Silesion.PL

serwis informacyjny

Czy na ustawie hazardowej zyskają kluby sportowe?

Na pierwszy rzut oka, kluby sportowe a ustawa hazardowa nie mają ze sobą wiele wspólnego. Jednak okazuje się, że dzięki tej ustawie kluby mogą sporo zyskać. Dlaczego?

Wszystko dla Totalizatora

Dzięki wchodzącej w życie w kwietniu ustawie hazardowej, władze Totalizatora Sportowego mogą postawić się w komfortowej sytuacji. Dlaczego? Ponieważ od tej pory, gros wartości hazardu w Polsce, przejdzie w ręce tegoż właśnie podmiotu.

Dotyczy to w głównej mierze automatów do gier hazardowych. Chodzi tu oczywiście o tak zwanych jednorękich bandytów, czyli o urządzenia które nie tylko możemy spotkać w tak zwanych jaskiniach hazardu, ale również w restauracjach, pubach i kawiarniach.

Wprowadzone w ustawie zmiany oznaczają, że wszystkie te urządzenia przejdą w niedługim czasie w ręce podmiotu państwowego, czyli wspomnianego Totalizatora.

Co wspólnego mają z tym luby sportowe?

Totalizator Sportowy jest podmiotem, który wspiera działalność polskich klubów sportowych. Można więc mieć nadzieję, że zwiększone dochody płynące do Totalizatora, przeniosą się na wzrost kondycji polskich klubów sportowych.

Niestety jednego możemy być pewni – ta pomoc finansowa nie będzie zbyt duża. W praktyce więc, choć budżet niejednego klubu może i znacznie się zwiększy to i tak nie będzie to na tyle dużo, by móc mówić tu o rewolucji. A szkoda, bo zastrzyk pieniędzy mógłby uzdrowić polskie kluby i to w bardzo dużym stopniu

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author