Silesion.PL

serwis informacyjny

Gustav Berggren zawodnikiem Rakowa Częstochowa

Gustav Berggren zawodnikiem Rakowa Czestochowa

Gustav Berggren zawodnikiem Rakowa Czestochowa

Reprezentant Szwecji, Gustav Berggren na zasadzie transferu definitywnego dołącza do Rakowa Częstochowa! 24-letni pomocnik podpisał umowę obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Nowy zawodnik Rakowa Częśtochowa urodził się 7 września 1997 roku. Mierzy 187 centymetrów wzrostu. Swoją karierę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach GAIS Göteborg, z którego w 2014 roku trafił do BK Häcken. Debiut w seniorskiej drużynie zanotował 25 lutego 2015 roku w meczu Pucharu Szwecji przeciwko Östers IF. W lipcu 2017 roku 24-latek powędrował na kilkumiesięczne wypożyczenie do Varbergs BoIS na zaplecze szwedzkiej ekstraklasy. Tam rozegrał 15 meczów. Następnie wrócił do BK Häcken, dla którego wystąpił łącznie w 154 spotkaniach, zdobywając 12 bramek oraz dokładając 17 asyst. Na liście rozegranych meczów w barwach aktualnego lidera szwedzkiej ekstraklasy znajdują się mecze europejskich pucharów. Szwedzki pomocnik w swoim CV ma również debiut w seniorskiej reprezentacji Szwecji.

Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. Wygląda na to, że Raków robi coś wielkiego i chcę być tego częścią. To był główny powód. Myślę, że rozwinę się tutaj jako człowiek i jako piłkarz. Naprawdę nie mogę się tego doczekać – mówi Gustav Berggren.

Gustav to zawodnik z dużym potencjałem, który był wyróżniającym się piłkarzem szwedzkiej ekstraklasy. Liczymy, że zwiększy rywalizację na pozycjach “sześć” i “osiem”, pomagając drużynie w osiągnięciu kolejnych celów sportowych. Jego atutem jest gra do przodu i kreowanie akcji ofensywnych – komentuje transfer Robert Graf, dyrektor sportowy.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author