Silesion.PL

serwis informacyjny

Jakub Matulka rozpoczyna sezon RSMP, LOTTO partnerem tytularnym!

Lotto Matulka Rally Team foto 2 SDL studio

Lotto Matulka Rally Team foto 2 SDL studio

Jakub Matulka przebojem wdarł się na polską, rajdową scenę, zdobywając aż trzy tytuły w swoim debiutanckim sezonie. Kampania 2023 będzie przełomowa – Kuba przesiada się do czteronapędowej Fiesty Rally3, na jego prawym fotelu zasiądzie doświadczony Daniel Dymurski, zaś oficjalnym partnerem tytularnym tej drużyny została należąca do Totalizatora Sportowego marka LOTTO. Priorytetem Matulki i Dymurskiego będą starty na rodzimych oesach RSMP. Polacy pojawią się także za granicą, zbierając kluczowe, motorsportowe szlify w Rajdowych Mistrzostwach Europy FIA ERC!

Kwiecień stanowi zazwyczaj dość szczególny okres w motorsportowym kalendarzu. Właśnie wtedy poznajemy najwięcej szczegółów odnośnie zbliżającej się kampanii mistrzostw Polski, a kluczowi zawodnicy odkrywają swoje rajdowe karty… Nie inaczej będzie i w tym roku. Do tego pokerowego grona dołącza także Jakub Matulka, który wyciąga z rękawa prawdziwego asa! Ubiegłoroczny czempion Śląska w klasie OPEN2 wykona wielki krok w swojej karierze. Kuba zmienia maszynę i pilota, ogłaszając jednocześnie współpracę z należącą do Totalizatora Sportowego marką LOTTO, która została oficjalnym partnerem tytularnym.

Tegoroczna kampania naznaczona będzie licznymi zmianami. Po pierwsze, Kuba pozostanie wierny konstrukcji Forda, ale wysłużoną Fiestę R200 zamienia na… czteronapędową wersję klasy Rally3! Tym samym Matulka przesiada się do profesjonalnej maszyny i narzędzia stworzonego do wygrywania. Prawy fotel Fiesty przejmie Daniel Dymurski, pilot z nie lada doświadczeniem na rodzimych i zagranicznych trasach. Do realizacji ambitnych planów tej załogi potrzebny był odpowiedni partner. Pomocną, motorsportową dłoń wyciągnęła więc marka LOTTO. Tym samym drużyna LOTTO Matulka Rally Team zgłasza gotowość. Jakuba i Daniela zobaczymy na trasie Rajdowych Mistrzostw Polski (klasa 3.) oraz Rajdowych Mistrzostw Europy FIA ERC. Reprezentanci zespołu LOTTO wystartują w wybranych imprezach na Starym Kontynencie!

Mieszanka młodości z doświadczeniem

W naszej świadomości utarło się już powiedzenie o łączących się przeciwnościach, zaś duet Matulka/Dymurski jest tego najlepszym przykładem. Pilotem Jakuba w tym sezonie będzie Daniel Dymurski – niezwykle doświadczony zawodnik i ubiegłoroczny czempion Rajdowych Mistrzostw Europy ERC3 (w duecie z Igorem Widłakiem). Co kluczowe, 43-latek doskonale poznał konstrukcję Forda Fiesty Rally3, która pozwoliła mu wywalczyć europejskie złoto. To mieszanka młodości i pasji po stronie kierowcy oraz opanowania i kompetencji na prawym fotelu. Panowie nie kryją, że ich współpraca układa się znakomicie, a Jakub i Daniel znaleźli wspólny język już od pierwszego kilometra:

KOMENTARZ JAKUBA MATULKI

Cieszę się, że rozpoczynamy nowy sezon. Czeka mnie sporo zmian, począwszy od samochodu, przez pilota i barwy. To wszystko daje mi świetne podstawy do dalszej nauki i poznawania „dużych rajdów”. Dotychczas wziąłem udział w tylko czterech rundach RSMP i muszę mierzyć siły na zamiary. Nie zmienia to jednak faktu, że razem z Danielem i całym zespołem LOTTO Matulka Rally Team zrobimy wszystko, aby do każdego startu przygotować się jak najlepiej. Chcemy z rajdu na rajd stawać się coraz bardziej konkurencyjni.

KOMENTARZ DANIELA DYMURSKIEGO

Niezmiernie mi miło, że zasiadłem u boku tak młodego kierowcy z jak już zdążyłem się przekonać, dużym potencjałem. Wierzę, że przy moim wieloletnim doświadczeniu połączonym z talentem Kuby, będziemy w stanie realizować krok po kroku nasze założone cele i walczyć o najwyższe laury.

Po przetarciu w ramach 7. edycji Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza i treningu na odcinkach specjalnych pierwszej rundy Rajdowych Mistrzostw Dolnego Śląska, duet Matulka/Dymurski rozpoczyna prawdziwą walkę. Reprezentanci LOTTO Matulka Rally Team staną na linii startu w Świdnicy, w ramach pierwszej rundy Mistrzostw Polski.

Wsparcie mecenasa sportu

Tempo sportowego rozwoju Jakuba i jego plany na dalszy rozwój zostały dostrzeżone przez Totalizator Sportowy, właściciela marki LOTTO. Firma od ponad 67 lat wspiera polski sport. Mecenat Totalizatora Sportowego obejmuje infrastrukturę sportową, związki, organizacje i kluby sportowe oraz sportowców na mocy indywidualnych umów. Marka nieustannie zasila również Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, do którego od 1994 roku trafiło już ponad 15,7 miliarda złotych. Wśród wspieranych przez spółkę inicjatyw znajdują się m.in. Sponsoring Generalny Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej, piłkarska Ekstraklasa, kolarski wyścig Tour de Pologne, LOTTO SuperLIGA (tenis ziemny), jak również LOTTO Superliga Tenisa Stołowego.

Na głęboką, europejską wodę!

Jakub Matulka szlifował swoje umiejętności na odcinkach czempionatu SMT (Samochodowe Mistrzostwa Tychów). Jego profesjonalny, rajdowy debiut przypadł na początek kampanii 2022. Gliwiczanin traktował ubiegły rok jako wielki poligon doświadczalny, zaliczając blisko dwadzieścia startów w Polsce, Czechach oraz Niemczech. Mimo tego, że Jakub skupiał się na nauce rajdowego rzemiosła i poprawie opisu, osiągnął pierwsze, motorsportowe sukcesy. Przede wszystkim, 22-latek pojawił się na trasach Rajdowych Mistrzostw Polski, na których wywalczył brązowy medal w kategorii NAT4. Poza tym, Matulka został Mistrzem Śląska w grupie OPEN2 oraz wicemistrzem cyklu Tarmac Masters w klasie PRO2. Wisienką na torcie jego dziewiczego sezonu za sterami rajdówki był występ na ulicy Karowej w Warszawie i możliwość podziękowania swoim sympatykom na najbardziej kultowym odcinku w kraju nad Wisłą.

Lotto Matulka Rally Team (SDL-studio)

Zachęcamy do zaobserwowania mediów społecznościowych Jakuba, na których regularnie opisuje swoje starty i relacjonuje poszczególne, rajdowe imprezy. Zapraszamy również na jego kanał YouTube, na którym znajdziecie onboardy oraz filmy z przejazdów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze