Silesion.PL

serwis informacyjny

Historia zamiast reklam i niezwykła koszulka. Lech uhonoruje Powstańców Wielkopolskich wspólnie z partnerami

Niedzielny mecz Kolejorza z Piastem będzie niezwykłym wydarzeniem nie tylko z punktu widzenia walki o cenne ligowe punkty. Klub, kibice i sponsor strategiczny Lecha, legalny bukmacher Superbet, wspólnie uczczą 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. – Jesteśmy dumni, że możemy być tego częścią. Mocno zaangażowaliśmy się w upamiętnienie Powstańców i jesteśmy przekonani, że na stadionie będzie to widać – mówi Łukasz Seweryniak, CEO Superbet Polska.

Pierwszym, najbardziej widocznym elementem celebracji będą stroje, w jakich wystąpią zawodnicy gospodarzy. Lechici zagrają w okolicznościowych koszulkach utrzymanych w stylistyce i kolorystyce mundurów powstańczych. Ważnymi elementami trykotów będą biało-czerwone oraz niebiesko-białe opaski na rękawku oraz tłoczony na froncie orzeł w koronie. Koszulka trafiła do otwartej sprzedaży w limitowanej liczbie 1050 egzemplarzy, oczywiście nawiązującej do rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Tym, co dodatkowo przyciąga uwagę, jest prosta forma koszulki i brak logotypów sponsorskich, z których ekspozycji zrezygnowali wszyscy partnerzy Lecha oraz ekstraklasy. – Było dla nas oczywiste, że tak wyjątkowa rocznica udanego zrywu patriotycznego to nie jest czas ani miejsce na promowanie naszego logotypu. Zarówno nam, jak i klubowi zależało na maksymalnym upodobnieniu tego projektu do mundurów, a reklamy psułyby ten efekt – tłumaczy prezes Superbetu i dodaje: – Żeby dołożyć naszą cegiełkę do rocznicowych obchodów, rozszerzyliśmy w ramach akcji #RAZEM promocję również na te limitowane koszulki. Wystarczy pokazać w sklepie stacjonarnym aplikację Superbet, żeby uzyskać sto złotych zniżki, promocja działa również przy zakupach on-line.

Co ważne, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Kibiców Kolejorz, część kwoty uzyskanej ze sprzedaży koszulek zostanie przeznaczona na zakup 5000 zniczy, które zapłoną na mogiłach uczestników Powstania. – Szacunek do naszej historii i tradycji to kluczowa część kibicowskiej tożsamości. Dlatego tak cieszy fakt, że wspólnie z władzami klubu i Superbetem razem uhonorujemy 105. rocznicę jedynej tak dużej udanej insurekcji w historii naszej ojczyzny – podkreśla Marcin Kawka, prezes Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz. Fani przygotowali ze swojej strony wiele ważnych elementów, które podniosą rangę wydarzenia. Przed wejściem na stadion kibice otrzymają rozety powstańcze do przyczepienia na kurtkach, a na murawie (podczas wyjścia piłkarzy) i płotach królować będą wielkoformatowe flagi z godłem powstańczym.

Lekcja historii zamiast reklam

Rezygnacja z brandingu na okolicznościowych koszulkach to niejedyne zaplanowane przez Superbet działanie, które ma wesprzeć obchody. Podczas spotkania z Piastem zamiast klasycznych kreacji reklamowych na bandach wokół boiska, sponsor strategiczny Lecha przewidział… akcję edukacyjną dotyczącą Powstania. – Nasze komunikaty nie tylko będą w naturalny sposób wizualnie łączyły się z koszulkami, ale również pomogą w propagowaniu wiedzy dotyczącej Powstania. Umieścimy na nich ciekawostki dotyczące tego patriotycznego zrywu, a na trybunie pojawi się również wyjątkowa sektorówka nawiązująca do 105. rocznicy – dodaje Seweryniak.

Współpraca z partnerami klubu przy obchodach jest kluczowa również dla przedstawicieli Kolejorza. – Cieszymy się, że nasi partnerzy rozumieją wyjątkowość tej rocznicy i chcą z nami oraz naszymi kibicami ją celebrować. Warto pojawić się przy Bułgarskiej nie tylko po to, aby dopingować ukochaną drużynę, ale również żeby być częścią wyjątkowej celebracji naszych wielkopolskich Bohaterów – podkreśla Marcin Grotkiewicz – dyrektor ds. sprzedaży B2B w Lechu Poznań.

