Silesion.PL

serwis informacyjny

Arrinera Hussarya GT – cena – silnik – osiagi -zobacz ile kosztuje arrinera Hussarya

Arrinera Hussarya GT cena silnik osiagi zobacz ile kosztuje arrinera Hussarya

Podczas międzynarodowych targów Autosport International Racing Car Show w Birmingham miało miejsce wielkie wydarzenie dla polskiej motoryzacji. Arrinera Automotive S.A. zaprezentowała swoją najnowszą konstrukcję – pierwszy w historii polski samochód wyścigowy klasy GT, nazwany Arrinera Hussarya GT4. Co więcej, do tworzenia tego innowacyjnego pojazdu naukowcy z Politechniki Warszawskiej wnieśli swój wkład.

Prezes firmy Arrinera Automotive, Łukasz Tomkiewicz, podkreślił, że Arrinera Hussarya GT4 otwiera nowy etap i wymiar projektu supersamochodu Arrinera Hussarya. Wizja firmy zakłada, że motorsport stanie się poligonem doświadczalnym, który pozwoli zdobyć cenne doświadczenia i wiedzę, a następnie zastosować je w dopracowaniu modelu drogowego Arrinera Hussarya. Jest to według prezesa najlepsza droga rozwoju dla pierwszego polskiego supersamochodu.

Nadwozie i elementy aerodynamiczne Arrinery Hussarya GT zostały opracowane we współpracy z Politechniką Warszawską pod kierownictwem profesora Janusza Piechy. Dzięki temu pojawiły się innowacyjne rozwiązania, które znacząco zwiększają siłę docisku do podłoża przy minimalnych stratach prędkości i przyspieszenia. Dodatkowo, zastosowano dolny splitter z wargą spiętrzającą oraz płaską podłogę, co znacząco poprawia aerodynamikę przedniej części auta.

Arrinera Hussarya GT4 to samochód, który będzie produkowany na zamówienie, zgodnie z preferencjami klienta. Wersja bazowa wyposażona jest w silnik V8 o pojemności 6.2 litra, który generuje moc od 420 KM do 650 KM, a moment obrotowy oscyluje między 580 Nm a 810 Nm. Napęd przekazywany jest na tylną oś, a jednostka napędowa współpracuje z sekwencyjną sześciobiegową skrzynią biegów, która może być sterowana półautomatycznie przy pomocy łopatek na kierownicy. Dodatkowym elementem, wzbogacającym ten pojazd, jest pokaźny wlot na dachu wykonany z włókna węglowego, który stanowi część układu dolotowego dostarczającego czyste i zimne powietrze do silnika.

Arrinera Hussarya GT4 to kolejny powód do dumy polskiej motoryzacji i dowód na to, że polskie firmy są w stanie tworzyć innowacyjne i konkurencyjne rozwiązania na międzynarodowym rynku. Projekt ten wzbogaca polską branżę motoryzacyjną, a zaangażowanie naukowców z Politechniki Warszawskiej wprowadza do niego cenne innowacje.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author