elfów, a nawet sklep z misiami.

– Organizatorzy jarmarku każdego roku starają się zaskoczyć odwiedzających czymś nowym i niespotykanym. Sam jarmark, to nie tylko możliwość zrobienia przedświątecznych zakupów, ale także szereg wydarzeń towarzyszących. Na terenie Jarmarku znajdować się będzie scena, na której występować będą artyści na żywo. Będą to nie tylko koncerty, ale także przeróżne pokazy – opisuje Marta Chmielewska, naczelnik wydziału promocji.

Na przejażdżkę dookoła Jarmarku zabierze nas polarny ekspres – elektryczna kolejka, która będzie woziła dzieci po terenie wydarzenia. Pojawi się także Mini Park Świateł, czyli teren o wymiarach 14 na 14 metrów z rozświetlonymi figurami bożonarodzeniowymi. Natomiast na Placu Teatralnym, podobnie jak w ubiegłym roku, stanie koło widokowe – tzw. młyńskie koło. Będzie ono dostępne w terminie od 18 listopada do 26 lutego.

Lodowisko Jarmarku Bożonarodzeniowego w Katowicach

Podobnie jak w latach ubiegłych, dla tych, którzy chcą rozruszać się po zjedzonych piernikach czekać będzie lodowisko. Sezonowa tafla, której montaż rozpoczął się na początku listopada również zostanie uruchomiona od piątku 18 listopada. Lodowisko w tym roku będzie miało wymiary 10 na 40 metrów i zlokalizowane zostanie na ulicy Mickiewicza, tuż obok DH Skarbek. – Podobnie jak w latach poprzednich będziemy udostępniać lodowisko bezpłatnie dla wszystkich posiadających swoje łyżwy. Dla osób bez własnego sprzętu będzie działała płatna wypożyczalnia łyżew. Lodowisko planujemy utrzymać do końca lutego, chyba, że warunki atmosferyczne pozwolą dłużej – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice. Lodowisko będzie czynne codziennie w godzinach 8.00 – 20.00 i będzie obsługiwane przez pracowników MOSiR Katowice, którzy zadbają o taflę.

Kiedy zaczyna się Jarmark w Katowicach?

Otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego na katowickim Rynku odbędzie się w piątek 18 listopada 2022 roku

Kiedy kończy się Jarmark w Katowicach?

Jarmark Bożonarodzeniowy na katowickim Rynku zostanie zamknięty w niedzielę 8 stycznia 2023 roku.

Czy jest jarmark w Katowicach?

Tak. Jak co roku na katowickim rynku odbędzie się Bożonarodzeniowy Jarmark. Jarmark został podzielony na dwa etapy; I etap – Bożonarodzeniowy od 18 listopada do 23 grudnia 2022, II etap – Świąteczno – Noworoczny od 24 grudnia do 08 stycznia 2023.

W jakich godzinach otwarty jest jarmark w Katowicach?

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do czwartku w godzinach od 10.00 do 20.00
 w piątek, sobotę i niedzielę od 10:00 do 21:00
Strefa gastronomiczna – godziny otwarcia 10:00- 22:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024