Silesion.PL

serwis informacyjny

Bartosz Wolny nowym prezesem Warty Poznań S.A.

Bartosz Wolny nowym prezesem Warty Poznan S.A

Bartosz Wolny nowym prezesem Warty Poznan S.A

Dotychczasowy wiceprezes Warty Poznań S.A., Bartosz Wolny został mianowany przez Radę Nadzorczą prezesem najstarszego klubu piłkarskiego w stolicy Wielkopolski. – Traktuję to jako zespołowy projekt. Przed nami sporo wyzwań, nie tylko sportowych – mówi nowy prezes „Zielonych”.

Bardzo się cieszymy z tego, że możemy przedstawić Kibicom nowego prezesa  Warty Poznań. W roli wiceprezesa spółki Bartosz Wolny dał się poznać jako osoba skuteczna w swoich działaniach. Miał duży wpływ przy pracach nad strategią klubu oraz rozwojem naszej współpracy z partnerami biznesowymi i w ogóle światem biznesu. Ponadto reprezentuje też Klub i uczestniczy kluczowych pracach na rzecz stworzenia nowej infrastruktury sportowej przy Drodze Dębińskiej 12 – mówi właściciel Warty Poznań S.A. Bartłomiej Farjaszewski. – Mając na uwadze to, ile wyzwań stoi przed nami w najbliższych latach, Rada Nadzorcza postanowiła powołać Bartosza Wolnego na stanowisko prezesa spółki.

Nowy prezes „Zielonych” trafił do Warty Poznań w dość niecodzienny sposób. Był jedną z osób, które wiosną 2019 roku odpowiedziały na apel właściciela Klubu do kibiców i sympatyków dwukrotnego mistrza Polski. Bartłomiej Farjaszewski napisał list, w którym zachęcał ich m.in. do zaangażowania się w życie Warty: „Wsparcie każdego z Was jest dla nas ważne. Wiem, że bez niego nie będzie możliwe osiągnięcie tak wysokiej jakości, jaką chciałbym, żeby nasz Klub reprezentował. WARTA POZNAŃ to WASZ Klub! Wspólnie zbudujmy nową jakość! Jestem otwarty na Wasze konstruktywne uwagi”.

Po kilku miesiącach luźnej współpracy Bartosz Wolny dołączył do Rady Nadzorczej, której członkiem został na początku 2020 roku. Od października tego roku sprawował stanowisko wiceprezesa Warty Poznań S.A. Prezes „Zielonych” ma 44 lata i zanim rozpoczął pracę w Klubie zebrał ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości, doradztwie i współpracy z administracją publiczną.

Dziękuję właścicielowi i Radzie Nadzorczej za zaufanie. Moja przygoda z Wartą Poznań trwa już dwa lata. Traktuję to jako zespołowy projekt. Przed nami sporo wyzwań, nie tylko sportowych. Jesteśmy przecież w trakcie ciągłej zmiany, tworzymy swoisty start-up, który ma już ponad stuletnią historię – mówi Bartosz Wolny. – Budujemy stabilny zespół sportowy, jednak jako Klub mamy też przecież ciekawą ofertę pozasportową. Mocno wierzę w to, że będziemy jeszcze bardziej atrakcyjni nie tylko dla Kibiców i mieszkańców, ale także dla biznesu. Sami tego jednak nie zrobimy i tu niezmiennie liczę na współpracę na wielu polach.

Poprzedni prezes, Michał Wieczorek, który zajmował stanowisko od września 2018 roku, teraz został dyrektorem biura zarządu Warty Poznań.  – Dziękujemy Michałowi Wieczorkowi za tę niemal 3-letnią kadencję, w trakcie której Klub nie tylko stanął na nogi, ale zaczął się rozwijać w imponującym tempie – podkreśla właściciel spółki, Bartłomiej Farjaszewski.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author