Silesion.PL

serwis informacyjny

Ferie zimowe – gdzie warto wybrać się w Beskidy?

Ferie zimowe – gdzie warto wybrac sie w Beskidy

Ferie zimowe – gdzie warto wybrac sie w Beskidy

Ośrodki narciarskie w Beskidach są chętnie wybierane zarówno przez początkujących narciarzy, jak i osoby o większym stopniu zaawansowania. Choć wciąż rekordy popularności bije Szczyrk, stoki narciarskie w Pilsku, Wiśle czy w innych miejscach Beskidów w niczym mu nie ustępują zarówno pod względem infrastruktury turystycznej, jak i malowniczego otoczenia. Gdzie wybrać się na rodzinne ferie w 2023? Oto kilka przykładów.

Szczyrk królem Beskidów wśród zimowych wyborów narciarzy

Tutejsze warunki do narciarskich zajadów należą do najlepszych w Polsce. W dużej mierze odpowiada za to korzystne ukształtowanie terenu. Stoki w Szczyrku są zwykle mocno nasłonecznione. Poza tym wciąż rozwijająca się infrastruktura i zaplecze techniczne, kolejne modernizacje tras i kolejek powodują, że ta turystyczna miejscowość uchodzi za bardzo nowoczesny ośrodek narciarski.

Trasy prowadzą tutaj osłoniętymi od wiatry stokami Beskidu Śląskiego, więc jeździ się na nich szybko, sprawnie i bardzo wygodnie. Pierwsi narciarze zjeżdżają do Szczyrku z początkiem grudnia, a sezon trwa nawet do połowy marca. Działają tu trzy duże ośrodki narciarskie, oferujące gościom łącznie 40 kilometrów tras zjazdowych o różnych stopniach trudności. Niezależnie od twoich umiejętności pamiętaj, że ubezpieczenie narciarskie w Polsce często okazuje się bardzo przydatne nawet przy niegroźnych wypadkach czy kontuzjach.

Ustroń i Wisła na pierwsze kroki i brawurowe szusowanie

Ten kompleks to doskonały wybór na wakacje zimowe na nartach dla całych rodzin. Znajduje się tu aż 14 stacji narciarskich, wśród których ofertę dla siebie znajdą nawet najmłodsi miłośnicy nart czy snowboardu. Co ważne, w Ustroniu i Wiśle można korzystać ze wszystkich stacji, wykupując tylko jeden karnet, a konkretnie Wiślański Skipass. To zatem prawdziwy raj dla amatorów zimowych zjazdów.

Wiadomo, że narty to nie tylko okazja do aktywnego wypoczynku, ale także prawdziwa uczta dla ducha i uciecha dla oczu. Zwłaszcza w tak malowniczym otoczeniu, jak pasma Beskidów. Dla osób, którym szczególnie zależy na urokliwych panoramach, najlepsza będzie stacja Skolnity z dwiema trasami. Jedna z nich to typowo rodzinna propozycja, na której odnajdą się także dzieci. Po zejściu ze stoku znajdą natomiast mnóstwo okolicznych atrakcji, takich jak place zabaw, zagrody z alpakami i mnóstwo innych propozycji na zimowe szaleństwo na świeżym powietrzu.

Zadbaj o bezpieczeństwo niezależnie od ośrodka

Narty i snowboard należą do sportów wysokiego ryzyka. Niezależnie od tego, czy wybierzesz trasy zjazdowe w Beskidach, Tatrach, Bieszczadach, czy może za granicą, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie dla siebie i swoich bliskich. Najlepsze ubezpieczenie na narty znajdziesz w sieci dzięki specjalnym kalkulatorom i porównywarkom ofert.

Pamiętaj, że nawet najbardziej doświadczonemu narciarzowi mogą przydarzyć się niespodziewane wypadki – w końcu na stokach panuje zwykle dość duże zatłoczenie. Warto stosować wówczas zasadę ograniczonego zaufania i mieć oczy dookoła głowy, a także dobrą polisę w kieszeni.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024