Silesion.PL

serwis informacyjny

Decathlon zagra razem z Polską Ligą Siatkówki

Foto: Piotr Sumara/PLS.

Marka Decathlon i Polska Liga Siatkówki łączą siły. W ramach tej współpracy Decathlon będzie bardzo widoczny na wszystkich boiskach zawodowych lig siatkarskich w Polsce. Marka stale rozwija swoją ofertę siatkarską, a w ramach długoletniej współpracy przeprowadzi szereg akcji aktywizujących kibiców siatkówki w całej Polsce.

Współpraca pomiędzy Marką Decathlon a Polską Ligą Siatkówki – zarządzającą PlusLigą i TAURON Ligą, najważniejszymi rozgrywkami ligowymi w naszym kraju, jest dużym wydarzeniem na rynku sponsoringu sportowego. Decathlon w najbliższych sezonach będzie doskonale widoczny na bandach led, boiskach i ekranach w trakcie wszystkich meczów ligowych, a także dużych wydarzeń organizowanych przez PLs, jak Superpuchary Polski czy turnieje finałowe Pucharów Polski, zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Obie firmy mają w planach także szereg niestandardowych akcji promujących siatkówkę oraz aktywność.

Współpraca z Polską Ligą Siatkówki to bardzo ważny krok na drodze marki Decathlon – mówi Nils Swolkien, CEO Decathlon Polska. – Chcemy popularyzować sport w naszym kraju, a siatkówka to jedna z najbardziej utytułowanych dyscyplin w Polsce. Mamy już mocnego ambasadora indywidualnego – Kubę Kochanowskiego, a współpraca z ligą to dla nas szansa na regularne docieranie do fanów siatkówki w całej Polsce – dodaje Swolkien.

Marka Decathlon od lat aktywnie wspiera sport, ma także w swojej historii wiele akcji związanych z siatkówką. Jej ambasadorem jest w naszym kraju Jakub Kochanowski, mistrz świata w siatkówce, gracz Asseco Resovii Rzeszów, marka była także obecna na ostatnim memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Na świecie ambasadorami Decathlon są tak uznani siatkarze, jak Antoine Brizard, Alessia Orro czy Tijana Boškovi

, a firma stale rozwija swoją ofertę skierowaną do świata siatkówki.

Bardzo się cieszę, że będziemy współpracować z tak uznaną na świecie marką, jaką jest Decathlon – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Zarządzamy ligami, które są jednymi spośród najlepszych na świecie. Nasze klubowe drużyny wygrywają europejskie puchary, grają w nich gwiazdy reprezentacji Polski i światowej siatkówki. Nasza renoma w sporcie, nie tylko polskim, stale rośnie. Siatkówka to najwyższy poziom sportowy, bezpieczeństwo i świetna zabawa w halach, sport który przyciąga całe rodziny. Myślę, że wspólnie z firmą Decathlon staniemy się jeszcze lepsi, a obie marki znajdą swoje drogi, które przyniosą im wymierne korzyści – zauważa prezes i dodaje: – Przed zawodowym sportem, nie tylko w naszym kraju, staje szereg wyzwań. Jednym z nich jest zainteresowanie przyszłych kibiców swoją dyscypliną, a dziś jest to najbardziej prawdopodobne poprzez social media. Dlatego jako PLS staramy się szukać nowych kanałów komunikacji i dotarcia do fanów. Z drugiej strony cały czas pracujemy nad tym, by nasze ligi coraz bardziej się profesjonalizowały, ten proces w przypadku PlusLigi trwa nieustannie od 2000 roku, gdy stworzyliśmy zawodową ligę w Polsce. Niezmiernie mnie cieszy, że Decathlon ma bardzo ambitne plany aktywizowania fanów siatkówki, inwestuje w rozbudowę swojej siatkarskiej oferty. Z pewnością nasze wspólne działania wpłyną na jeszcze większa popularyzację siatkówki. Jeszcze raz dziękuję firmie Decathlon za wybranie PLS i szansę na zrealizowanie wielu ciekawych projektów.

Informacje o marce Decathlon:

Decathlon to największy sklep sportowy oferujący sprzęt i akcesoria dla pasjonatów każdego sportu. Pierwszy sklep Decathlon, międzynarodowego producenta i dystrybutora odzieży oraz sprzętu sportowego, powstał w 1976 r. we Francji. W Polsce pierwsze otwarcie sklepu naszej sieci miało miejsce w 2001 r. na warszawskim Targówku i od samego początku, aż do teraz misją Decathlon jest umożliwienie jak największej liczbie osób czerpania radości i korzyści płynących z uprawiania sportu.

Informacje o Polskiej Lidze Siatkówki Spółka Akcyjna:

Spółka powstała w 200 roku, będąc jedną z pierwszych zawodowych lig sportowych w naszym kraju. W tym momencie zarządza rozgrywkami PlusLigi, TAURON Ligi, TAURON 1. Ligi Mężczyzn. Wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej organizuje i zarządza rozgrywkami o TAURON Puchar Polski oraz jest organizatorem AL-KO Superpucharu Polski i Mistrzostw Polski Oldboyów. Drużyny zawodowych lig odnoszą liczne sukcesy na arenie międzynarodowej, a w składach zespołów reprezentowane są gwiazdy siatkówki z całego świata.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024