Silesion.PL

serwis informacyjny

ATAL SKY+ – najwyższy poziom do życia w Katowicach

Atal Sky

Atal Sky

ATAL buduje najwyższy – w szczytowym punkcie liczący aż 121 metrów – multifunkcyjny kompleks w aglomeracji śląskiej

ATAL, ogólnopolski deweloper, rozpoczął realizację miastotwórczego i multifunkcyjnego kompleksu ATAL SKY+, który powstanie w samym centrum Katowic, tuż przy pętli Słonecznej. Docelowo inwestycja składać się będzie z sześciu budynków i zaoferuje łącznie ponad 62 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni, w której zaaranżowane zostaną przestrzenie mieszkalne, apartamenty inwestycyjne, lokale o przeznaczeniu handlowo-usługowym oraz strefy rekreacyjne. W pierwszym etapie projektu do sprzedaży trafiło 316 apartamentów zlokalizowanych w trzech budynkach. W kolejnej części inwestycji powstanie wysokościowiec – liczący 35 kondygnacji i wysoki na 121 metrów budynek, który będzie najwyższym obiektem mieszkaniowym na Śląsku.

Tuż przy pętli Słonecznej, na rogu al. Korfantego i ul. Grabowej, ATAL rozpoczął realizację nowego fragmentu miasta – powstanie tu wielofunkcyjny kompleks łączący mieszkania, apartamenty inwestycyjne i usługi, a także przestrzeń rekreacyjną. ATAL SKY+ wyróżni się wysokim standardem, dzięki czemu odpowie na potrzeby najbardziej wymagających inwestorów – zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Inwestycja zrealizowana zostanie w dwóch etapach. W pierwszej kolejności powstaną trzy 15-piętrowe budynki mieszkalne, w których zaprojektowano 316 funkcjonalnych i ergonomicznych apartamentów. W ofercie jest szeroka gama metraży – od 33 do 122 mkw. – oraz wnętrza o układach od 1 do 4 pokoi. Na parterze budynków zaplanowano przestrzeń o przeznaczeniu handlowo-usługowym, gdzie znajdzie się 9 lokali przeznaczonych na sklepy, usługi i gastronomię. Projekt przewiduje dwukondygnacyjny parking podziemny z licznymi miejscami postojowymi (w tym również stanowiskami rodzinnymi). Zaplanowano także komórki lokatorskie i boksy rowerowe zapewniające dodatkowe miejsce do przechowywania. Ceny mieszkań mieszczą się w przedziale od 6200 do 9700 zł/mkw.

Na drugi etap projektu składać się będą kolejne trzy budynki – dwa 15-kondygnacyjne przeznaczone na funkcje mieszkaniową i apartamenty inwestycyjne oraz wieńczący kompleks wysokościowiec liczący 35 kondygnacji naziemnych i wznoszący się na 121 metrów wysokości. Budynek ten będzie najwyższym obiektem mieszkaniowym na Śląsku, który określi dominantę wysokościową okolicy, jednocześnie jego dach wyznaczy najwyższy punkt w Katowicach – sięgając 409,01 metra n.p.m.

ATAL SKY+ to unikatowy projekt powstający w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w aglomeracji śląskiej – w samym sercu Katowic, z wygodnym dostępem do rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Kompleks wpisuje się w trend tworzenia miastotwórczych i wielofunkcyjnych kwartałów oferujących wyjątkowe miejsce do życia. Przyszli lokatorzy wszystko, co ważne będą mieli w najbliższej okolicy. Pracując nad koncepcją tego projektu postawiliśmy na ponadczasową miejską architekturę. Inwestycję wyróżnia licząca ponad 121 metrów wieża, ale także wysoka jakość budynków i towarzyszącej im przestrzeni społecznej, którą tworzy ponad hektarowy zielony i rekreacyjny teren. Nowoczesne technologie, funkcjonalne i wysokokomfortowe rozwiązania oraz niezwykła lokalizacja przyciągną do ATAL SKY+ inwestorów i mieszkańców

mówiAngelika Kliś, Członek Zarządu ATAL S.A.

Komfort życia na plus

ATAL SKY+ to propozycja dla każdego, kto ceni sobie wysokokomfortowe życie w samym sercu miasta. Kompleks łączy niezwykle atrakcyjną lokalizację, wysoki standard wykończenia, nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania oraz zróżnicowaną ofertę mieszkań, apartamentów inwestycyjnych i lokali usługowo-handlowych. Projektanci położyli duży nacisk na jakość przestrzeni, postawili na miejską i otwartą architekturę. Inwestycję wyróżnia nowoczesna bryła i minimalistyczny design, dzięki czemu kompleks wypełni urbanistyczną lukę w pobliżu pętli Słonecznej doskonale wpisując się w tkankę miejską.

