Silesion.PL

serwis informacyjny

II Puchar Polski w szpadzie kobiet i mężczyzn „Warsaw-Cup”

II Puchar Polski w szpadzie kobiet i mężczyzn „Warsaw-Cup” w ramach cyklu turniejów Pucharu Polski w Szermierce KGHM Tour. Zawody odbędą się w najbliższą sobotę (30 listopada) i niedzielę (1 grudnia) w hali szermierczej Klubu Sportowego Warszawianka przy  ul. Piaseczyńskiej  71 w Warszawie.

W turnieju walczyć będą m.in. członkinie polskiej reprezentacji kobiet w szermierce, nr jeden światowego rankingu, drużyna bardzo blisko kwalifikacji do Igrzysk w Tokio.

W Warsaw Cup weźmie udział ponad 250 zawodników i zawodniczek z Polski i Europy. Na zawodach spodziewamy się także gwiazd sportu, kultury i polityki, które gorąco będą dopingować uczestników turnieju.

Szermierka jest na piątym miejscu, jeśli chodzi o łączną ilość zdobytych medali na Igrzyskach Olimpijskich – Warsaw Cup to szansa na zobaczenie w akcji sportowców, którzy mogą zwiększyć ten dorobek w niedalekiej przyszłości.

Program zawodów:

  • 30 listopada 2019 r. (sobota) – szpada kobiet
  • 10:50 – uroczyste otwarcie zawodów
  • 11:00 – walki eliminacyjne
  • 18:00 – finały i dekoracja finalistek

1 grudnia 2019 r. (niedziela) – szpada mężczyzn

  • 10:50 – uroczyste otwarcie zawodów
  • 11:00 – walki eliminacyjne
  • 18:00 – finały i dekoracja finalistów

Puchar Polski KGHM Tour to największy cykl zawodów szermierczych w Polsce, organizowany we wszystkich trzech rodzajach broni, uznawanych przez Polski Związek Szermierczy: szpadzie, szabli i florecie. 24 turnieje w ramach cyklu gromadzą łącznie 4800 zawodników, reprezentujących ponad 130 klubów szermierczych z całego kraju. Celem Pucharu Polski KGHM Tour jest rozpowszechnianie i popularyzacja szermierki jako dyscypliny sportowej, zapewniającej szeroko pojęty rozwój człowieka.

Szermierka kształtuje cenne cechy i umiejętności: zespołowość , współpracę, dążenie do doskonałości, rycerskość – szacunek dla przeciwnika, szacunek dla trenera i sędziego. Buduje wzajemne zaufanie i poczucie odpowiedzialności. Jest dyscypliną sportu o ogromnych tradycjach w Polsce, przykładem sukcesów w polskim sporcie i ważnym elementem narodowej historii i kultury.

Organizatorem Pucharu Polski KGHM Tour jest Polski Związek Szermierczy (PZSzerm) – jeden z najbardziej utytułowanych związków sportowych w Polsce, założony we Lwowie w 1922 r.  W ciągu ponad 95 lat obecności profesjonalnej szermierki w Polsce, zawodnicy Związku zdobyli 22 medale olimpijskie, w tym 6 razy złoto.

Obecnie Związek zrzesza Ponad 2800 zawodników  i zawodniczek w 132 klubach w Polsce, a także sympatyków, działaczy i propagatorów szermierki w Polsce.

PZSzerm jest organizatorem zawodów krajowych i międzynarodowych, w tym Turnieju z cyklu Pucharu Świata o Szablę Wołodyjowskiego  pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP.  Każdego roku nasi zawodnicy uczestniczą w ponad 150 imprezach sportowych na terenie całego kraju oraz wielu imprezach zagranicznych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023