Silesion.PL

serwis informacyjny

Google świętuje 25-lecie serialu “Przyjaciele” animacjami w przeglądarce

22 września 1994 r. czyli dokładnie ćwierć wieku temu w amerykańskiej telewizji NBC zadebiutował serial “Przyjaciele”. Z tej okazji Google postanowiło przygotować specjalne animacje, które pojawiają się po wpisaniu w wyszukiwarkę haseł i nazwisk związanych z bohaterami serialu “Friends” .

Na początku tego roku dowiedzieliśmy się, że serial komediowy zostanie usuniety z platformy Netflix i przejdzie do nowego streamera HBO WarnerMedia Max. Wiadomości ta wywołała wiele komentarzy w mediach społecznościowych i wśród fanów, którzy wciąż mają mnóstwo sympatii do serialu.

Przyjaciele (ang. Friends)

– amerykański serial komediowy o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie, w Nowym Jorku, wyświetlany w latach 1994–2004. W Polsce serial emitowany był na antenie Canal+ (premiera), a później także w stacjach Polsat, TVN i TVN 7. Od 11 listopada 2013 roku serial można oglądać w formacie 16:9 na Comedy Central Polska, a od 1 stycznia 2018 roku także na platformie Netflix.

Wyszukiwarka Google, umieściła kilka śmiesznych easter-eggów związanych z tematyką serialu Przyjaciele. Poniżej przedstawimy sposób w jaki sam możesz je odkryć:

Wpisz w wyszukiwarce hasło: Monica Geller

Postać Moniki Geller granej przez Courteney Cox była obsesyjno-kompulsywna w takich sprawach, jak sprzątanie. Przypomnisz to sobie, gdy wyszukasz w Google imię i nazwisko jej postaci. Po prawej stronie wyników wyszukiwania „Monica Geller” zobaczysz wiadro z mydłem. Kliknij to, a następnie gąbka ożywi i „oczyści” stronę.

Wpisz w wyszukiwarce hasło: Ross Geller

To jest dla tych z was, którzy pamiętają scenę, w której Ross próbuje manewrować kanapą po schodach i ciągle krzyczy „Pivot!” Wpisz w wyszukiwarce „Ross Geller”, a następnie po prawej stronie wyników wyszukiwania, kliknij kanapę. Usłyszysz, jak krzyczy „Pivot!”, Jeśli masz włączony dźwięk, a wtedy twoja strona wyników wyszukiwania rzeczywiście się obróci. Możesz to robić, dopóki ikona kanapy nie zepsuje się, a usłyszysz Rossa narzekającego, że nie sądzi, że wszystko się zmieni.

Phoebe, Rachel, Chandler i Joey również zostali uhonorowani przez Google.

Wpisz w wyszukiwarce hasło: Phoebe

Wyszukaj „Phoebe”, a następnie kliknij gitarę po prawej stronie, aby usłyszeć (i zobaczyć towarzyszącą animację) piosenkę w wykonaniu Phoebe Buffay “Wonny Kot” (Smelly Cat):

Kotku śmierdziuszku, kotku śmierdziuszku
Czym oni cię karmią?
Kotku śmierdziuszku, kotku śmierdziuszku
To nie twoja wina

Wpisz w wyszukiwarce hasło: Chandler Bing

Wpisz w wyszukiwarce hasło „Chandler Bing” i kliknij w fotel a pokaże się animacja z Yasmine i Dick czyli kurczak i kaczka – zwierzaki Chandlera i Joe’a.

Wpisz w wyszukiwarce hasło: Rachel Green

Hasło „Rachel Green” przedstawia grafikę głowy Rachel, którą możesz kliknąć, aby przejść do strony wyników wyszukiwania w Google Images ze zdjęciami „The Rachel” i jej znajomą fryzurą.

Wpisz w wyszukiwarce hasło: Joey Tribbiani

Na koniec wyszukaj hasło „Joey Tribbiani”. Kliknij pizzę na stronie wyników wyszukiwania, a pojawią się obrazy różnych rodzajów żywności. Dwie ręce sięgają od dołu ekranu, a usłyszysz dźwięk od Joeya: „Joey nie dzieli się jedzeniem!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023