Silesion.PL

serwis informacyjny

Derbowe spotkanie MFK Karvina z Banikiem Ostrava przełożone

Sobotnie derbowe spotkanie (23.10) w czeskiej lidze pomiędzy MFK Karvina z Banikiem Ostrawa oraz następny mecz Karviny z Bohemians Praga (0.10) zostały przełożone. Powodem jest wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w zespole MFK Karwin.

MFK Karviná ma obecnie 20 graczy poza grą (sześciu z nich w izolacji i czternastu w kwarantannie). Dlatego włdze czeskiej ligi spełniła prośbę klubu z Karwiny o przełożenie dwóch kolejnych meczów FORTUNA: LEAGUE.

W ten sposób oczekiwany pojedynek u siebie Karwiny w derbach z Banikiem z pierwotnej daty 23 października został przełożony na czas nieokreślony, podobnie jak kolejny mecz ligowy w Ďolíčku z praskimi Bohemians, który miał się odbyć w sobotę 30. października o 15:00 O alternatywnych terminach obu meczów w najbliższym czasie zdecyduje organ zarządzający rozgrywkami.

Chcielibyśmy zagrać te mecze, ale przy obecnej liczbie zdrowych graczy jest to nierealne. Sześciu jest w izolacji, czternastu na kwarantannie, a ze sztabu dostępny jest tylko fizjoterapeuta, masażysta i kierownik – mówi Adam Januszek, rzecznik prasowy MFK Karvina.

źródło:mfkkarvina.cz