Silesion.PL

serwis informacyjny

Finał Polskiej Hokej Ligi: Druga wiktoria GKS Katowice

Final Polskiej Hokej Ligi Druga wiktoria GKS Katowice

Final Polskiej Hokej Ligi Druga wiktoria GKS Katowice

GieKSa w stu procentach wykorzystała atut własnego lodowiska. Podopieczni Jacka Płachty, podobnie jak w niedzielę, pokonali Re-Plast Unię Oświęcim i w rywalizacji o złoto prowadzą 2-0. W spotkaniu o brąz pierwszy mecz wygrali tyszanie.

Poniedziałkowa konfrontacja w Satelicie miała inny przebieg niż poprzednie starcie, wygrane przez katowiczan 4:2. Drużyna z Oświęcimia była lepiej zorganizowana, ale ani razu hokeistom nie udało się pokonać Johna Murray’a. Reprezentacyjny bramkarz rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie i zachował w tym meczu czyste konto. Jedyny gol padł w 28. minucie. To była akcja kadrowiczów, Grzegorz Pasiut trafił w okienko, a przy tej bramce kapitanowi GKS asystowali Marcin Kolusz i Patryk Wronka. W finałach PHL w dwóch spotkaniach Pasiut strzelił trzy gole. – Mieliśmy w tym spotkaniu sporo szans, ale muszę pochwalić zespół, bo znowu wygraliśmy – zaznaczał trener Jacek Płachta. Teraz rywalizacja przenosi się na lodowisko w Oświęcimiu. W czwartek mecz numer trzy. – Mam nadzieję, że nasi kibice będą jeszcze głośniejsi niż fani katowickiej drużyny – mówił Łukasz Krzemień, gracz Unii w TVP Sport.

W poniedziałek, 4 kwietnia odbyło się również pierwsze spotkanie o brąz. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju podejmowała GKS Tychy. Kibice oglądali dziewięć goli. Wciąż w wysokiej formie jest Christian Mroczkowski. Zawodnik gości zaliczył hat tricka. Tyszanie pokonali JKH 5:4. W rywalizacji o trzecie miejsce drużyny grają do dwóch zwycięstw. W czwartek na Stadionie Zimowym w Tychach odbędzie się rewanż. Jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia, decydujące spotkanie zaplanowane jest w niedzielę, 10 kwietnia na Jastorze. Mecze o 3. miejsce są transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

FINAŁ POLSKIEJ HOKEJ LIGI (gra się do 4. zwycięstw)

  • GKS KATOWICE – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Pasiut 28

Stan rywalizacji: 2-0

Pozostałe mecze

  • Mecz nr 3, RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – GKS KATOWICE, 7 kwietnia, czwartek, godz. 17:15
  • Mecz nr 4, RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – GKS KATOWICE, 8 kwietnia, piątek, godz. 20:00

Ewentualnie

  • Mecz nr 5, GKS KATOWICE – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM, 11 kwietnia, poniedziałek, godz. 17:30
  • Mecz nr 6, RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM – GKS KATOWICE, 13 kwietnia, środa, godz. 17:30
  • Mecz nr 7, GKS KATOWICE – RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM, 15 kwietnia, piątek, godz. 17:30

Mecz o 3. miejsce (gra się do 2. zwycięstw)

  • JKH GKS JASTRZĘBIE – GKS TYCHY 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)

Kasperlik 26, Ł. Nalewajka 37, Kalns 53, Kasperlik 56 – Mroczkowski 19, 24, Smirnov 30, Mroczkowski 48, Dupuy 52

Stan rywalizacji: 0-1

  • Mecz nr 2, GKS TYCHY – JKH GKS JASTRZĘBIE, 7 kwietnia, czwartek, godz. 17:00

ewentualnie

  • Mecz nr 3, JKH GKS JASTRZĘBIE – GKS TYCHY, 10 kwietnia

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024