Silesion.PL

serwis informacyjny

BOHATEROWIE, czyli “Wszystkim Tym, co chwycili za broń” na koszulkach Lecha Poznań

105 lat temu, w niezwykłym akcie odwagi i determinacji, mieszkańcy Wielkopolski sięgnęli po broń, by wziąć udział w walce o niepodległość Polski. To wydarzenie, nie tylko fundamentalne dla regionu, ale i dla całej historii Polski, staje się centralnym punktem kampanii nazwanej “BOHATEROWIE”. To nie tylko nazwa tej inicjatywy, to również hołd składany tym, którzy stanęli w obronie swobody i niezależności swojej ojczyzny. W tych trykotach, które od dziś można kupić w limitowanej liczbie 1050 sztuk, wystąpią także piłkarze Lecha Poznań w niedzielnym starciu (godz. 12.30) z Piastem Gliwice. W ten sposób także złożą hołd powstańcom.​

Powstanie Wielkopolskie na koszulkach Lecha Poznań

Koszulka, będąca głównym elementem tej akcji, została stworzona przez Bartosza Parysa. Jej design opiera się na barwie feldgrau, czyli polowo szarej, będącej kolorem mundurów bojowników powstańczych. To wyraźne odniesienie do czasów, kiedy Wielkopolanie, uzbrojeni w ten sposób, stawili czoło niemieckiej armii Hohenzollernów, walcząc o swoją ziemię i przynależność do Polski.

Symbolika i detale

Koszulka nawiązuje do tych historycznych elementów. Na jej przodzie widnieje tłoczony orzeł w koronie, będący głównym symbolem powstania, oparty na czerwonym tle – barwach flagi powstańczej. Dodatkowo, znajdują się na niej biało-czerwona i niebiesko-biała opaska, nawiązująca do klubowych barw. Nie brakuje również herbu Kolejorza oraz haftowanego napisu: “105. rocznica Powstania Wielkopolskiego”. Z tyłu koszulki umieszczono mały proporzec powstańczy z białym orłem na czerwonym tle oraz hasło: “Wszystkim Tym, co chwycili za broń”. To wyraz uznania dla tych, którzy walczyli sto lat temu o niepodległość.

Przeniesienie na boisko

Ponadto, koszulka jest wyprodukowana technologicznie na poziomie meczówek klubowych. Piłkarze Lecha Poznań wystąpią w tych trykotach w specjalnym meczu z Piastem Gliwice. Dzięki sponsorom klubowym, zawodnicy nie będą mieli na strojach dodatkowych logotypów, co dodatkowo podkreśla wyjątkowość tej inicjatywy.

Limitowana seria z misją

Limitowana seria, licząca 1050 sztuk – odnosząca się oczywiście do rocznicy Powstania – trafia do sprzedaży w dedykowanym kartoniku za cenę 399,9 zł. Część uzyskanych z nich pieniędzy zostanie przeznaczona na zakup 5000 zniczy, które zapłoną na mogiłach uczestników Powstania Wielkopolskiego, wsparcie inicjatywy realizowanej przez Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz.

Rabat na koszulki

Sponsor strategiczny, Superbet, przedłużył akcję do końca 2023 roku, oferując rabat w wysokości 100 zł na zakup koszulek powstańczych. To wyjątkowa okazja, by uczcić pamięć bohaterów Wielkopolskiego zrywu. Uzyskanie rabatu możliwe jest poprzez aplikację lub elektroniczną formę kontaktu z sponsorem.

Inicjatywa “BOHATEROWIE” to nie tylko odzwierciedlenie historycznego dziedzictwa, ale i wyraz szacunku wobec tych, którzy poświęcili się dla wolności Polski. Koszulki stanowią materialne upamiętnienie tego wyjątkowego momentu w historii Wielkopolski i Polski, czyniąc z każdego posiadacza koszulki swoistego obrońcę pamięci i tradycji.

Sponsor strategiczny poznańskiego Lecha, Superbet przedłużył akcję koszulkową do końca 2023 roku, więc obejmuje ona również zakup trykotów powstańczych. Jak skorzystać z rabatu 100 zł? Jeśli nabywasz koszulkę w Stacjach Kolejorz, to okaż sprzedawcy aplikację Superbet. Natomiast jeśli dokonujesz zakupu drogą internetową, to wyślij wiadomość na adres koszulka@superbet.pl lub koszulka.lech@superbet.pl, podając swój login. Sponsor w ciągu 48 godzin wyśle kod rabatowy do naszego e-sklepu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024