Powstanie Wielkopolskie było największym udanym zrywem niepodległościowym w historii Polski. Wybuchło 27 grudnia 1918 roku, a dzięki świetnej organizacji i ofiarności Powstańców, ziemie wielkopolskie trafiły do odradzającej się po 123 latach zaborów Rzeczpospolitej. Powstańcy byli ubrani w charakterystyczne mundury w kolorze feldgrau (odcień szarego), stosowane przez okupanta. Jedynymi elementami pozwalającymi odróżnić swoich, były więc biało-czerwone opaski, symboliczne orły lub rozety w narodowych barwach. Te same elementy, podobnie jak kolor feldgrau, składają się na kompozycję okolicznościowego trykotu. Spotkanie 18. Kolejki ekstraklasy z Piastem Gliwice rozpocznie się w niedzielę, 10 grudnia, o godzinie 12:30 – oczywiście na stadionie przy ulicy Bułgarskiej.

Specjalna oferta SUPERBET dla naszych czytelników:

Darmowy zakład w wysokości 34 PLN – zarejestruj konto Superbecie z kodem LEGBUK , dokonaj pierwszego depozytu (minimalnie 50 zł), a otrzymasz dodatkowo od bukmachera 34 zł za darmo na zakłady bukmacherskie. Co więcej, czeka na Ciebie bonus od pierwszej wpłaty 200 PLN a jeśli swój pierwszy tydzień zakończysz na minusie, otrzymasz zwrot w postaci Cashbacku do 3500 PLN

***
O SUPERBET

Grupa Superbet to globalny operator zakładów bukmacherskich i gier on-line charakteryzujący się wysoką dynamiką wzrostu i szybkim rozwojem. Jest 11. najwyżej notowaną firmą gier on-line na świecie i jedną z największych w Europie. Na rynku polskim jest obecna od 2018 roku jako marka Superbet. Od 2020 roku oferuje zakłady on-line w aplikacji mobilnej oraz na stronie superbet.pl. Na koniec III kwartału 2023 roku Superbet miał blisko 19% udziału w polskim rynku bukmacherskim i był trzecim największym bukmacherem w kraju.

Firma może się pochwalić nagrodami w plebiscycie NAGRODY BUKMACHERSKIE 2021 i 2022 w kategorii Najlepszy Bukmacher, Najlepsza Aplikacja Mobilna, Najlepszy Marketing i Nagroda Użytkowników. Superbet otrzymał również wyróżnienie jako Najlepszy operator zakładów sportowych w regionie CEE 2022 podczas Central and Eastern European Gaming Awards i nagrodę w kategorii Najlepszy Bukmacher Roku podczas Better Collective “Polskie Nagrody Bukmacherskie” 2022. Został też wyróżniony w 2022 roku przez United Nations Global Compact za podejmowanie działań na rzecz przeciwdziałania korupcji i szarej strefie. Superbet od 1 lipca 2023 roku został sponsorem strategicznym Lecha Poznań oraz jego Akademii. To jedna z największych umów partnerskich w polskiej piłce klubowej i pierwsza w takiej formule. W Ekstraklasie sponsoruje też Górnika Zabrze, a w niższych ligach GKS Tychy i Stomil Olsztyn.

SUPERBET POSIADA ZEZWOLENIE NA ZAKŁADY. HAZARD WIĄŻE SIĘ Z RYZYKIEM, A UDZIAŁ W NIELEGALNYCH GRACH JEST KARALNY. DOZWOLONE DLA OSÓB POWYŻEJ 18 ROKU ŻYCIA

Superbet zakłady bukmacherskie Sp. z o.o., z siedzibą: ul. 73 Pułku Piechoty 7A, 40-496 Katowice, zarejestrowana przez Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000666114, Regon: 366704393, NIP: 9542775133, Decyzja nr. PS4.6831.5.2019 wydana w dniu 18.10.2019r.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024