Silesion.PL

serwis informacyjny

Czy warto obstawiać w zakładach bukmacherskich Fortuna?

Fortuna to legalny bukmacher, który może poszczycić się jednym z najdłuższych staży na polskim rynku. Marka ta działa od 1989 roku i plasuje się w ścisłej czołówce firm, które działają w pełni legalnie. To przełożyło się na jedną z największych sieci punktów naziemnych (ok. 600).

Historia tego bukmachera jest niezwykle długa. W Polsce zanim nastała zmiana prawa chcąc grać legalnie gracze wybierali właśnie tego bukmachera. To sprawiło, że stał się on rozpoznawalny, a dziś posiada długą listę klientów. Staż z pewnością pozytywnie działa na fakt, by zarejestrować swoje konto tam, a nie u konkurencji. Czy jednak Fortuna zdołała przyzwyczaić się do niej, by oferować swoim potencjalnym klientom ciekawe promocje? Nie masz jeszcze konta w zakładach bukmacherskich efortuna.pl? Zarejestruj się klikając TUTAJ i odbierz darmowe 20 PLN w postaci freebeta

Fortuna zrezygnowała z ambasadorów marki?

Tu pojawia się pierwsze zaskoczenie. Bukmacherom zazwyczaj bardzo zależy na tym, by ich marka była promowana przez znane nazwiska. Co prawda Fortuna przez pewien czas posiadała swojego ambasadora, a był nim znany dziennikarz sportowy – Michał Pol. To było jednak w 2017 roku, a dziś bukmacher zupełnie zrezygnował z promowania się przez sławne osobistości.

Czy to może zaważyć na ich skuteczności? Z pewnością nie. Fortuna to już wyrobiona marka, która bardziej angażuje się w sponsoring i działalność charytatywną. Takie działania pokazują, że bukmacher pewnie czuje się na rynku i nadal prężnie się rozwija.

Jakie są zalety i wady bukmachera Fortuna?

Można by pomyśleć, że bukmacher tego pokroju nie powinien mieć żadnych wad. W końcu tyle lat na rynku powinno zrobić swoje. Niestety nie każdy gracz znajdzie tu dla siebie miejsce, a jeśli już to być może na bardzo krótko. Mowa tu oczywiście o zawodowych graczach, na których bardzo szybko nakłada się limity. Jak to bywa w przypadku Fortuny?

Zalety Fortuny:

 • legalny bukmacher dostępny w języku polskim z walutą w PLN;
 • wypłacalna i renomowana marka;
 • duża liczba punktów naziemnych;
 • transmisje TV z wielu spotkań;
 • dostępna darmowa aplikacja mobilna;
 • dostęp do rozbudowanych statystyk;
 • ciekawe okresowe promocje dla wszystkich graczy;
 • natychmiastowe wpłaty.

Wady Fortuny:

 • podatek 12% (ale to typowe na naszym rynku i z pewnością nie jest winą bukmacherów);
 • niskie limity stawek.

Jakie są bonusy i promocje w Fortunie?

Najlepiej będzie odwiedzić stronę internetową bukmachera, by dowiedzieć się jakie są aktualnie promocje i bonusy. A jest ich sporo, stąd Fortuna podzieliła je na kilka sekcji:

 • Fortuna Klub Plus;
 • e-Shop;
 • Mistrzostwa Typerów;
 • Promocje w Punktach;
 • Promocje online.

Nie masz jeszcze konta w zakładach bukmacherskich efortuna.pl? Zarejestruj się klikając TUTAJ i odbierz darmowe 20 PLN w postaci freebeta
Najwięcej graczy obstawia mecze poprzez stronę internetową, stąd na początku przyjrzyjmy się Promocją online:

