Silesion.PL

serwis informacyjny

Dawid Kocyła wypozyczony z Wisły Płock do Bruk-Betu Termaliki

Dawid Kocyla fot. Wisla Plock S.A Mateusz Ludwiczak

Dawid Kocyla fot. Wisla Plock S.A Mateusz Ludwiczak

Dawid Kocyła najbliższą rundę spędzi w Bruk-Becie Termalice Nieciecza. Młody pomocnik zostanie wypożyczony do końca sezonu 2021/2022, a klub z południa Polski zapewnił sobie również prawo pierwokupu.

Urodzony 23 lipca 2002 roku piłkarz trafił do Płocka przed dwoma laty z pierwszoligowego wówczas GKS-u Bełchatów. W niebiesko-biało-niebieskich barwach zadebiutował 9 lutego 2020 roku, rozgrywając osiemdziesiąt minut przeciwko Pogoni Szczecin. Swoją debiutancką bramkę zdobył natomiast 31 maja. Wówczas otworzył wynik w przegranym 1:4 spotkaniu z Koroną Kielce. Tej samej drużynie strzelił także dwie bramki dwa miesiące później, pod koniec sezonu 2019/2020.

W kolejnej kampanii był podstawowym młodzieżowcem Wisły Płock, rozgrywając dwadzieścia siedem meczów. Teraz grał już jednak znacznie mniej, przy czym był też próbowany na różnych pozycjach. Jego ogólny bilans w oficjalnych meczach dla naszego klubu to ostatecznie pięćdziesiąt dwa mecze, sześć bramek oraz cztery asysty. Warto wspomnieć, że w międzyczasie zadebiutował w dwóch młodzieżowych reprezentacjach Polski: do lat dwudziestu jeden oraz dwudziestu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024