Silesion.PL

serwis informacyjny

Franz Beckenbauer nie żyje. Legendarny piłkarz i trener miał 78 lat

W wieku 78 lat zmarł Franz Beckenbauer, legendarny niemiecki piłkarz i trener. “Kaiser”, jak był nazywany przez kibiców, był jednym z najwybitniejszych zawodników w historii futbolu. Informację o jego śmierci przekazała agencja DPA.

Beckenbauer urodził się w Monachium w 1945 roku. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w tym samym mieście, w Bayernie Monachium. Z klubem tym zdobył osiem tytułów mistrza Niemiec, pięć Pucharów Niemiec, a także Puchar Europy Mistrzów Klubowych w 1974 roku.

W reprezentacji Niemiec Beckenbauer rozegrał 103 mecze i strzelił 14 goli. Z kadrą narodową zdobył mistrzostwo świata w 1974 roku, a także mistrzostwo Europy w 1972 roku.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Beckenbauer został trenerem. W 1984 roku poprowadził Bayern Monachium do zwycięstwa w Pucharze Europy Mistrzów Klubowych, a w 1990 roku doprowadził reprezentację Niemiec do mistrzostwa świata.

Beckenbauer był także działaczem piłkarskim, prezesem Bayernu Monachium, a także członkiem Komitetu Wykonawczego FIFA.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024