Silesion.PL

serwis informacyjny

Czy zakup samochodu poleasingowego to bezpieczne rozwiązanie?

glownepoliseangowe

glownepoliseangowe

Czy bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup auta poleasingowego ↣ Na co zwrócić uwagę w przypadku zakupu aut poleasingowych ↣ Przeczytaj poradnik!

Samochody poleasingowe

Auta tego typu być może potrafią się nam źle kojarzyć. Jest tak głównie z uwagi na prześmiewcze opinie sprzed kilku, czy kilkunastu lat, kiedy to takie wozy były określane jako zaniedbane. Czasy się jednak zmieniły i choć być może niegdyś było w tym stwierdzeniu nieco prawdy, obecnie nie ma jej praktycznie wcale. 

Samochody używane poleasingowe – co warto o nich wiedzieć

Zainteresowanie tego typu pojazdami, z roku na rok zyskuje na popularności. Nic w tym dziwnego, gdyż składa się na to kilka czynników. Przede wszystkim takie samochody znaleźć można nieco taniej, aniżeli auta od osób prywatnych. Do lamusa odeszło również przeświadczenie, iż samochody firmowe są mocno wyeksploatowane, gdyż się o nie nie dba. Użytkownicy dbają o swoje firmowe samochody i co więcej, podczas zakończenia umowy leasingowej niektórzy nawet odkupują takie auta od firmy, aby użytkować je prywatnie. 

To jednak nie wszystko, w niektórych firmach, pracownicy są premiowani za ekonomiczną jazdę, co w efekcie może przełożyć się na dobry stan pojazdu.

Główne zalety zakupu samochodu poleasingowego

  • Opisana powyżej zaleta nie jest jednak jedyna, co więcej, jest ich całkiem sporo. Przede wszystkim nabywamy samochód stosunkowo młody, zazwyczaj 3-5 letni. Często jeszcze na gwarancji.
  • Zdecydowana większość takich pojazdów posiada książkę serwisową uzupełnianą od nowości, aż do momentu sprzedaży.
  • Auto poleasingowe będzie miało prawdopodobnie taki przebieg, jaki widnieje na liczniku.
  • Auto poleasingowe często jest tańsze, aniżeli jego odpowiednik z drugiej ręki.
  • Istnieje możliwość odliczenia podatku VAT.

Czy są jakieś wady…?

Jeżeli chodzi o te gorsze kwestie, warto mieć na uwadze, że często auta poleasingowe można kupić w podstawowej wersji wyposażenia, jak i silnika. Oczywiście istnieje możliwość znalezienia samochodu z mocnym silnikiem i bogatym wyposażeniem.

Nie oznacza to jednak, że dane samochody nie będą posiadały żadnych dodatkowych opcji wyposażenia, w znacznej większości przypadków, wszystko, co niezbędne będzie na pokładzie. Czasami warto zrezygnować z kilku dogodności na rzecz dobrego stanu technicznego itp.

Aby jednak nie było do końca tak kolorowo, warto mieć na uwadze, że zdarzają się (choć rzadko) auta poleasingowe, które są zaniedbane, bez historii serwisowej itp. Czasami jeżeli pojazd użytkowała więcej niż jedna osoba, może się zdarzyć, że będzie on właśnie zaniedbany, chociażby ze względu na wysoki przebieg i niedopatrzenia pod kątem mechanicznym.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat samochodów poleasingowych i zobaczyć niektóre z takich aut? Sprawdź: na tej stronie.

Używane auto poleasingowe – w jaki sposób można sfinalizować jego zakup

Okazuje się, że mamy w tej kwestii sporo możliwości. Do takich należy np. zakup za gotówkę, lub na raty, jak też możliwość przejęcia leasingu.

Przejęcie leasingu jest ciekawą kwestią, z którą zapewne nie jednokrotnie można było się spotkać w ogłoszeniach zamieszczonych w sieci. Proces ten polega na zapłacie przez pierwszego użytkownika odstępnego, które ma na celu pokrycie części wpłaconej kwoty w poczet rat za dany samochód, a następnie kontynuowanie spłacania go samemu. Aby dokonać takiego procesu, należy spisać umowę z bankiem, lub firmą leasingową, po tym fakcie można użytkować pojazd, spłacając za niego pozostałą ilość rat. 

