Silesion.PL

serwis informacyjny

I Bieg Baczyńskiego ulicami Koszutki w Katowicach

I Bieg Baczynskiego ulicami Koszutki w Katowicach

I Bieg Baczynskiego ulicami Koszutki w Katowicach

W sobotę, 13 maja, o godzinie 10:00 odbędzie się I Bieg Baczyńskiego, zorganizowany przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 36 w Katowicach, w katowickiej dzielnicy Koszutka. Wydarzenie to ma na celu upamiętnienie postaci Baczyńskiego i promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców.

Podczas I Biegu Baczyńskiego planowane są trzy kategorie biegów. Pierwsza z nich to biegi dla dzieci, które odbędą się na różnych dystansach, dostosowanych do wieku i umiejętności uczestników. To doskonała okazja dla najmłodszych, aby spróbować swoich sił w bieganiu i cieszyć się sportowym duchem rywalizacji.

Drugą kategorią jest bieg rodzinny, który ma na celu zachęcenie rodzin do wspólnego spędzania czasu na aktywności fizycznej. Rodziny będą miały okazję przebiec razem pewien określony dystans, co umożliwi im wzmocnienie więzi rodzinnych i zdrową rywalizację.

Najważniejszym wydarzeniem będzie bieg główny na dystansie 5 kilometrów. To otwarta kategoria, w której mogą wziąć udział wszyscy chętni, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania. Ten bieg stanowi doskonałą okazję do sprawdzenia swojej wytrzymałości i pokonania własnych rekordów.

I Bieg Baczyńskiego jest nie tylko sportowym wyzwaniem, ale również okazją do uczczenia pamięci poety, który miał swoje korzenie w Katowicach. Organizatorzy liczą na dużą frekwencję i wspólną radość z uprawiania sportu.

W związku z tym wydarzeniem w sobotę, 13 maja, od godziny 9:00 do 13:00 część ulic będzie zamknięta dla ruchu drogowego i nastąpią zmiany w organizacji przejazdów autobusów.

Zamknięte będą:

  • część ulicy Iłłakowiczówny (od skrzyżowania z ul. Wyszyńskiego przy zakładzie szewskim do skrzyżowania z ul. Misjonarzy Oblatów),
  • ul. Stęślickiego, aż do torowiska tramwajowego przy ul. Chorzowskiej.

źródło: https://www.facebook.com/events/920798779044948/

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024