Silesion.PL

serwis informacyjny

Dziś pod Spodkiem o 17:00 kibice GKS Katowice będą świetować awans do Ekstraklasy

fot. GKSKATOWICE.eu

W poniedziałek odbędzie się świętowanie awansu GKS Katowice do PKO BP Ekstraklasy. Z tej okazji zaplanowano wielką fetę, na którą zaprasza się wszystkich kibiców i sympatyków klubu. Uroczystość odbędzie się 27 maja o godzinie 17:00 na Placu Sławika i Antalla przed Spodkiem. Hasło promujące awans katowiczan brzmi “GIEKSTRAKLASA”, będące połączeniem słów “GIEKSA” i “EKSTRAKLASA”.

GKS Katowice zakończył sezon 2023/2024 w Fortuna 1. Lidze na drugim miejscu, co zapewniło drużynie bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Ostateczne rozstrzygnięcie przyniosło zwycięstwo w ostatniej kolejce nad Arką Gdynia, którą pokonano 1:0 dzięki bramce Adriana Błąda. To triumf, który zagwarantował awans i wywołał ogromną radość wśród piłkarzy oraz ponad 700 kibiców obecnych na stadionie w Gdyni.

Awans GKS Katowice do PKO BP Ekstraklasy jest wyjątkowym wydarzeniem, szczególnie że klub wraca na ten poziom po 19 latach. Po raz ostatni GKS występował w ekstraklasie w sezonie 2004/2005. Droga do tego sukcesu nie była łatwa, ponieważ po rundzie jesiennej zespół zajmował dopiero 11. miejsce w tabeli. Dzięki determinacji i świetnej grze w rundzie wiosennej udało się jednak wyprzedzić Arkę Gdynia na finiszu rozgrywek.

Radość z awansu jest ogromna nie tylko dla klubu, ale również dla kibiców oraz całego miasta Katowice. Poniedziałkowa feta będzie doskonałą okazją do wspólnego świętowania tego sukcesu, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich związanych z GKS Katowice.

Katowice są szczęśliwe! Spełniło się marzenie wielu kibiców, na które przyszło czekać długich 19 lat. W pierwszej kolejności składam gratulacje na ręce trenera Rafała Góraka, jego sztabu oraz piłkarzy, którzy ciężką pracą i ambitną postawą zapracowali na awans. Tego sukcesu nie byłoby bez zaangażowania władz Miasta Katowice w odbudowę GieKSy. Kieruję także podziękowania w stronę wszystkich, którzy walczyli o to, by po spadku w 2005 r. przywrócić Klubowi dawny blask. Dziękuję też wszystkim kibicom, którzy nieustannie wspierali GKS w walce o awans. Przed nami sporo wyzwań związanych z grą w PKO BP Ekstraklasie, ale podchodzimy do nich z wielkim optymizmem.” – mówi prezes GKS-u Katowice, Krzysztof Nowak

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024