Hokej: Efektowne zwycięstwo Polaków na zakończenie Mistrzostw Świata U20 Dywizji IB

Hokej Efektowne zwyciestwo Polakow na zakonczenie Mistrzostw Swiata U20 Dywizji IB

W sobotę, 17 grudnia Biało-Czerwoni rozegrali ostatni mecz IIHF Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB. Na lodowisku w Bytomiu Polacy rozegrali kapitalne spotkanie i pokonali Koreę Południową aż 11:2. Krzysztof Maciaś strzelił cztery gole a Karol Sterbenz zaliczył dublet. Dzięki tej wygranej reprezentacja Polski uplasowała się ostatecznie na 4. miejscu w turnieju.

Przed spotkaniem Polski z Koreą Południową, Estonia pokonała Włochów. To oznaczało, że Biało-Czerwoni muszą wygrać, aby zapewnić sobie utrzymanie w Dywizji IB. Od pierwszych minut nasza drużyna była bardzo mocno zmobilizowana. Trener Artur Ślusarczyk motywował zawodników. W 8. minucie Patryk Kusak strzelił pierwszego gola dla Polaków i rozpoczęła się koncertowa gra zespołu. Podopieczni Artura Ślusarczyka byli szybsi, skuteczniejsi i zaczęli zdecydowanie dominować w tym spotkaniu. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:0. Drugą również hokeiści rozpoczęli z animuszem i w 24. minucie było już 6:1. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 11:2.

– Odpowiednio zmobilizowaliśmy zawodników, chociaż hokeiści już po porażce z Włochami byli mocno zmotywowani. Moi podopieczni bardzo dobrze znieśli presję – cieszył się trener Artur Ślusarczyk. Najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski w turnieju był Krzysztof Maciaś, który strzelił w mistrzostwach siedem goli oraz zaliczył trzy asysty.

– Mój dorobek mógł być bardziej okazały a w meczu z Koreą Południową pokazaliśmy, że było nas stać na lepsze wyniki we wcześniejszych spotkaniach – zaznaczał napastnik.

Bilans reprezentacji Polski w MŚ to dwa zwycięstwa i trzy porażki. Na inaugurację turnieju Biało-Czerwoni pokonali Estonię po dogrywce 4:3, później przegrali kolejno z Ukrainą 2:5, Japonią 3:7 i Włochami 1:2 oraz na zakończenie turnieju wygrali z Koreą Południową 11:2. Do Dywizji IIA spadła Korea Południowa.

Polska – Korea Południowa 11:2 (3:0, 4:1, 4:1)

P. Kusak 8, Krzysztof Maciaś 17, Sterbenz 18, Krzysztof Maciaś 21, 23, Sterbenz 24, J. Ślusarczyk 32, Menc 50, Krzysztof Maciaś 52, M. Kusak 57, Maćkowski 57 – M. Park 25, M. Kim 43

POLSKA: Szczepkowski – Wróbel, Kacper Maciaś; Krzysztof Maciaś, Sterbenz, J. Ślusarczyk – Schafer, Kurnicki; Ciepielewski, M. Kusak, Gromadzki – Wilk, Stępień; P. Kusak, Menc, Maćkowski – Chodor; Wawrzkiewicz, Sienkiewicz, Karasiński, Wybiral. Trener: A. Ślusarczyk.

KOREA POŁUDNIOWA: Song (T. Lim) – Yang, Kong; Moon, Sihwan Kim, Sangyeob Kim – H. Hong, Cho; M. Kim, Y. Kim, Park – D. Lim, Park; Kang, J. Choi, D. Kim – J. Hong, T. Yang; T. Kim, Yoo. Trener: Ahn.

Patronat honorowy nad Mistrzostwami Świata objął Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. Partnerami Mistrzostw są Toyota Czajka, Hotele Diament, Ministerstwo Sportu i Miasto Bytom.