Silesion.PL

serwis informacyjny

Gwardia Wrocław mistrzem Polski w siatkówce plażowej

Gwardia Wroclaw mistrzem Polski w siatkowce plazowej

Gwardia Wroclaw mistrzem Polski w siatkowce plazowej

Jakub Zdybek oraz Paweł Lewandowski sięgnęli w Mysłowicach po tytuł mistrzów Polski w siatkówce plażowej. Duet Chemeko – System Gwardia Wrocław BVB Team pokonał w finale faworyzowaną parę Michał Bryl i Bartosz Łosiak. 

Dla Gwardzistów jest to niezwykły sezon. Wygrane turnieje z cyklu Plaża Open, Puchar Polski a teraz tytuł najlepszej pary w naszym kraju. Takie osiągnięcia mogą budzić naprawdę olbrzymi podziw. 

W pierwszym meczu PKN ORLEN Mistrzostw Polski, które rozgrywano w Mysłowicach Gwardziści pokonali 2:0 parę Kałuża/Radzikowski. W kolejnych pojedynkach pewnie awansowali do kolejnych rund. W ćwierćfinale rywalami byli Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak. To spotkanie również zakończyło się wygraną 2:0 (21:17, 21:19). 

Olbrzymim wyzwaniem było starcie półfinałowe. Po drugiej stronie siatki stanęli bowiem kadrowicze Mariusz Prudel oraz Jakub Szałankiewicz. Walka była niezwykle wyrównana, ale ostatecznie po zwycięstwie 2:1 Zdybek oraz Lewandowski awansowali do finału. W walce o złoty medal musieli po raz kolejny pokonać parę kadrową, czyli utytułowanych Michała Bryla i Bartosza Łosiaka, którzy w swoim dorobku mają występ na Igrzyskach Olimpijskich. Po emocjonującym tie-breaku stało się faktem, że złote medale zdobyła para Chemeko – System Gwardia Wrocław BVB Team. 

To jeszcze do nas na razie nie dociera. Po wygranym półfinale wiedzieliśmy jaki jest nasz cel, ale mimo wszystko na ten moment to jest całkowita abstrakcja – mówił „na gorąco” po zwycięstwie Jakub Zdybek. – Domyślamy się, że sprawiliśmy olbrzymią sensację, bo nasi rywale to najwyższy światowy poziom. Ogromne podziękowania dla całego sztabu szkoleniowego, czyli trenerów Sebastiana Kaczmarka i Tomasza Milczarka oraz prezesa klubu Łukasza Tobysa, który wpadł na pomysł, abyśmy grali wspólnie razem z Pawłem. Dziękujemy wszystkim Partnerom, z Partnerem tytularnym firmą Chemeko – System na czele. Dziękujemy kibicom za ogromne wsparcie i dobre słowa. Zdobyliśmy mistrzostwo Polski. Mówię to, ale jeszcze nie wierzę! – powiedział Jakub Zdybek.

Chcieliśmy tego najbardziej na świecie. Nie było takich osób, którym zależało, tak jak właśnie nam. Myśleliśmy o tym cały sezon i poświęciliśmy niezwykle dużo czasu, aby zbudować ten zespół. Dzisiaj możemy świętować! – dodaje Paweł Lewandowski

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author