Silesion.PL

serwis informacyjny

GKS Katowice o krok od Mistrzostwa Polski w hokeju na lodzie

GKS Katowice o krok od Mistrzostwa Polski w hokeju na lodzie 2023

W środę, 29 marca w Satelicie odbył się mecz numer trzy w finale PHL. GKS Katowice ponownie pokonał GKS Tychy i w serii do czterech zwycięstw prowadzi 3-0. Kolejne starcie w czwartek w Katowicach. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:30 i będzie transmitowane w TVP Sport.

W trzecim starciu finałowym miejscowi pokazali klasę w drugiej tercji. W 22. minucie goście cieszyli się z trafienia Alexandre’a Boivina, ale odpowiedź katowiczan była piorunująca. Najpierw gola strzelił Mathias Lehtonen, później Hampus Olsson, a tyszan dobił Teemu Pulkkinen. Goście walczyli, ale obrońcy tytułu byli lepsi i mecz ostateczni zakończył się wynikiem 5:2. W czwartek spotkanie numer cztery.

Unia wywalczyła brązowe medale

W środę, 29 marca na lodowisku w Oświęcimiu odbył się rewanżowy mecz o trzecie miejsce w sezonie 2022/23 Polskiej Hokej Ligi. Tauron Re-Plast Unia Oświęcim pokonała Comarch Cracovię 3:2, chociaż przez większość spotkania przegrywała. Biało-niebiescy wygrali w serii 2-0 i zdobyli brązowe medale.

Po 40. minutach było 1:0 dla Pasów po golu Martina Kasperlika. W decydującej tercji kibice oglądali cios za cios. Pasy prowadziły 2:1, ale dwa trafienia Unii zmieniły wynik na 3:2. Bohaterem był Krystian Dziubiński, który dwukrotnie wpakował krążek do bramki.