Różnorodne funkcje w ATAL SKY+ zostały zaprojektowane tak, aby wzajemnie się wspierały i w efekcie stworzyły tętniący życiem fragment miasta. Kompleks zostanie uzupełniony o przestrzeń odpoczynku i rekreacji – alejki, chodniki, zieleń z małą architekturą. Niskie krawężniki, szerokie korytarze, brak barier architektonicznych oraz cichobieżne windy ułatwiające poruszanie się w obrębie osiedla sprawią, że inwestycja zostanie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także rodzin z dziećmi i osób starszych.

Kompleks ATAL SKY+ wyróżni technologia zapewniającą przyszłym użytkownikom i mieszkańcom komfort oraz bezpieczeństwo, a także oszczędność czasu. Budynki zostaną wyposażone w inteligentny system części wspólnych ograniczający konieczność m.in. dotykania włączników i drzwi w częściach wspólnych. Lokale posiadać będą natomiast system smart home pozwalający na zarządzanie m.in. temperaturą i światłem w mieszkaniu. W wysokościowcu, który stanie się wizytówką kompleksu, powstanie dwukondygnacyjne, reprezentacyjne lobby. Witryny usługowe oraz strefy wejść do klatek schodowych zaaranżowano z wykorzystaniem dużych przeszkleń, które podobnie jak duże okna mieszkań zapewnią doskonałe doświetlenie wnętrz oraz widok na panoramę miasta.

Ciesz się życiem na plus

ATAL SKY+ to projekt unikatowy na skalę Katowic i jedno z najbardziej pożądanych miejsc do życia na Śląsku. Powstaje w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji – w samym sercu miasta, tuż przy pętli Słonecznej, na rogu al. Korfantego i ul. Grabowej, w pobliżu największych atrakcji Katowic. Przyszli lokatorzy będą mogli cieszyć się z wygodnego dostępu do rozbudowanej infrastruktury miejskiej – nieopodal są liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, w odległości kilometra znajduje się Rynek, a dystans dwóch kilometrów dzieli inwestycję od Dworca Głównego, Galerii Katowickiej, Silesia City Center oraz Parku Śląskiego. Zaprojektowane w kompleksie liczne lokale handlowo-usługowe, w których powstaną sklepy, restauracje i kawiarnie sprawią, że osiedle przypadnie do gustu aktywnym i żyjącym w rytmie miasta mieszkańcom aglomeracji śląskiej. Wszystko to czyni ATAL SKY+ inwestycją atrakcyjną dla inwestorów prywatnych i biznesowych. Swoje miejsce znajdą tu zarówno osoby młode, jak i rodziny z dziećmi, a także osoby poszukujących wygodnej oraz komfortowej lokalizacji w centrum miasta.

W śląskiej ofercie ATAL znajduje się również Sokolska 30 Towers – świetnie zlokalizowany, w samym centrum Katowic, przy ulicy Sokolskiej, kompleks o charakterze mieszkaniowo-biurowym. Poza tym w portfolio dewelopera znajdują się dwa inne projekty. W sprzedaży są ostatnie mieszkania w wieloetapowym projekcie ATAL Francuska Park. Jest to nowoczesne osiedle usytuowane w sąsiedztwie Doliny Trzech Stawów oraz Katowickiego Parku Leśnego. ATAL oferuje także mieszkania z I i II etapu inwestycji Apartamenty Karolinki. To osiedle położone w Gliwicach, w zachodniej części miasta u zbiegu ulic Karolinki i Bolesława Śmiałego.

Planowany termin oddania pierwszej części ATAL SKY+ to II kw. 2024 roku. Za kompleksową obsługę projektową inwestycji odpowiada pracownia HRA Architekci specjalizująca się w miastotwórczych projektach realizujących funkcje biurowe i mieszkaniowe.

Więcej informacji na www.atalsky.pl

ATAL S.A. (www.atal.pl) to czołowy polski deweloper z bogatym, 30-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Spółka realizuje inwestycje w trzech sektorach – mieszkaniowym, komercyjnym oraz w segmencie apartamentów inwestycyjnych. Założycielem i właścicielem ATAL jest Zbigniew Juroszek. W aktualnej ofercie znajdują się inwestycje deweloperskie realizowane w aglomeracji śląskiej, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Warszawie, Trójmieście i Poznaniu. Wynikami sprzedaży ATAL zapewnia sobie czołową pozycję wśród największych przedsiębiorstw w branży. ATAL jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. W 2013 roku obligacje spółki zadebiutowały na rynku Catalyst, a od 2015 roku akcje ATAL notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024