Silesion.PL

serwis informacyjny

GROMDA 17: Vabank – Jakub SŁOMKA: pasuję do tego towarzystwa!

Jestem stworzony do boksu na gołe piąchy i pasuję do tego towarzystwa. Uważam, że już teraz dużo nie odbiegam umiejętnościami od najlepszych, ale na walkę o pas mistrzowski chcę zapracować, a nie ją wykrzyczeć – mówi niesamowicie charakterny wojownik Jakub SŁOMKA, który wystąpi 31 maja na gali GROMDA 17: VABANK. LIVE on PPV on GROMDA.tv

Pochodzący z Zakopanego, a mieszkający w Krynicy-Zdroju „SŁOMKA” świetnymi występami zasłużył w ostatnich 12 miesiącach na miano odkrycia prowadzonej przez Mariusza Grabowskiego federacji GROMDA. Najpierw wygrał turniej podczas GROMDA 13, a następnie odniósł efektowne zwycięstwo w superwalce na gali numer 15.

Do GROMDY trafiają sami charakterni zawodnicy i po prostu czuję, że jestem jednym z nich. Walczę do końca, potrafię „zmierzyć się” z bólem, wyjść do pojedynku z kontuzjowaną ręką i rozbitym okiem. Nawet nie pomyślałem o wycofaniu przed finałem turnieju ze „Stolarą” – powiedział 28-letni Jakub SŁOMKA.

Podopieczny trenera Roberta Walczaka ma świetne warunki fizyczne, mierzy 192 cm i waży ok. 114-115 kg. – Zasięg ramion jest atutem, a poza tym przy moich gabarytach jestem szybki w małym ringu. W GROMDZIE króluje lżejsza waga, lecz o końcowym sukcesie decyduje wiele czynników, nie tylko kilogramy. Generalnie sądzę, że spełniam oczekiwania federacji co do mojej osoby i oby tak dalej – przyznał.

Walką wieczoru gali w podradomskich Pionkach będzie rewanżowe starcie DON DIEGO vs BALBOA 2, czyli Mateusz DON DIEGO Kubiszyn kontra Bartłomiej BALBOA Domalik. 

Obaj są mocni, szybcy i walczą inteligentnie. Zobaczymy, komu uda się szybciej trafić. Bo na razie wydaje się, że szanse są wyrównane – ocenił „SŁOMKA”.

A jak siebie ocenia na tle mistrza i pretendenta do tytuł mistrzowskiego w GROMDZIE? – Pracuję po to, by dostać szansę stawienia czoła najlepszym. Tak jak wspomniałem, wzrost i waga nie są najważniejsze, ale trzeba być silnym, nieustępliwym, odważnym i wejść między liny z dobrą taktyką. Pojedynek o pas jest wyzwaniem. Do niego będą dążył – zapowiedział.

Rok temu Jakub SŁOMKA pokonał w turnieju Macieja „Morelę” Moralewskiego, Artura „Sieniawę” Sieńko i w finale w 3 rundzie Dawida „Stolarę” Stolarskiego. Z kolei pod koniec 2023 roku wygrał po kolejnej fantastycznej walce z Piotrem „Capo” Półchłopkiem. Krwawa rywalizacja zakończyła się po 4 rundzie.

Walka z Capo była najtrudniejsza, bo od początku byłem na sporych obrotach. Wwierał na mnie presję i już trochę brakowało tlenu. Rywal z kolei wstawał po liczeniach i dążył do zwycięstwa – stwierdził „SŁOMKA”.

W czym tkwiła przewaga boksera z polskich Tatr? – Pokazałem boks na dobrym poziomie technicznym. Ogólnie z kondycją też było dobrze, bo jednak w turnieju wytrzymałem 3 ciężkiej walki. Ale 31 maja ma być jeszcze lepiej. Podczas przygotowaniach pracowaliśmy nad wykluczeniem błędów, które przydarzyły się z Capo. Wierzę, że wszystko zagra. Na pewno będę jeszcze lepiej poruszał się na nogach. To ogrom naszej wspólnej pracy z Robertem Walczakiem – dodał.

Jakub SŁOMKA jest zawsze świetnie przygotowany pod względem mentalnym. – Umiem poradzić sobie ze stresem i emocjami. W końcowym okresie treningów lubię pospacerować z żoną i synem po górach, to mnie uspokaja i wycisza. I w takim „nastroju” przystępuję do walk. To ważna część końcowego sukcesu.

Na co dzień pracuję jako monter, czasem na wysokości 10-15 metrów, jednak i tego nie obawiam. Nie mam lęku wysokości. W sporcie na treningach mam dobrych sparingpartnerów, m.in. Bartka, Oskara, Pawła, Rafała i Klemensa Szczepaniaka, który ostatnio zadebiutował w TYMEXIE. Dlatego jestem zadowolony z przygotowań – mówił Kuba Słomka, który trenuje też m.in. z innym wojownikiem z GROMDY Mariuszem „Mario” Kruczkiem.

W przygotowaniach pomagali mi sponsorzy: MRA Quality Matters, BACHLEDA resort Zakopane, PRO-BUD okna drzwi rolety Piotr Szcześniak, AF konstrukcje, FB KOŁODZIEJ budownictwo mostowe i inżynieryjne – powiedział SŁOMKA.\

Zakup PPV dostępny wyłacznie na stronie Gromda.tv!

Gromda TV kup PPV

GROMDA 17 już 31 MAJA!

Niepokonany mistrz walka na gołe pięści, pogromca chuliganów i samozwańczych bad-boyów, koszmar dzielnicowych oprychów DON DIEGO ponownie stanie do walki z królem nokautu i głodnym zemsty BALBOĄ.

DON DIEGO to waleczny strażak, mistrz świata w kickboxingu oraz najtwardszy bijok w tej brutalnej grze jaką są walki na gołe pięści, czyli mistrz GROMDA. Postrach toruńskich watażków, kroczący w blasku reflektorów i kamer. Połączenie filmowego Kickboxera z Johnym Cagem z kultowej gry Mortal Kombat.

BALBOA to chłopak z gór z wielkimi ambicjami i marzeniami. Pracowity i skupiony na jednym celu, którym od zawsze jest miano najlepszego fightera walk na gołe pięści i niekwestionowanego mistrza GROMDA. Polski Rocky powalający wielkich chłopów jednym ciosem i walczący do końca Wściekły Byk, który nigdy nie odpuści swojej ofiary.

Rewanżowe starcie na które czekają wszyscy kibice sportów walki, zwłaszcza gołych pięści. Szanse 50/50. Gołe piąchy, walka do końca, solidne i równe zasady dla wszystkich, bez gadania i robienie z siebie pośmiewiska, bez kręcenia wyników sędziowskich i oczywiście… bez kategorii wagowych.

GROMDA 17: VABANG już w PIĄTEK (31 maj).
31.05.2024 – LIVE on PPV on https://Gromda.tv

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024