Po zakończeniu umowy, samochód można wykupić za określoną w umowie kwotę. Jeżeli decydujemy się na tego typu formę finansowania, warto negocjować cenę z osobą, która chce się pozbyć pojazdu. Dobrze jest wiedzieć, że w ten sposób sprzedaje samochody wiele osób, które prowadzą niewielką firmę. Co za tym idzie, takie auto może być inne niż masowe “takie same” samochody pochodzące od firm po wygaśnięciu umowy leasingowej. Często takie osoby personalizują samochód wedle własnego uznania, zatem istnieje duże prawdopodobieństwo znalezienia nietuzinkowego pojazdu z ciekawym silnikiem i bogatym wyposażeniem.

Warto wspomnieć także odnośnie jeszcze jednej formy finansowania, jaką jest wynajem długoterminowy. Zyskuje on coraz bardziej na popularności i można go powiązać z pozyskaniem samochodów poleasingowych. Takowa opcja jest o tyle ciekawa, że jedyne co jest w kompetencji kupującego to płacenie rat, a kolejne kwestie związane z utrzymaniem pojazdu zostają po stronie firmy, która oferuje najem. Opcja ta zawiera również różne usługi dodatkowe, z których istnieje możliwość skorzystania.

Samochody poleasingowe – na co zwrócić szczególną uwagę przed zakupem

Tak jak zostało wspomniane we wcześniejszej części poradnika, szczególnie zwracajmy uwagę na stan pojazdu, na jego historię serwisową, lub wypadkową itp. Rodzaj paliwa, wyposażenie, kolor pojazdu, czy rodzaj nadwozia powinien być postawiony na drugim i kolejnych miejscach. Trzymając się tych prostych zasad, będziemy mieli pewność zakupu przede wszystkim pewnego samochodu, który prawdopodobnie nie zawiedzie po krótkim czasie użytkowania.

Wybrany samochód, warto przed sfinalizowaniem zakupu zawieźć do mechanika, aby dokładnie go sprawdził. Jest to kwestia około kilkuset złotych, a może pozwolić nam dowiedzieć się wielu istotnych kwestii związanych ze stanem technicznym auta. Chociażby takich, co w niedługim czasie może wymagać wymiany itp.

Samochody poleasingowe na sprzedaż – gdzie ich szukać

Pamiętaj, że najlepszych samochodów najlepiej szukać w pewnych źródłach. Do takich należą renomowane firmy zajmujące się np. sprzedażą aut poleasingowych – https://www.alphabet.com/

Jeżeli nie jesteś pewny, jaki samochód wybrać, chociażby ze względu na model, czy rodzaj silnika, istnieje możliwość skorzystania z profesjonalnej porady, którą często firmy sprzedażowe oferują. Jest to świetna opcja, dla osób, które nie znają się na motoryzacji, lub nawet tych niezdecydowanych. Wszystkie zadawane pytania będą wiązać się z odpowiedzią!

Podsumowanie

Czy zakup samochodu poleasingowego to dobra opcja? Na to pytanie najlepiej odpowiedzieć sobie indywidualnie, aczkolwiek samochody poleasingowe mogą być naprawdę ciekawą propozycją odnośnie wyboru pojazdu do zakupu. Charakteryzują się one często nienagannym stanem technicznym, jak i stosunkowo młodym rocznikiem. Oczywiście podczas wyboru pojazdu można wziąć pod uwagę rzeczy takie, jaki jak rodzaj paliwa, opcje wyposażenia itp. Samochody poleasingowe są również tańsze niż ich odpowiedniki z rynku wtórnego.

Pamiętaj o kilku kwestiach jeżeli chcesz kupić auto poleasingowe, lub jakikolwiek samochód używany. Być może pozwolą one na uniknięcie wpadki zakupowej, której z czasem możemy żałować!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

1 thought on “Czy zakup samochodu poleasingowego to bezpieczne rozwiązanie?

  1. Używane auto to najlepiej przez profesjonalne firmy sprawdzać, bo nie wiadomo nigdy co się może chować. Ja w autotesto sprawdzałem i bardzo polecam.

Comments are closed.