Silesion.PL

serwis informacyjny

Glovo z kampanią wspierającą małe i średnie restauracje w Polsce

Glovo z kampania wspierajaca male i srednie restauracje w Polsce

Glovo

Glovo rozpoczyna program “Wspieramy lokalsów”, który ma pomóc małym, lokalnym restauracjom, dla których zamówienia online to często zupełnie nowy obszar działalności. Celem kampanii jest zwiększenie liczby zamówień realizowanych przez uczestników programu, poprzez dodatkową promocję w aplikacji i darmową dostawę dla użytkowników. Glovo chce zwiększyć przychody i konkurencyjność małych i średnich przedsiębiorstw, które stanowią ponad 90% spośród 11 000 partnerów aplikacji w Polsce. Kampania przyniosła pozytywny efekt w innych krajach, zwiększając liczbę zamówień średnio o 230%.

W ramach kampanii, małe restauracje, które zdecydują się na udział w projekcie, będą dostępne w dedykowanym bąblu “Wspieramy lokalsów” lub “Lokalne knajpy” w Glovo. W ten sposób użytkownicy aplikacji będą mieli łatwiejszy i szybszy dostęp do lokalnych knajp. Dodatkowo, w trakcie kampanii dostawa z tych restauracji będzie darmowa.

“Wspieramy lokalsów” rozpoczyna się 31 października i potrwa przez 2 tygodnie. W kampanii weźmie udział ok. 300 restauracji w 13 miastach w Polsce: we Wrocławiu, Szczecinie, Rzeszowie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Białymstoku, Toruniu, Kielcach, Gdyni i Lublinie. W Warszawie i Gdańsku kampania rozpocznie się tydzień później.

Ponad 9000 naszych partnerów w Polsce to małe i średnie restauracje, które działają lokalnie i często nie mają budżetu na dodatkowe działania marketingowe. Zamówienia online mogą stanowić dla nich znaczące źródło dodatkowego przychodu. Jednocześnie, to właśnie najmniejsze przedsiębiorstwa są najbardziej narażone na zawirowania gospodarcze, dlatego w Glovo chcemy je dodatkowo wspierać. Kampania “Wspieramy lokalsów” to tylko część działań, które podejmujemy na co dzień, aby wspierać naszych partnerów w sprzedaży online podkreśla Małgorzata Żurowska, Impact & Sustainability Specialist w Glovo w Polsce.

Dla 40% partnerów Glovo, rozpoczęcie działalności na platformie jest pierwszym doświadczeniem w sprzedaży online. Wielu właścicieli restauracji nie posiada niezbędnej wiedzy z zakresu marketingu internetowego czy tworzenia contentu zapewniającego wzrost sprzedaży. Dlatego w Glovo aktywnie działa zespół, który zapewnia małym i średnim partnerom dostęp do niezbędnej wiedzy.

Wzrost sprzedaży ma być długofalowy dzięki doświadczeniom z innych krajów

Kampania “Wspieramy lokalsów” została wcześniej przeprowadzona w innych, wybranych krajach, w których działa Glovo, m.in. we Włoszech, Serbii czy w Maroko. W programie wzięło udział ponad 4000 restauracji, z których 69% zatrudnia nie więcej niż 5 pracowników. Liczba realizowanych zamówień z tych punktów wzrosła w trakcie kampanii średnio o 230%! I chociaż po zakończeniu kampanii liczba zamówień spadła, to utrzymała się na zdecydowanie wyższym poziomie niż przed “Wspieramy lokalsów” – w Serbii o 105%, a w Kenii o 61%.

Rozpoczynając kampanię w Polsce jesteśmy bogatsi o doświadczenia z innych krajów. Wiemy już, co musimy zrobić, aby pomóc naszym partnerom w zwiększeniu liczby realizowanych zamówień. Nie tylko w trakcie kampanii, ale także po jej zakończeniu, aby korzyści z obecności w Glovo były długofalowe. Jestem przekonana, że nasz projekt jest atrakcyjny także dla użytkowników, którzy nie tylko mogą wspierać lokalne przedsiębiorstwa ze swojego sąsiedztwa, ale także zaznać nowych doznań kulinarnych dodaje Małgorzata Żurowska.

Glovo wspiera także społeczne restauracje i NGO

W ramach społecznej aktywności firmy, Glovo prowadzi także projekt “Zamawiając-Pomagasz”. W ramach programu restauracje prowadzone przez NGO mogą sprzedawać na Glovo z 0% prowizją. Zyskują w ten sposób darmowy dostęp do wielu nowych klientów. Dzięki zamówieniom z takich restauracji użytkownicy Glovo wspierają NGO oraz osoby potrzebujące.

Z kolei w ramach programu Glovo Access, platforma wspiera organizacje pożytku publicznego, zapewniając im darmowe dostawy z wykorzystaniem kurierów świadczących usługi dla Glovo. Od początku programu za pośrednictwem aplikacji dostarczono już ponad milion posiłków i zrealizowano 350 tys. dostaw w ramach społecznej działalności.

Wizją Glovo jest zapewnienie mieszkańcom miast wszystkiego, czego potrzebują w szybki i łatwy sposób. Oprócz dań z restauracji, użytkownicy aplikacji mogą również zamówić zakupy spożywcze, z opcją dostawy nawet w 20 minut. Platforma dociera już do ponad 45% mieszkańców Polski oraz 75% mieszkańców polskich miast.

O Glovo

Glovo to pionierska aplikacja delivery, łącząca klientów z restauracjami, aptekami, sklepami spożywczymi i punktami partnerskimi. Usługa “anything” pozwala użytkownikom zamówić w danym mieście wszystko, na co mają ochotę. Założone w 2015 roku w Barcelonie firma Glovo jest pierwszą firmą technologiczną, zorientowaną na wpływ, działającą na 25 rynkach i w ponad 1300 miastach w Europie Południowej, Azji Środkowej i Afryce. Więcej informacji o Glovo można znaleźć na stronie: https://about.glovoapp.com/en/

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024