Silesion.PL

serwis informacyjny

Dlaczego warto zainwestować w okna i drzwi klasy premium?

awilux schueco drzwi przesuwne

awilux schueco drzwi przesuwne

Podczas budowy lub generalnego remontu domu czy mieszkania musimy podjąć szereg ważnych decyzji – w tym wybrać odpowiadające naszym potrzebom okna i drzwi. Jest to bardzo ważny element planowania prac budowlanych, ponieważ dobrze dobrana, wysokiej jakości stolarka zagwarantuje nam wieloletnią wygodę i funkcjonalność jej użytkowania. O tym, dlaczego warto zainwestować w stolarkę okienno-drzwiową w klasie premium opowiada Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

Stolarka okienna to element stałego wyposażenia, który kupujemy na wiele lat. Najważniejszym czynnikiem, który powinniśmy brać pod uwagę przy jej zakupie, jest jakość. Okna nie tylko mają spełnić swoje podstawowe zadania, takie jak bezpieczeństwo, ciepło i doświetlenie. Ich wygląd oraz jakość wykonania mają także duży wpływ na koszty utrzymania, jak i wartość całej nieruchomości. Okna wykonane w klasie premium spełniają najbardziej restrykcyjne normy budowlane, a także oferują domownikom szerokie możliwości i komfort użytkowania.

Wspaniały wygląd – wewnątrz i na zewnątrz

To, jakie okna zamontujemy w naszej nieruchomości, wpływa na wygląd całego budynku. Jak mówi Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX, leszczyńskiego producenta okien i drzwi w klasie premium, znaczenie mają tu techniki użyte przy produkcji, materiały, kolor, faktura, wielkość okna oraz grubość ram. To z kolei umożliwia stworzenie produktów spełniających najwyższe normy jakościowe:

Użyte w procesie produkcji materiały powinny być dostosowane do utrzymania nierzadko ogromnego ciężaru szyby, a także charakteryzować się wysoką trwałością, zapewniając komfort użytkowania i niezmienny wygląd. Istotny również pozostaje kolor okien, który powinien być dobrany do innych elementów domu, takich jak elewacja czy drzwi. Bryła budynku tworzyć będzie w ten sposób estetyczną, spójną całość. Faktura ram okiennych i materiał, z jakiego zostały wykonane odpowiada, za wygląd okien, które są z nami przez długie lata.

Aluminium – materiał przyszłości

Najlepsze ramy okienne wykonane są z aluminium. Materiał ten posiada szereg właściwości, dzięki, którym okna oparte na technologii ALU posiadają szereg unikalnych cech. Tylko aluminium daje możliwość wykonania solidnych okien o dużej powierzchni przeszklenia. Nie bez znaczenia jest też fakt, że aluminiowe okna dostępne są w wielu różnych kolorach, dzięki czemu wpiszą się nawet w najbardziej niecodzienne projekty.

Dzięki malowaniu proszkowemu wygląd okien aluminiowych pozostaje niezmienny. Technika ta pozwala pokryć kolorem ramy okienne w sposób jednolity, wykazując jednocześnie ogromną trwałość i odporność na zróżnicowane warunki zewnętrze. Zakup okien premium z aluminiowymi ramami daje więc nam dwutorowe korzyści – piękny wygląd i niezwykłą praktyczność – wyjaśnia Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

Przykładem może być system AWISlide gwarantuje możliwość stworzenia dużych, niczym nieograniczonych przeszkleń ze stabilną aluminiową konstrukcją. Rozwiązanie z oferty AWILUX jest wyjątkowo estetyczne i nowoczesne, a także zapewnia wysoki komfort termiczny. System AWISlide od AWILUX zapewnia szerokie możliwości projektowe. Zredukowane profile gwarantują elegancki wygląd, idealnie wpisując się w wewnętrzną oraz zewnętrzną aranżację domu. Ponadto, zwiększona ilość światła przenikającego przez okna pozwala maksymalnie doświetlić pomieszczenie.

Jakość – wyznacznik produkcji najlepszych okien

Okna premium mają nie tylko ramy i szyby wykonane z najlepszych materiałów. Tutaj ogromne znaczenie mają także okucia i klamki, które są bardzo istotnymi elementami użytkowymi. Dlatego szukając odpowiednich rozwiązań, warto zaufać sprawdzonemu producentowi, który ma ugruntowaną pozycję i dostarcza wysokiej jakości rozwiązania. Warto pamiętać, że jakość to również obsługa klienta, właściwy pomiar, montaż, serwis oraz gwarancja.

Zakup okien wysokiej jakości u dobrego producenta to także możliwość sprawdzenia przykładowego okna, jego montażu, okuć, kolorystyki lub samego sposobu otwierania. Pamiętajmy, że jest to szczególnie ważne podczas zakupu okien tarasowych – na przykład przesuwnych czy harmonijkowych. Przed ich montażem musimy zyskać pewność, że dany typ okien spełnia nasze oczekiwania i potrzeby – mówi ekspert firmy AWILUX.

Ekologicznie, czyli oszczędnie

Duże przeszklenia to element nowoczesnych budynków. Jednak ze względu na to, że przeszklenia zajmują znaczną powierzchnię ścian, okna muszą spełniać bardzo wysokie normy przenikalności cieplnej.

Najlepsze okna, które mogą być stosowane także w domach pasywnych, powinny charakteryzować się współczynnikiem przenikania ciepła Uw na poziomie 0,8 W/m2K. Warto podkreślić, że im niższy jest ten współczynnik, tym lepiej, ponieważ określa on stratę ciepła. Biorąc pod uwagę ten aspekt, inwestycja w okna klasy premium także jest opłacalna – podpowiada Rafał Buczek, ekspert firmy Awilux.

Budowa domu jest dla wielu osób spełnieniem marzeń o swoim miejscu na ziemi. Dlatego nie warto w tym zakresie „iść na skróty” i rezygnować z jakości. Dostosowanie okien do indywidualnych wymagań jest niezwykle ważne przy realizowaniu własnej wizji idealnego domu. Firma AWILUX, producent stolarki okiennej i drzwiowej w klasie premium, pomaga inwestorom oraz projektantom w tworzeniu wyjątkowych i samowystarczalnych przestrzeni. Takie nieruchomości – powstałe z wykorzystaniem wysokiej jakości stolarki – cieszą się dużym zainteresowaniem świadomych kupców, którzy są gotowi ponieść wyższe koszty zakupu właściwie zaprojektowanego, doświetlonego i zaizolowanego domu.

Dodatkowe informacje o firmie AWILUX:

AWILUX Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy Schüco. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne, a także wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem AWILUX Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. AWILUX Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów Schüco  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu AWILUX dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).