 1. Bonus powitalny dla nowych graczy – 20 złotych na start, 100 złotych pierwszy zakład bez ryzyka i bonus od depozytu aż do 1000 złotych. Właśnie na to mogą liczyć zupełnie nowi gracze. Już za samą rejestrację konta otrzymujemy 20 złotych, a właściwie ich równowartość w punktach FKP – 2800. Po pełnej rejestracji konta możemy zatem od razu obstawiać zakłady bukmacherskie online. Kolejna propozycja to zakład bez ryzyka – będzie nim Twój pierwszy zakład. W razie przegranej Fortuna zwróci Ci wkład za kupon do 100 złotych. I to co interesuje największą ilość graczy, czyli bonus od depozytu, który wynieść może aż do 1000 złotych! Jakie warunki należy spełnić, by go otrzymać? Należy dokonać wpłaty na nasze konto – mamy na to maks. 10 dni od dnia rejestracji iKonta. W ciągu 30 dni należy zagrać za czterokrotność pierwszej wpłaty. Na kuponie powinny widnieć co najmniej 3 spotkania z min. kursem @1, 90. Spełniając te warunki możemy otrzymać równowartość naszego pierwszego depozytu do 1000 złotych;
 2. Bonus Live +10% – obstawiaj na żywo i wygrywaj więcej aż 3 razy dziennie. To bonus, który jest aktywny w określonych przedziałach czasowych. W ciągu dnia są trzy takie przedziały i trwają pół godziny. Jak skorzystać z promocji? Należy dodać znajdujący się w ofercie LIVE „Bonus LIVE +10%” do kuponu AKO lub MAXIKOBMI, składającego się z min. 3 wydarzeń z oferty LIVE. Nie mamy możliwości skorzystania tutaj z opcji „Early Sach Out”, a maks. stawka kuponu wynosi 500 złotych.
  W zakładce tej znajdziemy o wiele więcej ciekawych propozycji. Ich termin ważności jest jednak zmienny. Dlatego też warto sprawdzać systematycznie tę zakładkę. Tym bardziej jeśli w niedługim czasie odbywać się będą Eliminacje Euro 2020 czy wielkoszlemowy turniej w tenisa ziemnego. To samo możemy powiedzieć o Promocjach w Punktach.

Na czym polegają Mistrzostwa Typerów?

To promocja, która trwa cały rok – w ciągu roku mamy 12 etapów. Dzięki temu co miesiąc losowane są nagrody. Praktycznie każdy gracz może wziąć udział w tej zabawie, wystarczy jedynie obstawiać mecze.
W rankingu biorą udział jednak tylko i wyłącznie zakłady przedmeczowe. Do Mistrzostw można zgłaszać kupony o maks. stawce do 100 złotych dziennie. Warto zwrócić uwagę, że mamy do czynienia z dwoma rankingami – to ranking ogólnopolski i ranking w punkcie. Pierwszy z nich klasyfikuje graczy, którzy zawierają kupony za pośrednictwem strony internetowej efortuna. pl, aplikacji i w Punktach. Natomiast drugi ranking obowiązuje tylko dla zakładów przyjmowanych w Punkcie.

Co to jest e-Shop?

To sklep internetowy Fortuny, w którym możemy wymienić punkty na np. zakład bez ryzyka 100 złotych czy bonus 100% od wkładu do 100 złotych.
Fortuna Klub Plus – co możemy dzięki nim zyskać?
Bycie członkiem Fortuna Klub Plus to możliwość zbierania punktów za każdym razem, gdy obstawimy mecz. Za każde 2 złote na kuponie otrzymujemy 1 punkt FKP. W ciągu dnia możemy zebrać maks. 300 punktów. Te natomiast możemy później wymieniać na darmowe zakłady czy bonusy.

Opinie o Fortunie

Przez tyle lat nazbierało się mnóstwo komentarzy graczy na temat tego bukmachera. Jedni go wychwalają, drudzy odradzają tam obstawiania. Których słuchać? Z pewnością warto przekonać się na własnej skórze jak działa Fortuna. Trzeba przyznać, że cały czas się rozwija, a to sprawia, że mamy coraz więcej możliwości do obstawiania. Warto zauważyć chociażby to, że w piłce nożnej mamy coraz więcej zakładów, a w tym chociażby tzw. czasówek na gola. Każdy z nas ma inną taktykę i dla jednych będzie to nic szczególnego, a dla drugiego gracza będzie to kwestia, która przesądzi, że będzie obstawiał mecze tylko tutaj.

Pewnym jest natomiast to, że Fortuna walczy o nowych graczy najlepszym bonusem na start. Choć jest i tak dość wysoki to konkurencja oferuje nie 1000, a już 2000 złotych na start. Grając na dłuższą metę ważna powinna być dla nas oferta i kursy. A te na Fortunie są do zaakceptowania. Szukając renomowanej marki warto postawić na tego bukmachera.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024