Silesion.PL

serwis informacyjny

Brak miejsca w garażu – alternatywne miejsca przechowywania

Ilość dostępnych narzędzi ułatwiających nam w ogrodzie prace remontowe jest coraz większa. Nasze garaże wydają się coraz bardziej zapełnione potrzebnymi częściami imaszynami.

Co zrobić z ich nadmiarem? Poniżej przedstawiamy kilka możliwości.

Miejsce do przechowywania

Domki narzędziowe

Jednym z rozwiązań na bałagan i brak miejsca w warsztacie czy garażu są domki narzędziowe do ogrodu w Castoramie. Mogą one mieć powierzchnię od dwóch do prawie siedmiu metrów kwadratowych. Jest to powierzchnia, w której zmieszczą się wszystkie narzędzia ogrodowe takie jak na przykład kosiarka z napędem czy wąż ogrodowy.

Przed zakupem, musimy zwrócić jednak uwagę na jego cechy i walory użytkowe. Najważniejszy wydaje się dostępny metraż. Istotny jest również walor estetyczny. Pamiętajmy, że szopa na narzędzia będzie widocznym elementem i warto, żeby komponowała się z naszą architekturą ogrodową.

Takie domki mogą być wykonane z różnych materiałów. Dostępne są metalowe, drewniane lub z tworzyw sztucznych.

Największą zaletą domków drewnianych jest fakt, że możemy je wykończyć w odpowiadający nam sposób. Farby zabezpieczające, dostępne są w bardzo dużej gamie kolorów. Drewno jest też naturalnym materiałem, który świetnie komponuje się z ogrodem. W tym przypadku należy jednak pamiętać o właściwym zabezpieczeniem impregnatem.

Jeśli wybierzemy stalową szopę, musimy zwrócić uwagę na odporność na korozję. W tym przypadku stal nierdzewna będzie najlepszym wyborem. Zamontowane w nich zabezpieczenia (pod postacią zamków) są trudniejsze do wyłamania, co przekłada się na bezpieczniejsze przechowywanie bardziej wartościowych narzędzi i przedmiotów. Domki wykonane z tworzyw sztucznych nie wymagają żadnej pracy (na przykład zaimpregnowania) po ich zmontowaniu. Jedyne, o czym powinniśmy pamiętać, to ich mycie co jakiś czas. Tworzywo sztuczne jest również odporne na negatywne warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy śnieg. Ich kolejną zaletą jest łatwość w montażu.

Szafa metalowa

Innym rozwiązaniem mogą być metalowe szafy garażowe, które pomogą nam uporządkować wszystkie przedmioty. Są one solidne i wytrzymałe, dzięki czemu mamy pewność, że przechowywane w nich przedmioty są zabezpieczone przed kradzieżą.

Zawieszki na ścianach

Perforowane panele pomogą nam przekształcić ścianę garażu czy warsztatu w funkcjonalną przestrzeń na narzędzia. Dzięki możliwości dowolnej konfiguracji uchwytów czy pojemników spersonalizujemy naszą przestrzeń zgodnie z naszymi wymaganiami. Jeśli nasze rowery zajmują za dużo miejsca na podłodze, możemy zainwestować w specjalne haki i uchwyty montowane na ścianach lub sufitach.

Brak miejsca

Alternatywne miejsca przechowywania zwiększa porządek. Dzięki domkom warsztatowym garaż może stać się miejscem związanym z motoryzacją, a szopę przeznaczymy na narzędzia ogrodnicze.

Domki narzędziowe pozwolą nam zorganizować nasze nożyce do żywopłotu, wąż do podlewania czy inne narzędzia umieścić w jednym miejscu i mieć do nich łatwy dostęp. Wybór materiału, z którego wykonana będzie szopa, zależy od indywidualnych upodobań oraz potrzeb.

Jeśli nie posiadamy ogrodu, specjalne uchwyty, panele ścienne czy szafki na kółkach umożliwią nam uporządkowanie narzędzi i przedmiotów, wykorzystując maksymalnie dostępne miejsce.

Dobrze zaplanowana przestrzeń garażu czy ogrodu pomoże nam maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i ułatwi znalezienie potrzebnych narzędzi w momencie ich potrzeby.

Artykuł sponsorowany

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024